Film

1984 1 godz. 37 min.
7,6 73 237
ocen
7,6 10 73237
5 301
chce zobaczyć
6,5 10
ocen krytyków
{"rate":6.5,"count":10}
{"id":"1147","linkUrl":"/film/Vabank+II%2C+czyli+riposta-1984-1147","alt":"Vabank II, czyli riposta","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/47/1147/7413437.2.jpg"}
Kramer dzięki pomocy Sztyca ucieka z więzienia. Przed wyjazdem do Szwajcarii planuje zemścić się na Kwincie. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Kramer skazany za upozorowany przez Kwintę rabunek własnego banku odsiaduje wyrok w więzieniu. Wraz ze Sztycem udaje mu się zbiec, ale odmawia natychmiastowego wyjazdu do Szwajcarii, ponieważ chce zemścić się na Kwincie. Ten zaś spokojnie uprawia warzywa. Z gazet dowiaduje się o ucieczce Kramera. Zaalarmowany nią jest również przyjacielKramer skazany za upozorowany przez Kwintę rabunek własnego banku odsiaduje wyrok w więzieniu. Wraz ze Sztycem udaje mu się zbiec, ale odmawia natychmiastowego wyjazdu do Szwajcarii, ponieważ chce zemścić się na Kwincie. Ten zaś spokojnie uprawia warzywa. Z gazet dowiaduje się o ucieczce Kramera. Zaalarmowany nią jest również przyjaciel Kwinty, Duńczyk, który zajął się produkcją filmową. Stawiski, sekretarz Kramera, wynajmuje Tędlarza, specjalistę od "mokrej roboty". Angażuje się on jako statysta filmowy i rani strzałami z pistoletu Duńczyka. Ma to wywabić Kwintę.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Kadr
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Vabank II, czyli riposta
inne tytuły
Vabank 2, czyli riposta (tytuł telewizyjny) Polska
Vabank II (tytuł skrócony) Polska
Więcej...
Spacerując przy więziennym murze na początku filmu, Sztyc próbuje przekonać Kramera do wspólnej ucieczki. W pewnym momencie Sztyc wskazuje Stawiskiego jako doręczyciela czeku, po czym Kramer kładzie mu rękę na lewym ramieniu. W następnym ujęciu, gdy Kramer stwierdza: "Cholernie dużo o mnie wiesz", widzimy, że trzyma on w tej samej ręce więzienną czapkę.
Po ucieczce z więzienia Kramer miał zaraz wyjechać za granicę i dostaje od Sztyca paszport. Później jednak Sztyc robi Kramerowi zdjęcie do paszportu i mówi "lewy paszport będzie odpowiednio kosztować".
Gdy firma przewozowa dostarcza szafę pancerną do Stawiskiego, widać że brak jej pokrętła szyfratora. Gdy Kwinto uwalnia Justysię, pokrętło jest już na miejscu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych