PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656893}

Tragedia na przełęczy Diatłowa

The Dyatlov Pass Incident
5,6 15 602
oceny
5,6 10 1 15602
4,5 2
oceny krytyków
Tragedia na przełęczy Diatłowa
powrót do forum filmu Tragedia na przełęczy Diatłowa

czytając wasze tematy, zebrałem do kupy wszystkie informacje które napisaliście w tematach, oraz które ja sam opracowałem, myślę że mogę odpowiedzieć wam na każde pytanie !, tak więc PYTAJCIE, co chcecie wiedzieć.


Uważam że film ma zakończone wszystkie wątki które były rozpoczęte !

e_RaT

Jak wykonać teleport?

ocenił(a) film na 7
mastique

dobre ;P

ocenił(a) film na 7
mastique

Jak wykonać teleport, nie mam pojęcia, natomiast teleport przedstawiony w filmie, był wyryty w skale, tak więc albo był już tam od samego początku, i ruscy odkryli go oraz pilnowali !, albo ten statek "USS Eldridge" możliwe że zaraz po ostatniej próbie teleportu sam się przeniósł niedaleko Rosji, jak nie do Rosji, i może ruscy dali radę przejąć ich technologię, i ukryć w tych właśnie górach.

ocenił(a) film na 8
mastique

a nawet piękne:)

ocenił(a) film na 7
e_RaT

Więc czym były tak naprawdę te potwory?

ocenił(a) film na 7
stridajin

Tymi potworami była dwójka głównych Bohaterów, którzy po przeniesieniu się w czasie zmienili wygląd, oraz odkryli moce teleportacji !.

e_RaT

To by tłumaczyło dlaczego ich nie było na hakach w tej scenie o której pisałem i dlaczego siebie nie zabili tylko zagonili do teleportu. Tylko wisząc nic nie wskazywało aby mieli siły na cokolwiek. raczej były to objawy konania. Widać tylko się czaili. Teleportacja zmieniła również ich zachowanie, bo pragnęli tylko zabijać Być może powstanie druga część gdzie dokładniej to zostanie wyjaśnione co sie stało później jak żołnierze rosyjscy odeszli i dlaczego sprawę zatuszowano.
Ale film naprawdę dobry

e_RaT

To wytłumacz mi następującą rzecz:
Gdzieś w okolicach 1:15:30 filmu bohaterowie znajdują kamerę z nagranym filmem która to kamera na końcu filmu okazuję się ich kamerą(przynajmniej w/g mojej interpretacji) która została przeniesiona do 1959 roku w raz z nimi po przejściu przez tunel czasoprzestrzenny. Wiec kamera którą znajdują musiała przeleżeć w podziemiach ponad 50 lat. Pomijając fakt ze bateria nadal działała mimo że wyświetlacz był włączony Dlaczego w tej scenie nie widzimy wiszących ich ciał z mutowanych, a haki są puste.
Przecież jak kamera była to i oni powinni być w tej scenie jak wiszą na hakach zmutowani.

Dlaczego żołnierze wnosząc ich ciała i kamerę do podziemi zachowują się tak, jakby w ogóle nie wiedzieli ze to kamera która na dodatek jest włączona, przecież nie mogli być tak tępi.
To że kamera była włączona to wiemy, bo w scenie z 1959 r stale obserwowaliśmy obraz z tej kamery, na końcu jeden z żołnierzy potrącając kamerę spowodował przekrzywienie obserwowanego kadry i uruchomienie zoomu. Szkoda że nie wiemy czy w tym czasie włączony był zapis w kamerze. Bo w tej scenie kiedy przeglądają film z kamery w czasach współczesnych mogliby obejrzeć co ich czeka po przejściu przez tunel czasoprzestrzenny w 1959.

Szkoda ze nie wyjaśniono tez dlaczego zmutowali po przejściu przez tunel czasoprzestrzenny, czyżby to było spowodowane złą konfiguracją tunelu (teleportu) przeznaczoną na przykład dla inne gatunku np obcej cywilizacji która to być może zbudowała urządzenie.

ocenił(a) film na 7
woj_2

Ad 1 KAMERA:

w całej górze a Nie tylko w bunkrach, działała jakaś siła teleportacyjna, czasoprzestrzenna, przez co sprzęt się zastępował, a mianowicie, ich stara kamera która została tam położona na bank wysiadła zaraz po tym jak był zoom na ciała, później mila paręnaście lat, główni bohaterowie kupują tą oto kamerę i taki sam model który jest w górze (Ten sam numer seryjny) czy to jest ta sama kamera powielona x2. (tunel czasoprzestrzenny powoduje coś takiego że kamera ta nagrywa to samo co ta w ich rękach, dlatego posiada taki sam stan baterii, oraz ten sam film.)

Ad 2 ŻOŁNIERZE:

Fakt pierwszy film powstał jakieś 50 lat przed wypadkiem na przełęczy Diatłowa, czyli kamera nie była im obca.
Natomiast, żołnierze odnaleźli Ciała ubrane w inne rzeczy niż do tej pory widzieli, dodatkowo znaleźli przy nich sprzęt {kamerę}, tak jak to powiedziała Starsza kobieta {Maszynę} czyli coś przerażającego. (DLACZEGO GENERAŁ NIE ROZPOZNAŁ ŻE TO KAMERA) Ekranik od kamery mógł być wyłączony, zamknięty, pęknięty, lub urwany, "Kamerą nie trzeba tylko narywać patrząc na ekran" Jeżeli tak było to Ruski generał nie widział co to jest, dodatkowo sprzęt ten na bank był ciepły, gdyż cały czas pracował, oraz mógł się lekko poruszać (Silnik), to mogło go przestraszyć dlatego patrzył na tą kamerę z takim dystansem i postanowił zostawić ją obok ciał.

Ad3 OGLĄDANIE FILMU:

Bohaterowie znaleźli kamerę i zaczęli ją bardzo szybko przewijać gdyż była to końcówka baterii, tak szybko że przeoczyli swoje życie po teleporcie i powrócili do początku wyprawy.

Ad 4: TELEPORT !

myślę że tak, nikt jeszcze nie potrafi się teleportować, a jeżeli tak to na pewno nikt się o tym nie dowie !, a to były dopiero testy (Jeżeli chodzi i statek), i teraz nie wiadomo czy był to jakiś sprzęt z tego statku USS Eldridge czy, ruscy coś wymyślili, czy może odkryli coś od obcej cywilizacji. Tunnel jak było widać nie działał poprawnie, zmieniał ciałą, ale dawał im kontrolę teleportacjii, czasami niechcianą, co pokazują ślady na śniegu zaczynające się i kończące tak od razu. a później już ogarniętą teleportacje, co było pokazane pod koniec filmu podczas gonitwy głównych bohaterów.

ocenił(a) film na 7
e_RaT

A kto zabił ekipę Dyatłowa? 2 bohaterów po teleportacji?

stridajin

Niby było by to wyjaśnienie że mogłoby zabić ekipe Dyatłowa dwóch bohaterów z teleportacji , jednak przeczy temu fakt ze zostali oni znalezieni wraz z tą własnie ekipą więc nie mogli to być oni chyba że potrafili oprócz wykształocnej umiejętności teleportowania także naginać czas. Bardziej prawdopodobny jest fakt że byli inni teleporterzy przed nimi którzy to zrobili , świadczy o tym fakt że w tym czasie tajne labolatorium z klatkami / hakami już istniało a sam strażnik powiedzial w końcowej scenie że ta dwójka niczym sie nie rózni od reszty, czyli od jakis innych zmutowanych tele reporterów :)

ocenił(a) film na 7
camaorama

jedynie nad czym ja się zastanawiam to czyje były te kości z wielkimi zębami. Ekipa diatłowa czy może jakieś inne osoby.

ocenił(a) film na 7
e_RaT

Już znalazłem odpowiedź, była to załoga Statku USS ELDRIDGE.

ocenił(a) film na 6
camaorama

ale ja dalej nie rozumiem. jak w takim razie ( i gdzie) jest w filmie wytłumaczone, czemu niektórzy z uczestników wyprawy mieli obrażenia typowe dla wypadku samochodowego? i o co chodziło z tym wyrwanym językiem - tak jak u jednej z ofiar z grupy diatlowa?

użytkownik usunięty
UpTrinity

W filmie nie jest wyjaśnione czemu mieli takie obrażenia. Jeśli chodzi o język to istnieje teoria, że potworki przez teleportowanie się po otwarciu drzwi do tunelu dostały się na moment do stacji meteorologicznej i go tam zostawily.

ocenił(a) film na 7
stridajin




Możliwość jest też taka jak napisałem wyżej że cała góra posiadała jakieś pole tereportacyjne, a mianowicie. Ekipa Diatłowa widziała żółte światło na niebie, oraz ludzie z wiosek mówili o "Kulach ognia" A tak naprawdę 1 flarę wystrzeliła ekipa dopiero gdy już świtało, góra mogła naginać czasoprzestrzeń oraz tą samą flarę pokazać w dwóch czasach jednocześnie.

To samo może tyczyć się lawiny ! oraz tego dlaczego ekipa Diatłova była nago, zapewne usłyszeli huki / strzały, po czym wybiegli z namiotów, uciekli w dół i rozpalili ognisko.

Dopiero przy ognisku dorwały się do nich potwory !, dlatego większość z nich miała obrażenie a jedna osoba oderwany język, i dlatego wszyscy uciekali od ogniska, oprócz 2 która przy nim zamarzła.

Oderwany język miał również jeden z żołnierzy !.
Oraz ich przyjaciel
Tak więc potworki lubiły odrywać języki

HAKI I KREW !:

Główni bohaterowie mówili że krew pod hakami jest świeża, a 10 minut później (no może więcej, nie pamiętam) byli powieszeni na hakach to jest kolejny dowód tego że góra łączyła ze sobą dwa czasy (a przy przeglądaniu informacji o projekcie USS Eldridge) czy jakos tak, jeden z żyjących powiedział (Że była taka sytuacja że podczas teleportacji statku, on w miejscu w którym miał wylądować, pojawił się 10 minut szybciej czyli był w dwóch miejscach jednocześnie)

Kolejna rzecz, nasi zmutowani przyjaciele zaraz po powieszeniu rozpoczęli swoje mordy !
Dlatego w ruskich papierach skończyły się strony z zabitymi żołnierzami, gdyż zaraz po tym jak zostali zaczepieni na haki, rozpoczęli rzeź, jeden z ruskich leżał na stole cały podrapany i bez języka, oraz jego dokument leżał w kościach obok. dokument pokazywał że jest to żołnierz ze starszych czasów. Tak więc przez to że wszyscy pouciekali nikt nie uzupełniał papierów.

Potwory zostały uwięzione za tymi dużymi drzwiami !,
Dostaliśmy informacje że nie mogą one ich opuszczać, czy aby na pewno,
Ato właśnie one zostawiały ślady zaczynające się byle gdzie i kończące tak samo.

ocenił(a) film na 7
e_RaT

Jeszcze co do ekipy diatłowa, jeden z nich był napromieniowany, czyli musiał być w tych bunkrach, możliwe że to on uwolnił te potwory !, i może to one wypłoszyły ich z namiotów !

ocenił(a) film na 7
stridajin

Jest jeszcze jedna scena która mówi że potworami są główni bohaterowie.

Scena zaraz po tym, albo przed tym jak kobieta przegania je łańcuchami,

Potwory podchodzą do faceta bardzo blisko i zaczynają mu się bardzo przyglądać !, jeden z nich próbuje go (zaatakować, może odgryźć język) natomiast drugi odpycha go od niego, następnie mamy powroty wspomnień, gdzie dwa potworki się kłócą.
Na jednym z tych powrotów wspomnień potworki te nie chodzą na czworaka, a stoją na stojąco i wyglądają tak jak byli powieszeni na hakach.

Czyli to są główni bohaterowie którzy zmienili się jeszcze bardziej przez te 50 lat !,

Dodatkowo obydwoje głównych bohaterów miewało problemy z tym w dzieciństwie,
chłopak po zażyciu jakiegoś narkotyku idąc ulicą, zaczął je widzieć i przed nimi uciekać, i mówił że to one go wołają,

Natomiast kobieta mówiła że tą górę widziała w snach.

Tak więc wszystko się łączy, oni już od dziecka byli skazani na to że tam dojdą inaczej nie było by zapętlenia czasu !

ocenił(a) film na 8
e_RaT

OK, ale z tymi głównymi drzwiami zamykanymi od zewnatrz jest coś nie tak.

Stwory biegają na zewnątrz, wlocza sie po obozie a potem nagle są w tunelu. Drzwi sa zamkniete, Jenson, Holly i JP ida w prawy korytarz a w lewym widac stwora.
Teza, ze sa to Jenson i Holly po przemianie jest koślawa, bo w takim razie czemu stwory na zewnatrz nie dopadly ekipy dzien wczesniej, w celu np. nabycia świeżych ozorków.

ocenił(a) film na 7
piramidon

Ponieważ stwory te przez cały czas były uwięzione w czasoprzestrzeni, widocznie po komnatach mogły poruszać się tyle ile chciały, natomiast na zewnątrz wychodziły tylko na kilka sekund !, a mianowicie pojawiały się i znikały w niewyjasnionych okolicznościach. i myślę że wyjścia na zewnątrz nie były kontrolowane.

e_RaT

Tak dla ciekawości dodam że ślady stóp i język umieszczony w stacji meteo miały na celu odstraszyć i zawrócić wyprawę by główni bohaterowie nie stali się potworami,tak mi się wydaję.

e_RaT

Kumam większość detali (że to ich ślady stóp, że to ona sami zmutowani są wewnątrz bunkru i nie atakują samych siebie tylko zapędzają do tunelu czasowego), ale tak sie zastanawiam, dlaczego w takim razie film na onalezionej przez bohaterów drugiej kamerze jest krótszy skoro oni nagrali więcej materiału na nią? I jeszcze skoro ta babcinka widziała ich ciała jako młoda dziewczyna, jakim cudem rozmawia z nimi niezmutowanymi będąc starą kobietą? No i wlaściwie dlaczego ci dwaj bohaterowie od dzieciństwa słyszeli głosy itp, jak mogliw dzieciństwie o tym cokolwiek wiedzieć, skoro znaleźli się tak jako dorośli?

aha

Rozumiem to tak, że zmutowana dwójka bohaterów chciała przestraszyć ekipę by nigdy nie doszła do przełęczy. Mogli jednak się bardziej postarać, bo atak za młodu zwalono na narkotyki, ślady czy urwany język jak widać to za mało by grupka napalonych nastolatków zawróciła. Trudno jednak zmienić bieg wydarzeń. Gdy już atakowali samych siebie w laboratorium, to chyba oczywiste, że się nie zabiją. A mutantów zdaje się było więcej, więc skierowanie pary do teleportu było jedynym rozsądnym wyjściem.

e_RaT

W tym tajnym laboratorium na pewno było więcej osób co przeszli na drugą stronę przez teleporter i pewnie któreś z tych osób po zmutowaniu wyszło z tego kompleksu i zabili grupę Diatłowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones