Film

Three Days of the Condor

1975 1 godz. 57 min.
7,5 15 942
oceny społeczności
7,5 10 1 15942
8 238
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
Kiedy pracujący dla CIA naukowiec wraca z lunchu, znajduje wszystkich współpracowników martwych. Zawiadamiając centralę, ściąga na siebie kłopoty.
Trzy dni Kondora
Zwiastun nr 1 (polski)
Trzy dni Kondora - Zwiastun Nr 1 (polski) Trzy dni Kondora - Zwiastun Nr 1 (polski)

Po powrocie do biura, Joe Turner (Robert Redford), dokumentalista pracujący w jednej z agencji CIA, znajduje ciała zamordowanych kolegów. Gdy zawiadamia centralę o tragedii, nie zdaje sobie sprawy, że teraz jemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, bowiem przybyły na spotkanie szef sekcji próbuje się go pozbyć. Uciekając przedPo powrocie do biura, Joe Turner (Robert Redford), dokumentalista pracujący w jednej z agencji CIA, znajduje ciała zamordowanych kolegów. Gdy zawiadamia centralę o tragedii, nie zdaje sobie sprawy, że teraz jemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, bowiem przybyły na spotkanie szef sekcji próbuje się go pozbyć. Uciekając przed napastnikiem, Joe terroryzuje młodą kobietę, Kathy (Faye Dunaway), którą zmusza do udzielenia mu schronienia. Ich tropem podąża płatny zabójca.

boxoffice
$27 476 252 w USA
studio
Dino De Laurentiis Company / Paramount Pictures / Tom Ward Enterprises / Więcej...
inne tytuły
3 Days of the Condor Australia (tytuł video) USA
Więcej...
Były szef CIA Richard Helms pracował jako osobisty konsultant Roberta Redforda przy jego roli "Kondora".
Pierwotnie to Peter Yates miał reżyserować film.
Warren Beatty miał wcielić się w Turnera.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.