PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 872
oceny
7,7 10 1 41872
7,8 26
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

10/10 Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Jak wyżej. Duet Leigh/Brando to jeden z najlepszych duetów filmowych wszechczasów.

sylvia_fw

Zgadzam się w 100%, jest co oglądać, świetny duet, a między tym dwojgiem ta biedna żona hehe :) Uważam, że historia jest bardzo współczesna, można ją przełożyć na każde czasy...

ocenił(a) film na 9
jula86

A propos filmowych duetów to od razu przychodza mi na myśl Paul Newman i Elizabeth Taylor z "Kotki..."
Ta 4 była niesamowita...szkoda, że nie widzieliśmy ich razem w jednym filmie.. najlepiej w ekranizacji którejś ze sztuk Teneesee'go Williamsa;)

ocenił(a) film na 9
sylvia_fw

Dokładnie Ten film o dzieło wybitne. Genialna gra wspomnianej pary aktorskiej jak i scenografia oddająca tragizm całej sytuacji. Ostatnia scena niesamowicie mnie poruszyła. Vivien doskonale przedstawiła apogeum szaleństwa w jakie jej bohaterka popadła.
Jest to bez wątpienia jeden z moich ulubionych filmów.

ocenił(a) film na 10
sylvia_fw

Tak Jest !! Też się zgadzam w 100 %... WSZECHCZASÓW!!

ocenił(a) film na 5
sylvia_fw

Marlon jest super, jak pierwszy raz pojawił się na ekranie, to aż się zdziwiłem jak on wyglądał za młodu. Jednak film jakoś nie bardzo mi przypadł do gustu, ta wariatka strasznie mnie irytowała. Mam na myśli zachowanie postaci, bo aktorka zagrała genialnie. Jednak charakter tej postaci i jej dialogi/monologi jakoś przeważyły podczas wystawiania oceny. Gdy film wyjdzie na BluRay, to zobaczę go jeszcze raz. Póki co 5/10 za genialną grę aktorską.

ocenił(a) film na 8
Demotrix

zapomnieliście dodac ze ciągle w tym filmie gadali o polakach jakby byli gorszym gatunkiem i z pogarda troche mnie to irytowało

ocenił(a) film na 9
konrii_2

i mieli racje

ocenił(a) film na 8
bolec_4

Cicho tam, pejsaty beznapletkowcu.

ocenił(a) film na 9
Deadler

Brando stworzył doskonałą kreację polaczka -nieokrzesany,prymitywny cham i prostak

ocenił(a) film na 8
bolec_4

Zapomniałeś o pijaku, gwałcicielu etc. Ale i tak mnie duma rozpierała, gdy oglądałem ten film <3

ocenił(a) film na 9
Deadler

ja z kolei miałem radochę oglądając mecz biało -czerwonych z Czechami

ocenił(a) film na 8
bolec_4

Ja, oglądając mecze pejsatych w eliminacjach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eliminacje_do_Mistrzostw_Europy_w_Pi%C5%82ce_No%C5% BCnej_2012/Grupa_F

ocenił(a) film na 9
Deadler

o to się naszukałeś -bilans dodatni 5 wygranych
bilans polaków -0 wygranych - HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH szmaty polskie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bolec_4

Jak wsadzają Ci w morde to też jesteś taki wygadany Je*** ryju ?

ocenił(a) film na 10
sylvia_fw

W ogóle wszyscy są w tym filmie znakomici. Zarówno Brando, Leigh jak i Hunter, Malden. Pod względem aktorstwa jest to jeden z najlepszych filmów w historii kina : )

ocenił(a) film na 9
sylvia_fw

Duet w rzeczy samej genialny :) Polecam także film "Kto się boi Virginii Woolf?" z równie niesamowitą rolą Elizabeth Taylor i Richarda Burtona :)

użytkownik usunięty
sylvia_fw

Mogę się pod tym podpisać rękami i nogami :)
Znakomity film, a gra aktorska wprost powalająca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones