film

Tunel

Daylight
1996
1h 55m
6,5 38 821
ocen
6,5 10 1 38821
5,1 11
ocen krytyków
Wewnątrz nowojorskiego tunelu w wyniku eksplozji zostaje uwięziona grupa ludzi. Na ich ratunek wyrusza były szef grupy ratowników. więcej mniej
Tunel zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

W podwodnym tunelu łączącym Manhattan z New Jersey dochodzi do wypadku, w następstwie którego eksplodują ładunki przewożone przez ciężarówki. Przekop zostaje uszkodzony, a dziesiątki samochodów - spalone wskutek wybuchu. Grupa osób, które cudem ocalały, jest odcięta od świata. Na pomoc rusza taksówkarz, były szef pogotowia medycznego KitW podwodnym tunelu łączącym Manhattan z New Jersey dochodzi do wypadku, w następstwie którego eksplodują ładunki przewożone przez ciężarówki. Przekop zostaje uszkodzony, a dziesiątki samochodów - spalone wskutek wybuchu. Grupa osób, które cudem ocalały, jest odcięta od świata. Na pomoc rusza taksówkarz, były szef pogotowia medycznego Kit Latura (Sylvester Stallone). Dostaje się do tunelu przez szyb wentylacyjny. W środku przekonuje się, że aby uwolnić nieszczęśników, musi improwizować, zdając się na przypadek i licząc na szczęście.

boxoffice
$159 212 469 na świecie
$33 023 469 w USA
$126 189 000 poza USA
budżet
$80 000 000
studio
Davis Entertainment / Universal Pictures
tytuł oryg.
Daylight
inne tytuły
Daylight Kanada
więcej
Kiedy Kit wspina się w różnych ujęciach układ jego rąk jest różny.
Kiedy Kit i Madelyne są na brzegu, niebo jest zachmurzone. Przed wybuchem niebo było bezchmurne i świeciło słońce.
Kit Latura znajduje w wodzie 80-cio letnie bezpieczniki, a następnie używa ich na mokro. Niestety w 1920 roku wodoodporny bezpiecznik nie został jeszcze wynaleziony.
Sylvester Stallone to niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów świata. Któż z nas nie zna serii o sławnym bokserze Rockym, czy kwadrylogię o weteranie wojskowym Rambo? Powyższe produkcje są znane na całym świecie. Dzięki nim Sylvester Stallone zdobył sławę i uznanie. Jednak również, oprócz zaszczytów, przylgnęło do niego miano... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Efekty spiecjalne

ocenił(a) film na 7

Film z 1996 roku a efekty lepsze niz w polskich filmach z 21 wieku

Moim zdaniem mocno niedoceniony

Dobre, Widowiskowe Kino Katastroficzne . Sly nadal w formie. Fajny, w sumie kameralny klimat. Świetna sekwencja z turbiną. Dobre Kino.

Pies

ocenił(a) film na 4

W końcu przeżył czy nie?

Świetny klasyk

ocenił(a) film na 8

Można wracać do niego wiele razy. Klasyka dzieciństwa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones