The Adjustment Bureau

plakat - Władcy umysłów (2011)

opisy filmu

(4)
  • Film zrealizowany na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka. David (Matt Damon) to polityk, który ubiega się o miejsce w senacie. Poznaje piękną Elise Sellas (Emily Blunt) i gdy znajomość nabiera rumieńców w grę włączają się ludzie, którzy za wszelką cenę chcą ich rozdzielić. David ma wybór - dostosować się lub zaryzykować wszystko i być z ukochaną...

  • David Norris, ambitny polityk, jest o krok od zdobycia fotelu w amerykańskim senacie, gdy poznaje piękną balerinę, Elise Sellas. Znajomość nabiera rumieńców, lecz wtedy David nieoczekiwanie poznaje tajemniczych ludzi, którzy spiskują przeciwko nim, chcąc za wszelką cenę rozdzielić zakochaną parę. Okazuje się, że bohater walczy z samym Losem, Biurem Dostosowania. David ma dwie możliwości – zrezygnować ze spotkania z Elise i pójść ustaloną z góry ścieżką lub zaryzykować wszystko, przeciwstawić się Losowi i być z ukochaną.

  • Czy panujemy nad swoim przeznaczeniem, czy jakaś niewidzialna siła steruje naszym losem? Świetny thriller z udziałem Matta Damona jako człowieka, któremu dane jest ujrzeć przyszłość zgotowaną mu przez Los. Przyszłość, której nie akceptuje i którą postara się zmienić wbrew poważnym ostrzeżeniom wysyłanym przez strażników Losu.
    Polityk David Norris (Damon) jest o krok od wygrania wyborów do senatu amerykańskiego. Przypadkowo spotyka piękną tancerkę baletową Elise Sellas (Blunt) - kobietę, jakiej nie spotkał nigdy dotąd. Niestety, gdy zaczyna zdawać sobie sprawę, iż darzy ją uczuciem pojawiają  się tajemniczy mężczyźni, którzy usilnie próbują ich rozdzielić.  

  • Nowy Jork. Młody i obiecujący polityk David Norris (Matt Damon) startuje w wyborach do senatu Stanów Zjednoczonych. Przez większość kampanii prowadzi w sondażach, jednak opublikowane przez gazety zdjęcie drastycznie zmniejsza szansę na wygraną. W wieczór wyborczy przegrana jest już pewna. David układa sobie stosowną mowę w hotelowej łazience. Przypadkowo poznaje tam Elise Sellas (Emily Blunt). Kilka dni później spotyka ją w autobusie. Dziewczyna daje mu swój numer telefonu. Po dotarciu do pracy David widzi coś, czego nigdy nie miał zobaczyć. Tajemniczy mężczyźni wyjaśniają mu, że są pracownikami biura monitorującego ścieżkę życiową każdego człowieka. Pilnują, by każdy przestrzegał wytyczonego z góry planu. Pod koniec rozmowy zabierają Davidowi kartkę z numerem telefonu Elise, uniemożliwiając w ten sposób kolejne spotkanie. Mijają trzy lata. David przygotowuje się do kolejnych wyborów. Ciągle zadręcza się, że stracił miłość swojego życia. Jednak pewnego ranka dostrzega Elise na ulicy.