PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 963
oceny
7,7 10 1 41963
7,9 27
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

Polska premiera, 5 września 2014?

ocenił(a) film na 7
millow_1996

yyy też nie kumam

millow_1996

technicznie chyba w Polsce tego nie grali (na pewno nie w 1951) , więc to tak jak z ponownym puszczaniem "Potopu" (wiem ,ze tu nowa wersja, ale nie o to chodzi)

awksom

To po prostu wznowienie, teraz całkiem sporo klasyków wchodzi ponownie do polskich kin.

ocenił(a) film na 9
millow_1996

O_O

Kiedy do ludzi wreszcie dotrze, że istnieje coś takiego jak ponowne wprowadzenie filmu do kin, zwane też wznowieniem? Na zachodzie to od dawna normalna praktyka.

Sqrchybyk

Ale słowo premiera sugeruje pierwszy pokaz.

ocenił(a) film na 9
Morgan_Mortimer_Graff

To już wina FW... Nie zwalnia to jednak od myślenia.

Sqrchybyk

nie zwalnia, ale niesmak pozostaje ;p

p.s. pozdrawiam kolegę :)

Sqrchybyk

Może i nie zwalnia, wiem co to wznowienie., ale np. nie wiem czy i kiedy była polska premiera, nie mogę być więc pewny tego, iż to w istocie wznowienie, dlatego zapytałem. Czyli w końcu to wznowienie czy po raz pierwszy w Polsce puszczają, a jeśli nie to kiedy była premiera?

ocenił(a) film na 9
millow_1996

Nie wiem gdzie można to sprawdzić... Na imdb jest napisane, że to "re-release", ale daty "release" nima.

Morgan_Mortimer_Graff

Bo niema opcji dodania daty repremiery, a informacja na filmwebie może ludzi zachęcić. Ja bym np. bardzo chętnie zobaczył to w kinie, a gdyby nie filmweb, to nie miałbym pojęcia, że będą to gdzieś grali.

NickError

Ale nie muszą od razu majstrować przy stronie filmu.

ocenił(a) film na 6
Morgan_Mortimer_Graff

Zauważcie, że w miejscu, gdzie na Filmwebie są premiery kinowe, jest właśnie Tramwaj zwany pożądaniem, obok chociażby Sin City 2 :) Nie wiem co prawda, w jakich kinach go grają, ale może jednak jakaś zremasterowana wersja gdzieś leci?

Czytelnick_21

Choćby w Kinie Pod Baranami. Na zachodzie już od dawna mają zremasterowane wersje swoich arcydzieł. Jedynie w Polsce ten proces dopiero ruszył parę lat temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones