Brie Larson 

Brianne Sidonie Desaulniers

7,5
28 316 ocen gry aktorskiej
Brie Larson
Urodzona 1 października 1989 r. w Sacramento, Kalifornia (USA). Larson zrobiła imponującą karierę jako uznana aktorka telewizyjna, wschodząca gwiazda filmów fabularnych i wschodząca artystka nagrywająca. Pochodząca z Sacramento Brie rozpoczął naukę dramatu już w wieku 6 lat, jako najmłodszy student kiedykolwiek uczęszczający do American Conservatory Theatre w San Francisco. Zagrała w jednym z najczęściej oglądanych oryginalnych filmów Disney Channel, "Na torze" (2003), a także w "Jak wychować tatę" (2001) WB oraz w komedii młodzieżowej "Piżama party"  (2004) - wszystko to przed ukończeniem gimnazjum. W dorobku Brie znajduje się dramat "Tanner Hall" (2009) oraz czarna komedia "Po prostu Peck"  (2009) z Marcią Cross i Keirem Gilchristem. Zdobyła uznanie krytyków za rolę w niezależnym filmie "The Beautiful Ordinary" (2007), wyróżnionym przez Variety jako „złodziej scen”, u boku Amber Heard i Leighton Meester. W 2016 r. otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki za film "Pokój" (2015).
Największa popularność przyniosła jej rola Kapitan Marvel w kinowym uniwersum Marvela ("Kapitan Marvel"i "Avengers koniec gry").
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 października 1989

miejsce urodzenia: Sacramento, Kalifornia, USA

wzrost: 170 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 15 innych nagród oraz 29 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma młodsza siostrę Rayę Milaine Desaulniers.
Miała zagrać rolę Isabelli Patterson w filmie "Dziewczyna warta grzechu", jednak zrezygnowała ze względu na napięty grafik. Zastąpiła ją Imogen Poots.
Brała udział w przesłuchaniach do roli Sarah Connor w filmie "Terminator: Genisys". Angaż otrzymała Emilia Clarke.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pamiętam te czasy, gdy odbierała Oscara za "Room" . Wydawała się być wówczas taką normalną, sympatyczną dziewczyną. Niestety przez te 3 lata zaczęła aż za bardzo politykować i to w jej przypadku akurat skutkuje serią kretyńskich wypowiedzi. Tak jakby szybko sodówa do głowy jej uderzyła i miała wrażenie, że jako "znana...

więcej

Kiedyś była jeszcze sympatyczna i dawała się lubić, ale potem wzięła się za politykę poprawności politycznej i narobiła sobie dziur w mózgu od tego. Dziś mało kto potrafi z nią wytrzymać. Nawet aktorzy z planu Avengers: Endgame mają z nią wyraźnie na pieńku co widać w ich wspólnych, acz nielicznych wywiadach, gdzie...

Jakieś Marvele, King Kongi, Avengersy... Za 10 lat nikt nie będzie o niej pamiętać.

Brawo! Należało sie jak mało komu ;)

Gdy opowiada te pierdoły o tym, że Kapitan Marvel to ta przełomowa silna postać kobiecia, no czy ona oczu nie ma ? A Scarlett Johansson jako Czarna Wdowa ? Gal Gadot jak Wonder Woman ? Emily Blunt jako Rita Vrataski ? Rebecca Ferguson jako Ilsa Faust ? Charlize Theron jako Lorraine ?
Brie powinna przestać zachowywać...

więcej