PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536768}

Tożsamość

Unknown
7,2 125 764
oceny
7,2 10 1 125764
5,5 11
ocen krytyków
Tożsamość
powrót do forum filmu Tożsamość

Pare lat temu w programie kinomaniak widziałem zwiastun filmu z podobną fabułą, kojarzycie może tytyuł ?

vr_6

6 dzien

ocenił(a) film na 7
Dragon_88

W wywiadzie rezyser powiedzial, ze film zawierac bedzie elementy "Taken" i The "Fugitive" oraz troche z trylogii "Bourne'a".

ocenił(a) film na 6
_Michal

Wychodzi na to, że powiedział to grubo na wyrost. ;)

vr_6

Kilka podobnych motywów, przynajmniej po tym, co widziałem póki co w trailerze, jest również w filmie "Rekonstrukcja" http://www.filmweb.pl/Rekonstrukcja Nie będe wymieniać, żeby nie spojlerować; nie psuć ewentualnego seansu, który polecam.

vr_6

Był kiedyś serial telewizyjny o podobnej tematyce. Bruce Greenwood grał główną rolę, tytuł : Człowiek, którego nie bylo ( Nowhere man)

ocenił(a) film na 8
vr_6

"Życie którego nie było" - http://www.filmweb.pl/Zycie.Ktorego.Nie.Bylo
Zdecydowanie podobny ;)

użytkownik usunięty
Hominessumus12

http://www.filmweb.pl/film/System-1995-9944 moze rten

ocenił(a) film na 8
vr_6

dla mnie zalatuje Deja Vu - łącznie z motywem poświęcenia sibie samego przez głównego bohatera. Ale to tylko moje refleksje po obejrzeniu trailera. Aha, osobiście podoba mi się że tym Deja Vu zalatuje...

ocenił(a) film na 6
vr_6

Chyba wiem o jaki film chodzi, jednak pamięci do tytułów nie mam - za dużo oglądałem (-; Pierwsze co mi przyszło na myśl to "Frantic" z Harrisonem Fordem. Ale wiem, że nie o ten tytuł chodzi. Wiem, że była tam taka scena gdzie kolesia w tłumie zastrzykiem zabito pozorując zawał, to też działo się w Berlinie i było częściowo o sekcji 15. No to mam zagwostkę i jak sobie uświadomię to napiszę.

meski

To myśl, myśl człowieku :) czekam na tytuł, bo mi ten film chodzi po głowie od dłuższego czasu :P

ocenił(a) film na 6
vr_6

To może chociaż jakaś podpowiedź, z którego roku jest ten film

meski

film o bardzo zbliżonej fabule (przynajmniej na podstawie krotkiego opisu) to Okruchy pamięci, z Tomem Berengerem

Anne Boleyn

Film z okolic 2004 roku, Facet wraca do domu a jego miejsce zajmuje ktoś inny, żona udaje że go nie zna, traci swoją tozsamość, rodzine itp. kurde dawno to już było w kinomaniaku i nie pamiętam szczegółów tego filmu, ale fabuła bardzo podobna jak w " tożsamości"

ocenił(a) film na 6
vr_6

Wg mnie opisujesz to co już kolega Dragon_88 wyżej napisał: "6-ty dzień" ze Schwarzeneggerem (-; z 2001 roku

meski

Nowe życie / The Lazarus Project (2008) prędzej to , Gdyby to był film ze Schwarzeneggerem to bym zapamiętał na bank :P

ocenił(a) film na 6
vr_6

rzeczywiście z 2004........... (-; A oglądałeś 6-ty dzień? Jest najbardziej podobny do "Tożsamości" chociaż tam gł bohater nie jest zabójcą tylko po prostu ojcem rodziny (-: A "Nowe życie" bardziej przypomina serial "Skazany" niż "Tożsamośc" :)

ocenił(a) film na 6
meski

Oczywiście chodzi o "Skazany na śmierć" (-;

ocenił(a) film na 7
meski

Właśnie dałeś mi do myślenia - co to za film bo oglądałem całkiem niedawno? Kojarzę właśnie, że jakis koleś stał w tumie (czekając na autobus?) i chyba przejeżdzał ktoś na rowerze (lub nie?) i coś tam mu wstrzyknął...

ocenił(a) film na 6
endl3ss

Raczej mówię o scenie gdzie czekał po drugiej stronie ulicy na kolesia którego zastrzykiem zabito. Też nie mogę skojarzyć. Wracając do tematu podobne akcje to najbliżej szukając - "Tożsamość Bourne'a" (-;

ocenił(a) film na 7
meski

A faktycznie, wszystko mi się miesza, a nie było tak, że coś się wyjaśniło bo później to analizowali i nie mogli dojść jak to się stało a okazało się, że zginął w momencie jak akurat przejeżdzał jakiś autobus a za autobusem koleś na rowerze? :D Czy już kompletnie mi na mózg padło, ostatnio za dużo dokumentów i z tym motywem oglądałem...

endl3ss

Oglądałem "Nowe życie" to nie ten film :P hmm sam się kiedyś trafi

ocenił(a) film na 6
vr_6

a co z tym 6tym dniem?

ocenił(a) film na 7
endl3ss

endl3ss: Nie miesza Ci się. Ten film to "The International" :)

ocenił(a) film na 6
z3lazny

Brawo! O ten film mi od początku chodziło. Powinna być jakaś nagroda dla zwycięzcy!

ocenił(a) film na 6
vr_6

w calosci Tozsamosc Bourna, tyle ze w wersji europejskiej, niemieckiej

ocenił(a) film na 6
dabram17

To już napisałem, w przedostatnim poście (-;

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones