PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1043}
7,5 28 916
ocen
7,5 10 1 28916
8,1 21
ocen krytyków
Tootsie
powrót do forum filmu Tootsie

Dlaczego od pewnego już czasu w polskich telewizjach film "Tootsie" jest emitowany z wyciętą sceną, gdy Hoffman przychodzi do Murraya i mówi" zrób ze mnie kobietę". Od razu jest scena gdy "Dorothy" idzie ulicą i przychodzi na plan serialu.
Jakaś tajemna siła poprawności czy co ?

ocenił(a) film na 8
de_Franco

Sciągnęlam film w oryginalnej wersji i też nie było tej sceny, co właśnie mnie zdziwiło, ale cóż zrobić

ocenił(a) film na 9
ziemniakxx

Czyli aktualnie obowiązuje pewnie jakaś "poprawna" wersja reżyserska (?), producencka (?) i nie wraca się już do starej (patrz Star Wars IV,V,VI).
A już myślałem, że nasi coś wymyślili ;)

ocenił(a) film na 10
de_Franco

Tej sceny nigdy nie było. Polecam obejrzenie filmu z komentarzem Sydneya Pollacka, który mówi o tym, że celowo zrezygnował z jakiegokolwiek "miękkiego" przejścia między Michaelem a pierwszym pojawieniem się Dorothy i że jest to decyzja montażowa, z której jest najbardziej zadowolony, bo "uruchamia ona wyobraźnię widza".

ocenił(a) film na 9
michaloleszczyk

mam pytanie do specjalisty bo właśnie oglądam, W mojej wersji lektor mówi ,,pedał,, w oryginale słyszę gej, Czy to nie jest złe, obraźliwe tłumaczenie ?

użytkownik usunięty
conneryfan

Jak mogłeś obejrzeć film, w którym się wypowiada słowo na p.?

ocenił(a) film na 6
michaloleszczyk

To jest bardzo ciekawe, że autorowi się pomieszała ta scena po prostu z "Panią Doubtfire". Murray nie zrobiłby z niego kobiety, bo jest tylko dramaturgiem/scenarzystą.

ocenił(a) film na 8
de_Franco

E, wiesz, jest , nie ma, i tak film fajny

de_Franco

Chyba katolicka ultraprawicowa propaganda.

ocenił(a) film na 8
an_addict

E, jest , nie ma, i tak film fajny

de_Franco

Oglądałam w wakacje na Stopklatce i ta scena była.

użytkownik usunięty
Ksenia_

Czyli również Ci się pomyliło.

ocenił(a) film na 9
de_Franco

Jeśli ktoś uważa tego typu tekst za niepoprawny politycznie, to co powiedzieć o takich rzeczach, jak 'Malinowa Rzesza'?... Skończy nam się skala.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Albo chociażby o tej klasycznej scenie Christophera Walkena (spokojnie, ma żonę od wielu lat :)
http://m.youtube.com/watch?v=GiAHQBe2lM0

ocenił(a) film na 8
de_Franco

taka scena jest... ale w "Pani Doubtfire" :)

ocenił(a) film na 9
L_A_Woman007

Aż musiałem sprawdzić, bo nie dawało mi to spokoju.
No cóż.......
Taka wpadka. To już nie jest pomyłka, to jest kalectwo.
Faktycznie pomieszałem dwa filmy.

Przepraszam wszystkich za zamieszanie.
P.S.
Wy też będziecie kiedyś starzy ;)

ocenił(a) film na 8
de_Franco

zdarza się najlepszym :)

de_Franco

Ale za to plus za odwagę cywilną.

użytkownik usunięty
de_Franco

To szczerze mówiąc całkiem ciekawa pomyłka, nie ma się czego wstydzić :)
Stworzyłeś w Twojej głowię fuzję dwóch filmów o podobnej tematyce.

de_Franco

Będzie zaraz na Tvp kultura i po przeczytaniu twojego tematu byłam gotowa darować sobie seans z wiadomych względów ;) dzięki za wyjaśnienie sprawy i przyznanie się do błędu. Brawo! A ten cytat tak mi się właśnie wydawało, że skądś znam :) ach ten Robin :D

ocenił(a) film na 9
tolerancja91

:) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

ja prdl weź dziewczyno coś na nerwy bo irracjonalnie się zachowujesz. Podziękujesz mi później ;-)

Uh_Huh

Doradzam to samo ;)

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Odzywka dla ... odzywki. I w dodatku 'oryginalna' :D. Skoro sobie doradzamy - rozsądniej nie 'doradzać' właśnie zasłyszanej 'recepty', tylko samodzielnie rozeznawać sytuację. (O ile jest się w stanie, ze względu na okoliczności. ) W ten sposób będziesz bliżej rzeczywistości ;-)

de_Franco

Efekt Mandeli?

ocenił(a) film na 10
de_Franco

Andrzej Wajda wyciął scenę obciągania Olchbryskiemu przez Jędrusik w "Ziemi Obiecanej", w wersji po rekonstrukcji cyfrowej.
Reżyserzy się starzeją, to dewocieja.

de_Franco

Poprawności? Teraz w każdym filmie zwłaszcza na Netflixie nie na filmu bez takich scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones