PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469370}
6,5 12 977
ocen
6,5 10 1 12977
6,6 19
ocen krytyków
The Limits of Control
powrót do forum filmu The Limits of Control

Kiedy zobaczyłem, jakimi hasłami reklamuje się ten film zrozumiałem te absurdalne recenzje na forum. Ktoś kto napisał "ekscytujący thriller Jima Jarmuscha z gwiazdorską obsadą" albo tego filmu nie widział i z nikim o nim nie rozmawiał, albo postanowił zrobić sobie jaja, albo kompletnie nie zna się na kinie, ma to w nosie i pisze co mu każą. "Limits" jest thrillerem w takim samym stopniu jak "Poza prawem" jest thrillerem o ucieczce z więzienia (czy ktos pamięta jak potraktowano techniczne aspekty ucieczki?). Wspomniane gwiazdy w obsadzie pojawiają się, owszem, ale w krótkich epizodach, gdzie błysnąć po prostu nie mają okazji. Jeżeli ktoś chce thrillera niech trzyma się z daleka, ale jeżeli komuś podobały się wczesne filmy Jarmuscha - polecam.

To prawda, oglądając trailer człowiek nieobeznany z twórczością Jarmuscha może pomyśleć że chodzi o jakiś film sensacyjny z wartką akcją i pięknymi kobietami i może nieźle się sparzyć na seansie.
Swoją drogą chciałbym zobaczyć wyraz twarzy takiego człowieka po seansie : )

ocenił(a) film na 7
vincemuniano

Tak samo z hasłem z ulotki - 'To film, w którym miłość, zbrodnia i seks tworzą na ekranie fascynującą plątaninę zdarzeń'...
Przepraszam, ale chyba komuś pomyliły się filmy...

No ale przecież właśnie o to chodziło. Klasyczna prowokacja, reżyser nie skłamał, bo mamy i wielką intrygę, tajemnicę, thrillerowe napięcie, jest dużo nagości, jest szpiegostwo, są wielkie gwiazdy ... tylko że trochę inaczej. Zaraz mnie tu obrzucą łajnem za pozerstwo i nadinterpretację ale ta prowokacja to też wskazówka, że zjawiska i pojęcia są niejednoznaczne na schematycznym postrzeganiu i oczekiwaniach można się czasem wywrócić. Jasne, większość się oburzy, będzie odsądzać od czci i wiary ale część się uśmiechnie i przybije reżyserowi pionę za chytrą wkrętkę. Można od filmu oczekiwać spełnienia określonych kryteriów a można go po prostu oglądać jak zjawisko. Żeby nie było, mnie film niesamowicie wciągnął, nie mogłem się oderwać, czekałem w napięciu co przyniesie kolejna scena. W filmie sporo się dzieje, ale nie skacze to widzowi do oczu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones