Truman Show

The Truman Show

1998 1 godz. 43 min.
7,4 489 906
ocen
7,4 10 489906
46 064
chce zobaczyć
7,8 20
ocen krytyków
{"rate":7.85,"count":20}
powrót do forum filmu Truman Show
 • angelaazp33 ocenił(a) ten film na: 8

  Zastanawialiście się kiedyś czy może wszyscy wokół udają, a my jesteśmy w centrum zaplanowanego dokładnie świata i nic nie wiemy o tej grze? Bo mnie czasem napadały takie myśli i nie zdawałam sobie sprawy, że powstał nawet film o tym! To jak wejście w inny świat, włączając play totalnie odpływasz i wchodzisz w świat Trumana. Jim Carrey spisał się niesamowicie, kto spodziewał się jego typowych głupich min zostanie pozytywnie zaskoczony. Po końcówce pozostaje niedosyt, bo chciałabym wiedzieć jak potoczą się jego dalsze losy..;)

 • natka17_1998 ocenił(a) ten film na: 10

  angelaazp33 Szczerze, kiedyś często napadały mnie takie myśli. A tutaj przoszę, mamy bohatera, któremu też się tak wydaje, tylko że to niestety prawda : ( Mocny film, genialna kreacja Carreya.
  BTW, ja też chciałam wiedzieć o dalszych losach, ale takie zakończenie jest nawet fajniejsze, daje nam wolną rękę, możemy sami sobie dopowiedzieć co było dalej : )

 • MistrzSeller ocenił(a) ten film na: 10

  angelaazp33 Zakończenie jest dobre. Pokazuje jak to jest z takimi programami. Emisja się kończy, a ludzie przełączają się na coś innego i zaczynają kibicować komuś innemu. W gruncie rzeczy wokół tego kręci się telewizja.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  angelaazp33 Szczerze powiedziawszy, to po emisji tego filmu parę razy mnie naszła myśl "a jeśli to jest tylko reality show i jestem nagrywany" :P Schizujące bardzo!

 • Mam Cię na PC z Twojej kamery na ladtopie.
  Żartowałem

 • angelaazp33 ja sie zastanawiałem jak o kimś myślałem i po chwili ta osoba dzwoniła do mnie. nawet był taki gościu - jung, który twierdził że jest cień czyli wszystko jest ustalone w nieświadomości a każdy człowiek nieświadomie odgrywa tylko ustalone scenariusze. Ciekawe te sprawy są.

 • My_Shadow_5 ocenił(a) ten film na: 10

  angelaazp33 W moim przypadku identycznie. Gdy miałam koło 5 lat, byłam przekonana, że wszystko wokół jest ustawione, że inni nie myślą, tylko odgrywają kwestie. Myślałam też, że ja mam własną rzeczywistość, a wszyscy wkoło mają całkiem inne.

 • angelaazp33 Każdy kiedyś, najczęściej w okresie dojrzewania, miał podobne myśli i ja również. Truman Show, czy Matrix tylko rozbudzały naszą wyobraźnię a Ty jak masz czas i chęci zainteresuj się tematem symulacji otaczającej nas rzeczywistości. Na kanale sc-fun ładnie zebrali wszystko do jednego mianownika. To jedna z kilku dobrych teorii na temat naszego małego, głupiego życia.

 • brydziablek ocenił(a) ten film na: 7

  angelaazp33 Wszyscy jesteśmy w takim reality w oczach Pana Boga .

 • DemiaN ocenił(a) ten film na: 7

  angelaazp33 Mnie właśnie po tym filmie zaczęły nachodzić takie myśli, a najczęściej kiedy mam dni że co chwile ktoś się na mnie lipi w miejscu publicznym ;).

 • kuzik22konrad ocenił(a) ten film na: 7

  angelaazp33 A jako ateista rozważam to na polu religijnym - reżysera poczynań Trumana porównowałem sobie w głowie do Boga(jeśli istnieje). Jest 1:56 w nocy. Porył mi ten film beret :D

 • alina_lompar ocenił(a) ten film na: 10

  angelaazp33 tez miałam takie przemyślenia. To trochę straszne, ale mam wrażenie że zyjemy w jakiejś sztucznej rzeczywistości. Film meeeeega