PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 161 979
ocen
6,7 10 1 161979
7,0 40
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

I to wcale nie dlatego, że horror - tylko dlatego, że najprawdopodobniej zostanie spieprzony.

lifter67

Spośród tegorocznych "kingowskich" premier "Mroczna Wieża" została już spiep... zepsuta, więc myślę, że dla przeciwwagi "It" będzie lepszy

sandslp

a wiesz ze nieszczęścia chodzą parami

lifter67

Chyba jest dobrze - proponuję lekturę polskich recenzji na portalu mediakr/y/tyk.pl (wystarczy wpisać w google: media/k/rytyk.pl To recenzja - oczywiście bez ukośników //) - większość jest wręcz entuzjastyczna - oceny od 7,5 do 9/10

ocenił(a) film na 6
lifter67

Obawiam się że klimat może być marny jak zobaczylem w zwiastunie klauna frunącego jak batman :-))))

ocenił(a) film na 8
lifter67

Właśnie jestem po seansie i mogę powiedzieć, że nie zrąbali. :)

lifter67

Film jest wiernie oddaje fabułę z książki. Bardzo dobra muzyka, która fajnie steruje emocjami. Bardzo udany film. Brawo dla reżysera. I brawo dla aktorów. Już czekam na drugą część, gdy dzieci dorosną ;-) A serial był 27 lat temu ;-)

lifter67

Jest dobry!!! Jak vogle mozna z gory zakladac, nie rozumiem takiego myslenia.

ocenił(a) film na 8
lifter67

Film jest Ok .

ocenił(a) film na 9
lifter67

Już nie musisz się obawiać!

ocenił(a) film na 8
lifter67

Porządny horror z dobrym scenariuszem, dzieciaki świetnie się spisały i Klaun - Skarsgård też daje radę. Nie chodzę na takie filmy bo mnie wszelkie zjawy czy demony nudzą ale tutaj kilka razy miałem ciary na nogach...

Ageha

ta wersja z 1990 tez jest dobra,jednak obie nie odzwierciedlaja wiernie ksiazki

ocenił(a) film na 8
maciek27

Kiedyś po nią sięgnę, ale dopiero po drugiej części, chce cieszyć się filmem i historią którą opowiada, a nie wkurzać się coś co w książce mi się podobało do filmu nie trafiło...

ocenił(a) film na 9
maciek27

Ja czytałem kilka lat temu i oglądając film przypominałem sobie wiele szczegółów. Według mnie odzwierciedla całkiem dobrze fabułę i głównych bohaterów. Muszę też powiedzieć że ogromny plus za zmienione zakończenie (tak naprawdę to było pewne że je zmienią:D). Pamiętam jaki byłem załamany gdy dotarłem do końca lektury.

użytkownik usunięty
lifter67

Wlasnie wrocilem z kina. Dobry film.

lepszy niz ta wersja z 1990?

użytkownik usunięty
maciek27

Tej starej juz dobrze nie pamietam, wiec trudno mi odpowiedziec na twoje pytanie. Niewatpliwe nowe 'To' to wersja na miare naszych czasow. Polecam.

a puszczaja to z lektorem czy z dubbingiem pl?

ocenił(a) film na 8
maciek27

film dostał znaczek dla dorosłych, w kinach narazie napisy a w przyszłości możliwe że dostanie lektora...

Ageha

film o dzieciach ma znaczek dla doroslych tak?-bardzo ciekawe

ocenił(a) film na 9
maciek27

Moim zdaniem lepszy. Przede wszystkim mistrzowsko zagrany. Zarówno dzieciaki jak i Pennywise wymiatają. Dialogi, zdjęcia, muzyka - wszystko na wysokim poziomie. Jedyny minus jaki widzę to niepotrzebne sceny CGI...


scena z łódeczka majstersztyk :)

m_szymon

co to sa sceny CGI

ocenił(a) film na 7
maciek27

z efektami komputerowymi

MIRO25

to chyba ulepsza film

m_szymon

a film odzwierciedla ksiazke czy nie?

wkoncu puszczaja to w kinie z lektorem czy z dubbingiem pl?

użytkownik usunięty
maciek27

Mieszkam w UK wiec nie wiem jak jest w Polsce.

maciek27

Z napisami.

damianturek1992

u to nie pojde do kina-jestem wrogiem napisow

ocenił(a) film na 7
maciek27

ja też nie przepadam za napisami, ale są tam nawiązania do piosenek New kids on the block, których raczej z lektorem się nie wyłapie. O ile, w ogóle ktoś je wyłapie, bo można przecież nie znać piosenek z lat 80.

barbieQuinny

a czytala pani ksiazke?

maciek27

Na jakim Ty Świecie żyjesz? Poza filmami familijnymi praktycznie wszystkie filmy puszczane w polskich kinach są z napisami.

ocenił(a) film na 9
generalrobert

Przecież to troll i jaja sobie z was robi :).

witold1981

nie jestem zadnym trollem i nie robie z nikogo jaj,jak pan nie wie czegos i nie zna mnie to prosze nie klamac w ciemno

ocenił(a) film na 9
maciek27

Tak na chłopski rozum. Wyobrażasz sobie dubingowany horror :)?? Bo Ja nie :)

witold1981

jesli to dobry dubbing to moge sobie wyobrazic-ale w Polsce ciezko o taki

generalrobert

okey,spoko,dlatego wlasnie nie chodze do kina

ocenił(a) film na 5
lifter67

Niestety został... Daję średnią ocenę tylko za sentyment do Kinga i dobre aktorstwo dzieciaków. Ale po wyjściu z kina było mi bardzo przykro. Na pewno nie polecam fanom.

medb3

dlaczego zostal? odbiega od ksiazki?

ocenił(a) film na 8
maciek27

ja jestem fanem i zdecydowanie polecam

Annash

ale fanem ksiazki czy filmu

ocenił(a) film na 8
maciek27

Kinga

Annash

i co duzo faktow waznych pomineli w filmie?

ocenił(a) film na 8
maciek27

książkę czytałam bardzo dawno temu więc nie powiem ci ile "faktów" pominięto ale jak dla mnie twórcy wyciągnęli z niej wszystko co najlepsze, wszystko co zamiatałam z tej części opowieści jest, jest ten charakterystyczny dla Kinga cudownie wciągający gęsty klimat, są kapitalni bohaterowie których od razu się lubi, jest dobrze opowiedziana historia.

Annash

czyli nie pomineli nic waznego

ocenił(a) film na 7
maciek27

Bardzo dużo pominęli albo pozmieniali, co nie znaczy że jest to słaby film, wręcz przeciwnie. Wątków w książce jest mnóstwo, gdyby je wszystkie przenieść na ekran wyszedł by kilku godzinny film.

MIRO25

ale niech pan powie jakie istotne rzeczy z ksiazki pomineli?? bo cche znac roznice miedzy ksiazka a filmem,bede wdzieczny jak pan wymieni

maciek27

No cóż pominęli cały aspekt psychologiczny walki z "Tym". "To" żerowało na wyobraźni dzieci żeby karmić się ich strachem, a dzieci walczyły z tym za pomocą pozytywnych emocji. Tutaj biją go na śmierć kijem bejsbolowym.
Nie wiem dlaczego odebrano Mike-owi to że interesował się historią Derry, teraz to Ben. (chociaż to Mike zostanie bibliotekarzem i kronikarzem Derry)
"To" jest bardziej jak dziki potwór niż "TO" z książki.
Wątek Henryego Bowersa został bardzo zmieniony.
Cała opowieść z lat 50 została przeniesiona do 80, wiąże się to oczywiście z zmianami w zachowaniu postaci no i kulturze widzianej w filmie.
Poszczególne sceny ataków na dzieci również zostały zmienione.
Lekko pozmieniali postaci np. Stan-a
Całe ostateczne starcie i jak do niego dochodzi
No i tyle mi przychodzi do głowy obecnie.. ale książkę też
już czytałem jakiś czas temu..

CZacza

a jaki byl naprawde Wątek Henryego Bowersa? jak naprawde wtygladlay ataki na dzieci? i jak wygladalo ostateczne starcie?

maciek27

Nie będę opisywał książki jeżeli o to Ci chodzi. Myślę że warta jest przeczytania samemu..

Mogę napisać tylko że Henry Bowers ma więcej do roboty na koniec swojej opowieści w latach 50 w książce no i ataki są dłuższe i wyglądają kompletnie inaczej..

CZacza

szkoda,ze nie cche pan tego powiedziec,ksiazke mam na polce i czytalem,ale po pijanemu-nie pamietam,dlatego p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones