film

Vabank II, czyli riposta

1984
1h 37m
7,6 77 269
ocen
7,6 10 1 77269
6,7 19
ocen krytyków
Kramer dzięki pomocy Sztyca ucieka z więzienia. Przed wyjazdem do Szwajcarii planuje zemścić się na Kwincie. Zobacz pełny opis
Vabank II, czyli riposta zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kramer skazany za upozorowany przez Kwintę rabunek własnego banku odsiaduje wyrok w więzieniu. Wraz ze Sztycem udaje mu się zbiec, ale odmawia natychmiastowego wyjazdu do Szwajcarii, ponieważ chce zemścić się na Kwincie. Ten zaś spokojnie uprawia warzywa. Z gazet dowiaduje się o ucieczce Kramera. Zaalarmowany nią jest również przyjacielKramer skazany za upozorowany przez Kwintę rabunek własnego banku odsiaduje wyrok w więzieniu. Wraz ze Sztycem udaje mu się zbiec, ale odmawia natychmiastowego wyjazdu do Szwajcarii, ponieważ chce zemścić się na Kwincie. Ten zaś spokojnie uprawia warzywa. Z gazet dowiaduje się o ucieczce Kramera. Zaalarmowany nią jest również przyjaciel Kwinty, Duńczyk, który zajął się produkcją filmową. Stawiski, sekretarz Kramera, wynajmuje Tędlarza, specjalistę od "mokrej roboty". Angażuje się on jako statysta filmowy i rani strzałami z pistoletu Duńczyka. Ma to wywabić Kwintę.

na podstawie
Urs Odermatt (dialogi)
studio
Studio Filmowe Kadr
tytuł oryg.
Vabank II, czyli riposta
inne tytuły
Va Banque II Międzynarodowy
więcej
Spacerując przy więziennym murze na początku filmu, Sztyc próbuje przekonać Kramera do wspólnej ucieczki. W pewnym momencie Sztyc wskazuje Stawiskiego jako doręczyciela czeku, po czym Kramer kładzie mu rękę na lewym ramieniu. W następnym ujęciu, gdy Kramer stwierdza: "Cholernie dużo o mnie wiesz", widzimy, że trzyma on w tej samej ręce więzienną czapkę.
Po ucieczce z więzienia Kramer miał zaraz wyjechać za granicę i dostaje od Sztyca paszport. Później jednak Sztyc robi Kramerowi zdjęcie do paszportu i mówi "lewy paszport będzie odpowiednio kosztować".
Gdy firma przewozowa dostarcza szafę pancerną do Stawiskiego, widać że brak jej pokrętła szyfratora. Gdy Kwinto uwalnia Justysię, pokrętło jest już na miejscu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Po każdym obejrzeniu Vabanków czuję potworny niedosyt-aż prosiło się o "trójkę" w Szwajcarii np.Vabank 3 czyli Ostatni Skok-zwłaszcza po tekstach Dunczyka do Kwinty na końcu "Nie kusi cię?-Mnie też"
albo Kramera po otrzymaniu paczki "Aaa Kwito ty draniu,czekaj to jeszcze nie koniec!"
Wspaniałe,świetnie zagrane,...

Dom do którego trafiają Kramer i Sztyc po "ucieczce" z Polski to ten sam do którego docierają po wyjściu na powierzchnię ziemi Maks, Alber, Lamia i Emma w filmie "Seksmisja".

Kiedyś to robili filmy.... Machulski był wtedy w formie, nie to co teraz

Chyba ostatnia komedia

ocenił(a) film na 8

...przed długą i męczącą epoką polskiej komedii romantycznej. Może też ostatnia komedia, w której nie reklamuje się takich czy innych produktów.

Emisja Polsat 3 czerwca 2020, ocenzurowana scena na granicy niemienkiej, nie dość że bez tłumaczenia to jeszcze wycięte sceny/dialogi odnoszące się do "żyda".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones