PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612790}
8,1 583
oceny
8,1 10 1 583
The Last Lions
powrót do forum filmu The Last Lions

Aż się wierzyć nie chce, że cała ta historia nie została wyreżyserowana ;) Wzięte z życia, ale mamy tak charakterystyczne postacie jak jednooka lwica, szukająca zemsty za swe kalectwo, czy zawistny bawół z blizną na środku twarzy, który w dodatku przewodzi stadu. Młode należące do lwicy giną jedno po drugim, nie np. wszystkie na raz, a w dodatku mamy suspensy i zwroty akcji, w których okazuje się że wszystkie młode zginęły, potem że jedno przeżyło, ale jednak jest kaleką i musi zostać porzucone, a wszystko to zakończone jest informacją, że jednak jeszcze jest nadzieja, bo odnalazł się ostatni z malców. Łał, przecież takie rzeczy powstają w Hollywood, jakim cudem widziałem to w dokumencie o lwach. No i ta przemiana ze ściganej w przywódczynie stada, nie przypuszczałem że takie rzeczy mogą mieć miejsce. Naprawdę aż miałem wątpliwości, czy czasem nie są to jakieś zgrabne przekłamania.

Poza tym scena w której młode z przetrąconym karkiem zostaje porzucone, wzruszyła mnie tak jak innych wypowiadających się o filmie. A samo zawzięcie i walka lwicy mnie zszokowały. Natura jest bezwzględna.

Swoją drogą, takie smutne sceny rozgrywają się każdego dnia gdzieś na świecie, tyle tylko że akurat nie oglądamy tego na filmie.

ocenił(a) film na 10
ho13k

Ciekawy zbieg okoliczności, że narrację zrobił tutaj Irons, który podkładał Skazę w 'Królu Lwie'... produkcję Disneya uwielbiam, ale to chyba jeszcze lepsze. Irons skubaniec zdolna bestia jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones