PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172562}

Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Volkodav iz roda Serykh Psov
6,2 4 930
ocen
6,2 10 1 4930
Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów
powrót do forum filmu Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Po zniechęcających recenzjach nie zostawjających na tym obrazie suchej nitki spodziewałem się spektakularnej klapy i chały gorszej od "Wiedźmina", a tu takie miłe zaskoczenie! Film nie dość że nakręcony na równym Amerykańskim standardom, wysokim poziomie, to jeszcze posiada unikatowy klimat słowiańskiej baśni. Zdjęcia, muzyka, efekty specjalne, sceny walk, scenografia. Wszytko to jest doprowadzone do perfekcji. Dla mnie film stoi w równym rzędzie z "Władcą Pierścieni" i jest na pewno o wiele lepszy od niektórych Amerykańskich produkcji z "Eragonem" na czele

bono111

Zgadzam się i szkuję na wydanie dvd.


bono111

jestem tego samego zdania :)fanką fantasy nie jestem, ale film obejrzałam z prawdziwa przyjemnością!

LilyRain

Lepszy od Eragona ale słabszy niż Władca Pierścieni. Zresztą tamto to cała trylogia a tutaj musieli w 2 godzinach jakoś zmieścić historię z książki a wtedy zawsze film dużo traci. Trochę sypie się sens akcji, parę scen zdecydowanie mogli by poprawić (jak to machanie z tym mieczem w walce z tymi latającymi kamieniami). Na pewno niektóre plenery, oczywiście z komputerowymi efektami, można by było spokojnie wstawić do Władcy Pierścieni i nawet byśmy nie zauważyli że to z Rosyjskiego filmu. W każdym razie Wiedzmin na tym tle wypada jak reklama proszku do prania. Szkoda że my tak nie potrafimy.

bono111

Straz nocna, 9 kompania, Ostatni z rodu... Najwyrazniej rosyjska kinematografia postawila sobie na celu gonic Hollywood. Jeszcze moze nie dorownuje, ale kto wie jak bedzie za kilkanascie lat? Jak na tak krotki okres rozwoju, to Rosja w tej dziedzinie zrobila krok naprzod i oby sie nie cofnela, bo naprawde niezle filmy mozemy dzieki nim ogladac. Wpadki produkcjyne zawsze sa, ale mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej. Slusznie naleza im sie oklaski, ze poczynili takie postepy. Polacy raczej takimi osiagnieciami sie nie moga pochwalic. Filmy widowiskowe robilismy, a nie robimy. Smutne.

użytkownik usunięty
zsasz

Film miał potencjał, ale nie został wykorzystany. Dla mnie to ocena 4.
Słabe efekty, słabe kino, nie polecam!

bono111

Jak można porównywać film do władcy pierścieni jednocześnie go chwaląc?

dominigos

Ano mozna porownywac filmy podobne gatunkowo. Takie porownania sa najlepsze bo porownywanie filmow z roznych gatunkow to juz by bylo trudne. Wedlug mnie Volkodav jest zdexcydowanie lepszy niz Druzyna i o wiele slabszy od Dwoch wiez i Powrotu krola. Ale to glownie za sprawa budzetu i widowiskowych efektow specjalnych na jakie bylo stac Jacksona. Ruscy musieli zadowolic sie o wiele mnejsza kasa zapewne i upchnac wszytko w jednym filmie. Mieli trudniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones