PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416984}
7,3 101 574
oceny
7,3 10 1 101574
7,2 30
ocen krytyków
The Hurt Locker. W pułapce wojny
powrót do forum filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny

ekspertem nie jestem, tym bardziej jeśli chodzi o filmy wojenne, ale jednak czegoś mi brakowało. Sceny w których James podchodził do ładunków rzeczywiście powodowały wzrost napięcia i te jego swawole też urozmaicały film, ale poza tym to mało się działo. Wiem, że nie każdy film wojenny to ciągła strzelanina, a jednak przydałoby się trochę więcej akcji. Moim zdaniem zdecydowanie nie zasłużył na tyle oscarów, zwłaszcza te za film, scenariusz i reżyserię. Tak jak pisano poniżej, został nagrodzony za poruszoną tematykę a nie za swój kunszt.

btw. Pearce i Fiennes to się nagrali :P

ocenił(a) film na 4
emilio_butragueno

Co do tego, że jest mało akcji to akurat nic nie mam. To właśnie pokazuje, że w armii nie jest tak jak się wszystkim wydaje - non stop akcja i strzelanie. Są takie dni, że nie ma nic do roboty i człowiek nie ma co ze sobą zrobić. To co moim zdaniem zabija ten film to detale.

1. Na początku filmu zostaje użyta bomba detonowana za pomocą telefonu. Jakoś później ten patent nie zostaje zastosowany.
2. Piszę to z perspektywy laika, ale wydaje mi się, że bohater grany przez Rennera zbyt nonszalancko podchodził do rozbrajania ładunków. O ile dobrze pamiętam, to bagażnik samochodu, w którym była bomba, otworzył jak gdyby nigdy nic - a przecież ci, co bombę skonstruowali, mogli zrobić tak, by ładunek eksplodował przy otwarciu bagażnika. To samo tyczy się sceny, gdy ciągnie za linki i odkrywa sześć czy siedem połączonych ze sobą butli.
3. Historia z chłopcem jest moim zdaniem zbędna. To ma niby pokazywać, że gość tęskni do rodziny - ale gdy do niej wraca, chce z powrotem do Iraku. Nie kupuję.

Film oglądałem dość dawno i nie przypominam sobie więcej tak drażniących błędów. Może gdybym obejrzał drugi raz, coś więcej bym wymienił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones