PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658236}

Tropiciele mogił 2

Grave Encounters 2
5,5 18 688
ocen
5,5 10 1 18688
Tropiciele mogił II
powrót do forum filmu Tropiciele mogił II

Na wstępie powiem, że bardzo podobał mi się klimat jedynki, więc z niecierpliwością czekałam na sequel. Niestety, seans był paskudnym rozczarowaniem. Grave Encounters 2 jest pełne bzdur i nielogiczności. Przykład. Jeśli pokazane w jedynce wydarzenia były prawdziwe i była to prawdziwa ekipa kręcąca odcinek reality show, to czemu nawet poza kamerą zwracali się do siebie imionami swoich postaci? To samo z rodzinami. Akurat uwierzę, że wszyscy za kasę zgodzili się żeby śmierć ich bliskich była oglądana na całym świecie przy piwku i popcornie. To wszystko można byłoby przełknąć, gdyby reszta filmu była dobra. Nic z tego. Beztroska młodzież myśli, że wydarzenia pokazane w filmie naprawdę miały miejsce. Wiedzą więc, że w szpitalu kompas wariuje, a ściany nagle pojawiają się w miejscu drzwi. Im to jednak nie straszne, bo mają wojskowy GPS i świecące pałeczki... Ochroniarz, który chce oddać naszych bohaterów w ręce policji, zostawia ich zupełnie samych, no bo przecież to takie uczciwe dzieciaki. Nie uciekną. No i jeszcze ten aktor grający Alexa... Jakim cudem facet, który nie ma ŻADNEJ mimiki mógł zostać aktorem?! To jest niepojęte. Podsumowując film jest strasznie rozczarowujący. Nie ma w nim nic z świetnego klimatu pierwowzoru. Mam nadzieję, że trojki nie będzie.

ocenił(a) film na 3
tobba

Zgadzam się. Sam oceniłem film na 3/10

ocenił(a) film na 8
tobba

naprawde aż tak doszukujesz sie logiki w horrorach ? nie lubie jak ktoś tak patrzy na filmy...

panwuy

Czy ja wiem czy "aż tak"... Po prostu lubię kiedy postępowaniem bohaterów kieruje jakaś logika.

ocenił(a) film na 8
tobba

ok, ja też bym wolał żeby to była poprostu grupa fanów filmu którzy chcieli zwiedzic to miejsce, bez tego całego doszukiwania sie prawdziwości. w horrorach logiki zazwyczaj brak bo bohaterowie zawsze sami ida na ścięcie ;) trzeba dać sie ponieść historii i nie wnikać w detale :) pozdro

panwuy

jeśli film mnie zainteresuje nie wnikam. kiedy mnie nudzi robię się czepialska :) też pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
panwuy

Fabuła horrorów powinna być jak mucha: szybka, nieprzewidywalna, nie dająca chwili wytchnienia a przede wszystkim trzymająca się kupy.

Scenariuszy ni powinno się pisać poprzez losowe wyciąganie karteczek z (przeważnie podpatrzonymi gdzieś) pomysłami i wklejani ich do scenopisu. koniec kropka.

ocenił(a) film na 5
tobba

ten film jest poprostu przesadzony, chcieli zrobić wielkie szoł wkręcając widza, jednak wyraźnie im to nie wyszło...

ocenił(a) film na 3
tobba

Też się zawiodłam na tym filmie :( Jedynka miała niepowtarzalny klimat bezsilności i zagubienia - nie bylo wiadomo gdzie iść, co robić i co się jeszcze stanie. Genialnie przeszli od zabawnego początku do naprawdę poważnego zakończenia. Więc bardzo cieszyłam się na GE 2 licząc, że znowu trochę się poboję i poprzeżywam ;)
A tu zawód, zero strachu (chociaz łatwo mnie wystraszyc), jakeś drzwi do narnii, troglodyta, i wsysająca wszystko wagina na ścianie. I jeszcze zakończenie, w którym mówią, że to nie było na serio (no coś takiego! :D) Jak można robić tak niestraszne horrory :(

tobba

Dodam jeszcze że zdając sobie sprawę, iż wydarzenia z jedynki mogły mieć faktycznie miejsce, bez szemrania przyjęli zaproszenie od kogoś o pseudonimie "śmierć czeka" na spotkanie o 3 rano, w tunelu szpitalnym w najdalszym jego wschodnim końcu ...
6 letnie dzieci byłby bardziej rozgarnięte.
Cóż, film obdarty z klimatu jedynki.
Zwróciliście uwagę, że zjawa napisała coś dodatkowo na stole przesuwając kamień co nasi bohaterzy nagrali kamerą i nigdy nie sprawdzili?

ocenił(a) film na 6
zygdresze

Nie sprawdzili, bo nie musieli. Od razu ogarnęli, że napisała bodajże "nagrajcie to wszystko".

ocenił(a) film na 4
tobba

Troszkę przypomina mi to "Blair Witch Project", podobnie sytuacja miała się z drugą częścią, tylko w tamtym przypadku była zła wiedźma a tutaj zły dom ;) Film słabszy od części pierwszej.

ocenił(a) film na 2
tobba

Zgodzę się z Tobą, ale nie w pełni. Dokładnie, jak napisałaś - wiedzieli, że budynek wessał i nie wypuścił poprzedniej ekipy, ale co tam? I tak tam pójdziemy. . . Jakaś kompletna głupota, nawet, jak na amerykańskich studenciaków. Ten film jest zwyczajnie odgrzanym kotletem - ta sama sceneria, historia i wydarzenia. Dodane jest jedynie to, że to inne osoby, które polazły za poprzednikami. Nawet kamery ustawili w tych samych miejscach, a dziewczyna od dźwięku była łudząco podobna do tej z pierwszej części. Pomijam już fakt, o którym powiedział sam zainteresowany, że pierwszy zazwyczaj ginie nie-biały bohater. Kompletnie nie podobał mi się ten film. To, jak "Dzieci Kukurydzy 8" - nieudolna próba utrzymania się na sukcesie (większym czy mniejszym) pierwszej części. Żenada i tyle! A już zdecydowanie nie zgadzam się z opinią panwuy. Jak mam nie doszukiwać się logiki w horrorze (czy każdym innym filmie)??? Nie jestem dziesięciolatkiem, któremu wystarczy koleś w prześcieradle udający ducha ;P Uważam, że jedynie idiota ślepo przyjmuje to, co widzi na ekranie i nie używa szarych komórek. Żeby coś mnie przestraszyło (jak to powinno być w horrorach), muszę mieć stworzoną iluzję, że dane wydarzenie, w danych okolicznościach, mogłoby mieć miejsce. Oczywiście, wiadomo, że film jest jedynie fikcją, ale jednak powinien trzymać się kupy w taki sposób, żeby sprawiać wrażenie realności.

puerulus

PARANORMALIA SĄ MOŻLIWE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones