PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 161 979
ocen
6,7 10 1 161979
7,0 40
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

I to wcale nie dlatego, że horror - tylko dlatego, że najprawdopodobniej zostanie spieprzony.

maciek27

Ha, ha, ha, ale masz pamięć, a niech Cię! "Demoniczny wiatr".....powiem tak. Ma to charakterystyczny dla tamtego czasu klimat, a to jest podstawa. Nie jest to moja bajka (?), ale zdecydowanie wart obejrzenia!

pogodno_2

ja z kolei nie patrze na wiek,film ma byc dobry i tyle,a czesto stare sa lepsze od nowych

maciek27

Absolutnie, masz rację. Nie chodziło mi o rocznik, a o to, co odzwierciedla konkretne czasu, czyli charakterystyczny klimat. Przyznaj, ze każda dekada ma swoje charakterystyczne cechy. Tutaj są atutem, zdecydowanie.

pogodno_2

tak,ale nie kazdy lubi postep,znam ludzi ktorzy ogladaja tlyko nowe filmy,starych nie rusza dla zasady,ze sa stare albo bez 3d np.przykladowo mamy film terminator-kazdy powie ze najlepsza jest 2 albo 4,albo 5,a ja powiem,ze 1.

maciek27

Pełna zgoda. Wiek nie ma żadnego znaczenia. Mam wystarczająco dużo ukochanych filmów, które mają....uuuu, parę lat. Pierwsza dziesiątka, gdybym miała to zebrać, w całości to filmy sprzed wielu lat, na czele z "Zabić drozda" z 1962 roku, czy "Dwunastu gniewnych ludzi" z 1957 roku.

pogodno_2

i ktore jeszcze?

maciek27

"Obcy-Osmy pasazer Nostromo" -1979, "Pół żartem, pół serio"-1959, "Psychoza"-1960, "Dziecko Rosemary"-1968, "Żywot Briana"-1979. ok? ;)

pogodno_2

nie nalezy zapomniec o takich jak lot nad kukulczym gniazdem,rambo1,lwie serce 1990,zielona mila,skazani na shawshank

maciek27

Pewnie, z naciskiem na ten pierwszy tytuł, ale musiałabym pisać i pisać i....pisać ;)

pogodno_2

bez nacisku

pogodno_2

to prosze na priva mi wyslac liste,moze bedzie cos,czego nie znam

maciek27

Jeśli będę mieć namiar na Twojego priva, dostaniesz listę, ale potem nie narzekaj, że długa ;)

pogodno_2

nie zamierzam narzekac

maciek27

Wszystkie "horrory" o zombie to kicz i żenada a nie straszne horrory.

Andrzejek324

to pana opinia

maciek27

To fakt. Zombie to kwintesencja kiczu i żenady, nawet dziecko z przedszkola by się nie przestraszyło zombiaków.

Andrzejek324

nie w kazdtym filmie,znam takie dwa,gdzie demony sa straszne

maciek27

Demon nie może być zombiakiem. Te dwa filmy które wcześniej wymieniłeś to śmiech na sali a nie horrory.

Andrzejek324

czyli konktretnie ktore? prosze podac nazwy

maciek27

Nie che mi się cofać tyle. Sam dobrze wiesz o, które chodzi bo tylko dwa tytuły podawałeś.

Andrzejek324

jak demoniczny wiatr 1990 to nie straszny horror to podziwiam-ja balem sie to ogladac z doroslymi

maciek27

To śmiech na sali przecież. Nawet za dzieciaka mnie to nie straszyło.

Andrzejek324

no wlasnie mnie za dzieciaka strasazylo,ok to prosze wymienic horrory strasznniejsze,ale podobne do demonicznego wiatru i demony 1985,slucham

maciek27

Każdy jeden jest straszniejszy od tych. A podobnych nie oglądam wcale bo to filmy o zombie a to nie są horrory.

Andrzejek324

jak jest pan dobrym znawca to prosze polecic jakies straszne horrory

maciek27

Za dużo by wymieniać, ale sporą większość masz na moim profilu w najwyżej ocenionych.

Andrzejek324

to prosze wybrac lepsze i skopiowac,bedzie wtedy pasowalo

maciek27

Wystarczy, że wejdziesz sobie na mój profil i zobaczysz najwyżej ocenione, poza dwoma Pitbullami są tam same dla mnie najstraszniejsze horrory.

Andrzejek324

no slucham ktore horrory o demonach sa lepsze od demonicznego wiatru i demonow 1985

maciek27

Przecież te obydwa filmy nie są o żadnych demonach tylko o zombie. A wszystkie horrory o zombie to kicz i żenada.

Andrzejek324

to pana opinia,ja uwazam,ze te oba filmy sa dobrze zrobione

maciek27

Dla mnie żaden film o zombie nie ma prawa być nazywany horrorem choćby nie wiem jak dobrze był zrobiony.

Andrzejek324

ale sa inni ktorzy lubia te dwa filmy,wiec zdania sa podzielone

maciek27

JA się wypowiadam za siebie inni mnie nie interesują.

Andrzejek324

ale trzeba tez umiec uszanowac czyjes zdanie,nie jest pan sam na filmwebie

maciek27

Szanuję przecież wypowiadam się w swoim imieniu. To, że dla mnie te filmy są żenujące to przecież wcale nie znaczy, że wszyscy tak uważają.

ocenił(a) film na 6
lifter67

Mam takie same odczucia i obawy :D

ocenił(a) film na 5
lifter67

będzie to samo co Annabelle nawet plakat podobny do marnych straszaków

ocenił(a) film na 5
trint

zapomniałem dodać że ma kategorie PG-13 czyli taki horror dla nastolatków

ocenił(a) film na 9
trint

To oficjalnie dostał kategorię R.

lifter67

Może nie będzie tak źle... :)

lifter67

Czy takie tematy muszą się pojawiać pod każdyą kolejną ekranizacją jakiejś książki? Dajmy im szansę, jedyne co widzieliśmy to parę zwiastunów i zdjęcia, dla mnie to za mało żeby oceniać. Spieprzą to spieprzą. Czy to będzie pierwszy w historii spieprzony film? Pierwsza w historii spieprzona ekranizacja książki? Chyba nie, już sporo przeżyliśmy, przeżyjemy kolejne spieprzenie:) Scenarzyści są ok, Bill Skarsgard to dobry aktor( do ojca mu brakuje ale jest milion razy lepszy od Alexandra) Jestem dobrej myśli.

ocenił(a) film na 10
lifter67

A ja myślę ze nie ma się czego bać, wystarczy choćby spojrzeć na krótki trailer który zadebiutował wczoraj, w końcu słychać jak Pennywise coś mówi ;)

https://youtu.be/OSeEWYngOQk

Bill wg mnie jest hipnotyzujacy a jednocześnie przerażający a reżyser jest strzałem w dziesiątke. Na filmie "Mama" o mało co nie narobiłam w galoty, wiec tym bardziej z niecierpliwością nie mogę się doczekać co reżyser zaprezentuje nam we wrześniu :)

lifter67

Straszne kurcze!

ocenił(a) film na 6
lifter67

A ja się bardzo cieszę, że powstanie nowsza wersja. Głównie dlatego, że starsze filmy, a pisząc starsze mam na myśli te sprzed 2000 roku jest mi niesamowicie ciężko obejrzeć. Składa się na to wiele czynników, a największym z nich jest widoczne przestarzałe zdjęcia, ekranizacja. Wyjątki się zdarzają, chociażby Wywiad z Wampirem czy Fight Club ale to garstka z tego co wiem, że warto obejrzeć ale jednocześnie wiem, że nigdy nie wytrzymam dłużej niż paręnaście minut. To tak z góry, aby nikt mi niczego nie zarzucał, bo zdaje sobie sprawę, że całkiem sporo mnie omija. No i dodatkowo bardzo lubię adaptacje książek Kinga. Bo jego pióra nie trawię (w grupach które kochają albo nienawidzą Stephena jestem stanowczo w tej drugiej) ale jak już wspomniałam, filmy na podstawie lubię bardzo. Jedyne co mnie martwi to to, że nauczona doświadczeniem pod kątem horrorów coś mi nie gra, gdy trailer prezentuje się świetnie. Więc po prostu albo wzięli tradycyjnie zlepek najlepszych scen i się cieszą, albo naprawdę będzie dobrze i nie boją się tego pokazać przed premierą, albo będzie to idealna klapa :P No i nadal się cieszę, bo horrorów w tym roku praktycznie nie ma, a na pewno dobrych horrorów, więc czekam już na wszystko co "jakoś" się zapowiada.

ocenił(a) film na 10
lifter67

Zgadzam się, na pewno nie dorówna oryginalowi. Wyjdzie z tego przeciętna historia.

andrzej24

Jak ja uwielbiam tych wszystkich filmowych proroków. Recenzje 90% pozytywnych na RT, z hasłami "jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat".
Zresztą, o jakim oryginale mowa? Myślę że o książce, bo nie o kiczowatym serialu z 1990.
Proponuję następnym razem spróbować sił w totolotka aniżeli na filmwebie ;)

ocenił(a) film na 7
lifter67

Mnie także się wydaje, że książka jest zbyt złożona, aby oddać to na ekranie w jednym filmie. Tzn. dla kogoś kto jej nie czytał, może będzie ok, ale w odwrotną stronę to raczej nie zadziała. Oczywiście mówię to z perspektywy absolutnej fanki tej powieści :D

użytkownik usunięty
lifter67

Jak zobaczyłem że reżyser, który będzie odpowiedzialny za ten film, był wcześniej twórcą "mamy", to faktycznie się przeraziłem.

ocenił(a) film na 6

Mama była faktycznie "straszna", ale ten akurat zbiera dobre przedpremierowe recenzje.

https://letterboxd.com/film/it-2017/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones