PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11224}

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
7,3 7 709
ocen
7,3 10 1 7709
6,5 4
oceny krytyków
Trzej muszkieterowie
powrót do forum filmu Trzej muszkieterowie

Najlepsza ekranizacja

użytkownik usunięty

Dla mnie jest to najlepsza ekranizacja, obejrzałem jeszcze wersje z 1993 i człowieka w żelaznej masce, i powiem że ten film jest jedyny w swoim rodzaju.Klimat xvii wiecznej Francji znakomicie oddany(chociaż widać zdjęcia były kręcone w Hiszpanii ale to szczegół).Aktorstwo na wysokim poziomie, D'artagnan Yorka jest o wiele lepszy niż ciapowatego ODonella .York pokazał go jako niezbyt rozgrniętego ale honorowego i subtelnego młodego muszkietera, i za to chwała mu na wieki.Atos zagrany przez Oliviera Reeda to połączenie zgorzkniałości, sarkazmu z humorem(chodzi mi o scene w studni).Widać że jest mentorem dla D'artagnana.Aramis to stuprocentowa subtelność, a Portos to mistrz prózności .Wszyscy zagrali koncertowo.Jeszcze dodam postaci Milady, Rocheforta,Plancheta, Konstacji i jej meża. Wszyscy zasługują na brawa.A zapomniałem o postaci kardynała Richelieu, zagranej koncertowo prze Charltona Hestona.Zaden aktor przed nim ani po nim nie zagrał lepiej.

ocenił(a) film na 7

Według mnie to też najlepsza wersja. A propos czy wiesz gdzie można kupić dvd z tym filmem (najlepiej z polskim lektorem)?

ocenił(a) film na 9

Jest świetna. Ale najlepsza jest ta Andre Hunebelle'a z Bourvillem w roli Plancheta!
https://www.filmweb.pl/film/Trzej+muszkieterowie-1953-38317
Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones