Film

Upadłe anioły

Duo luo tian shi
1995
1 godz. 36 min.
7,7 10 155
ocen
7,7 10 1 10155
11 227
chce zobaczyć
7,8 6
ocen krytyków
Losy pięciu samotnych ludzi krzyżują się ze sobą w ciemnych ulicach Hongkongu. Więcej Mniej
Upadłe anioły zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Twoje miasto
Skrzyżowanie "Dymu" Wayne'a Wanga i "Pulp Fiction" Quentina Tarantino. Tak najkrócej i najszybciej można by... ... czytaj więcej
false
Lech Kurpiewski

Hongkong, rok 1995. Płatny zabójca Wong Chi-Ming od trzech lat przyjmuje zlecenia od swego agenta - kobiety. Spotykają się rzadko, ale jemu odpowiada fakt, że jego życie jest planowane przez kogoś innego. Zupełnie samotny, domyśla się, że jego agentka jest szaleńczo w nim zakochana i nieświadomy tego, że kradnie jego śmieci by szukać Hongkong, rok 1995. Płatny zabójca Wong Chi-Ming od trzech lat przyjmuje zlecenia od swego agenta - kobiety. Spotykają się rzadko, ale jemu odpowiada fakt, że jego życie jest planowane przez kogoś innego. Zupełnie samotny, domyśla się, że jego agentka jest szaleńczo w nim zakochana i nieświadomy tego, że kradnie jego śmieci by szukać wskazówki dotyczącej jego charakteru i przyzwyczajeń. Były więzień He Zhiwu stale ucieka przed policją, ponieważ żyje z otwierania sklepów po ich zamknięciu przez właścicieli i zmuszania klientów do nabywania od niego towaru. Przestał mówić w wieku lat pięciu po zjedzeniu przeterminowanej puszki ananasów. Mieszka z ojcem, prowadzącym dom noclegowy.

dystrybucja
Gutek Film
studio
Block 2 Pictures / Chan Ye-Cheng / Jet Tone Production
tytuł oryg.
Duo luo tian shi
inne tytuły
Fallen Angels Miedzynarodowe
Fallen Angels USA
Fallen Angels Hongkong
Więcej...
Postać He Zhiwu, który jest niemy, ale może porozumiewać się z widzami poprzez narrację, mówi nam, że stracił głos po zjedzeniu przeterminowanego ananasa z puszki. We wcześniejszym filmie Kar-Waia "Chungking Express" postać o tym samym imieniu ma obsesję na punkcie puszek z przeterminowanymi ananasami. W tamtym filmie He Zhiwu jest policjantem, w "Upadłych aniołach" byłym przestępcą. Dodatkowo obie role zagrał aktor Taksehi Kanshiro.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych