film

The Oxford Murders

2008
1 godz. 47 min.
6,3 3 677
ocen
6,3 10 1 3677
Profesor i amerykański student Oxfordu są na tropie mordercy, którego zbrodnie układają się według ciągu matematycznych symboli. więcej mniej
The Oxford Murders zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Goya
Film zdobył 3 nagrody Goya oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Na Uniwersytecie w Oksfordzie profesor Arthur Seldom (John Hurt) oraz absolwent Martin (Elijah Wood) próbują wspólnie powstrzymać serię morderstw, które na pozór są związane ze sobą matematycznymi symbolami.

na podstawie
studio
Canal+ (udział) / Canal+ España (udział) / Eurimages / więcej
tytuł oryg.
The Oxford Murders
inne tytuły
Reżyser Álex de la Iglesia proponował zagranie głównej roli, Arthura Seldoma, Michaelowi Caine'owi. Również Jeremy Irons rozważał przyjęcie tej roli, jednak ostatecznie dostał ją John Hurt.
Znaki narysowane przez Artura Seldoma na tablicy zmieniają się pomiędzy ujęciami.
W filmie znajduje się scena, w której Yuri Podorov przechadza się po stole, kopiąc stojące na nim szklanki. Szklanki te pojawiają się i znikają w kolejnych ujęciach.
Łatwo jest napisać kryminał, jednak trudno nakręcić jego dobrą ekranizację lub po prostu dobry film kryminalny. Dlaczego? Kryminał to intryga, a nie akcja. Nie ma tu pościgów samochodowych z efektami za miliony dolarów, strzelanin i wartkiej akcji. Prawdziwy kryminał to rozrywka intelektualna. I taką zaserwował nam Guillermo Martinez w swojej... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych