Amy Brenneman I

Amy Frederica Brenneman

7,0
4 036 ocen gry aktorskiej
Amy Brenneman I
Amy Brenneman jest córką Frederiki S. Brenneman, sędziny oraz Russella L. Brenneman, radcy środowiskowego. Jej mama to jedna z pierwszych kobiet, które studiowały na Harvardzie. Aktorka ma dwóch starszych braci: Andrew Brenneman jest producentem oprogramowania, a Matthew Brenneman prawnikiem.
W 1982 roku Amy ukończyła Glastonbury High School w Connecticut, a w 1986 roku studia na Harvardzie (studiowała inne wyznania i religie). Spędziła też jeden semestr studiując tańce sakralne w Nepalu.
W college'u współzałożyła Zespół Teatralny Cornerstone, objazdową grupę producencką. Zespół odwiedzał małe miasta i zachęcał ich mieszkańców do udziału w przedstawieniach. Przez 5 lat Amy jeździła z całą grupą, aż wreszcie przeniosła się do Nowego Jorku, a następnie została nauczycielką w Brooklynie.
Pierwszą rolę telewizyjną dostała w 1992 roku. Rozgłos zdobyła dzięki przełomowej roli w serialu "Nowojorscy gliniarze", gdzie wystąpiła całkiem naga. Zdobyła za swoją rolę dwie Nagrody Emmy. Następnie kontynuowała karierę aktorską, często wcielając się w silne i nieprzewidywalne kobiety.
Późniejsze role w produkcjach telewizyjnych przyniosły jej większy sukces niż wiele ról filmowych. Jej bohaterki z serialu "Frasier", "Mary Cassatt: An American Impressionist" (1999 r.) czy "Przeciw przemocy" (1999 r.) sprawiły, że Amy cały czas znajdowała się w centrum uwagi. W 1999 roku Brenneman zajęła się produkcją serialu "Potyczki Amy", częściowo opartego na życiu jej własnej matki. Serial nieoczekiwanie odniósł sukces, a stacja CBS zainwestowała w kolejne epizody.
Ważniejsze filmy w których wystapiła aktorka to m.in. "Kacper" (1995 r.), komedia romantyczna "Bye Bye, Love" (1995 r.), "Gorączka" (1995 r.), "Strach" (1996 r.), "Tunel" (1997 r.), niezależna produkcja "Nevada" (1997 r.), "Kochankowie z sąsiedztwa" (1998 r.), gdzie wcieliła się w dwuznaczną moralnie postać Mary oraz "Na pierwszy rzut oka" (2000 r.).
Od 1995 roku mężem Amy jest Brad Silberling, reżyser. Mają córkę Charlotte Tucker oraz syna Bodhiego Russella.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 czerwca 1964

miejsce urodzenia: New London, Connecticut, USA

wzrost: 163 cm

mąż Brad Silberling (od 30.09.1995), 2 dzieci: Charlotte Tucker (ur. 20.03.2001) i Bodhi Russell (ur. 08.06.2005)
W 1986 roku ukończyła religioznawstwo na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge (Massachusetts, USA).
Ma dwóch starszych braci, Matthew i Andrew.
Starała się o rolę Alison Parker w serialu ''Melrose Place''. Angaż otrzymała Courtney Thorne-Smith.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

na zdjęciu wygląda jak wiedźma, a w Gorączce (co prawda 12-letnim filmie) wyglądała prześlicznie :/

W serialu pozostawieni wygląda jak siostra bliźniaczka Willema Dafoe.

Piękna kobieta, ale w Pozostawionych momentami wygląda jak Caitlyn Jenner, czy tylko ja mam takie wrażenie?

Piękna, seksowna i zmysłowa kobieta nawet teraz jak widzę ją w "Pozostawionych". Nadal mimo upływu lat wydaje mi się pociągająca, kobieca i miałbym czuję definitywnie na nią ochotę - choć nie mam porównania na świeżo jak wyglądała wcześniej.. W każdym razie sądzę, że każdy mężczyzna chciałby mieć kobietę, która by się...

więcej

...tym "tego czegoś" ma w sobie więcej...
Kwintesencja hymmm, żony?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones