PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1043}
7,4 28 803
oceny
7,4 10 1 28803
8,1 19
ocen krytyków
Tootsie
powrót do forum filmu Tootsie

Znakomity!

ocenił(a) film na 8

Największym plusem tego filmu jest...Sydney Pollack. A właściwie jego reżyseria, wirtuozeria w doborze aktorów, niesamowity humor, jaki wpisany jest właściwie od pierwszych kwestii scenariusza aż po końcową prośbę pożyczenia żółtej sukni, jaką J. Lange składa D. Hoffman'owi. Hoffman jest najlepszy, mimo że to Lange otrzymała Oscara za swoją rolę, choć poprzestać na tym znaczyłoby tyle, co pozostać przesadnie lakonicznym. Na kolana kładł nawet Murray w tym filmie. Drugi plan, a nawet role epizodyczne (np. mim w jednej z końcowych scen ha ha) to wielki plus w tej produkcji, niewątpliwie zmuszający mnie do podniesienia oceny. Świetna reżyseria, niebalany pomysł, świetnie aktorstwo, nieprzeciętny humor, który ruszy niemal każdego wrażliwszego widza- to główne wytyczne, by uznać "Tootsie" za film lepszy niż dobry. Fenomen tego filmu wynika też chyba z tego, że łączy on w niezwykle umiejętny sposób konwencję lekkie, przyjemnej komedii z nurtem tzw. inteligentnej komedii (w jakiej specjalizuje się choćby Allen), ale tu po raz kolejny musiałbym wrócić do początkowego zdania mej opinii i roli S. Pollacka w tym wszystkim. W zasadzie to chciałem zaznaczyć, co od razu po seansie mnie uderzyło.
"Tootsie" to 2 godziny dobrej zabawy, niepohamowanego śmiechu, a przy tym kina, które coś ze sobą niesie, coś, co każdy może zinterpretować indywidualnie. Ode mnie 8,2/10, zaś sama specyfika tego filmu tak mi się dodatkowo podobała, że dodaję go do ulubionych i serdecznie polecam!

użytkownik usunięty
diego88

Nie wiem., czy Pollack pisał dialogi (chyba nie), ale rozwala mnie tekst o sztuce, w której para powraca do Love Canal i riposta Pollacka, że nikt nie zapłaci dwudziestu dolców, żeby oglądać parę mieszkającą obok składowiska odpadów chemicznych lol
Jezu, ja nie wiem, ale wydaje się, że ludzie mieli wówczas chyba bardziej luźne poczucie humoru - albo czasy były bardziej wyluzowane za Reagana albo palili ogromne ilości dobrej jakości trawy lol
Pollack był świetnym aktorem, to fakt.

ocenił(a) film na 8
diego88

Nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones