PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9628}

Włamywacze

Sneakers
6,8 6 435
ocen
6,8 10 1 6435
Włamywacze
powrót do forum filmu Włamywacze

W polu gatunek ktoś całkowicie słusznie na pierwszym polu umieścił: komedia. Mimo, że film polecano mi jako naprawdę niezłą sensację, i w którym wątek sensacyjny istotnie odgrywa główną rolę, to raczej nie uznałbym go za nic niezwykłego, gdyby nie gagi właśnie. Gagi radzące sobie całkiem nieźle bez schodzenia poniżej pewnego poziomu, warto dodać. Króluje w tej kwestii zakończenie. Gotów je już byłem uznać za paskudnie słabe, po czym nastąpiła scena... Cóż, kto widział, ten wie. W każdym razie, ze śmiechu się pokładałem - a doprowadzenie mnie do takiego stanu to niełatwa sztuka.
Jak jest z resztą, już wspomniałem. Film wybija się co prawda z nurtu historii o hackerach brakiem firewalli, wirusów i OS-ów pisanych w zaawansowanej technologii 3D - czyli tak zwanym realizmem. Miałem pewne wątpliwości odnośnie sprzętu używanego przez bohaterów na początku filmu, w 1969 roku, ale najwyraźniej i tam nie ma żadnych nieporozumień, tzn. nie mają oni niczego, co by nie było przed 69-tym znane. Cóż jednak z tego, skoro cała reszta to już schemat? Zużyta mocno intryga, dość oczywiste konsekwencje większości zdarzeń, proste do rozgryzienia źródło wszelkich nieszczęść. Były dwa czy trzy momenty lekkiego zaskoczenia, ale w ogólnym odbiorze wiele nie zmieniły.
Szczęśliwie aktorzy wybrnęli z powierzonych im zadań wzorowo (co w przypadku nazwisk takich jak Redford czy Aykroyd dziwić nie powinno) i całość ogląda się lekko i przyjemnie. Nie jest to tytuł do kontemplowania i częstego wracania, ale wart jest na pewno więcej niż wtorkowy wieczór z polsatem. Kiedy już wszystkie wielkie hity się skończą, bez obaw można obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
Pjotrus

Zdziwilbys sie ile razy do tego filmu wracalem ;). Przyklad na zdrowe kino bez firewerkow.

ocenił(a) film na 10
Pjotrus

konkretny film :):) nie ma co :) wracałem do niego z 10 razy :) zioooomal Ty się na kinie nie znasz :) napisałeś książkę :) a nic z niej nie wynika :):):)

Pjotrus

Ma rację, film bardziej z nurtu "szpiegowskiego" niż "hackerskiego", przynudnawy zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy ale poza tym nic zarzucić mu nie można. Na pewno warto zobaczyć i samemu ocenić...

ocenił(a) film na 7
maddox84

Film pochodzi z 1992 r. Czy ktoś poda przykład podobnego filmu tej klasy powstałego wcześniej ? Ja kojażę jedynie Gry wojenne z 1983 r, ale tam chodziło o coś zupełnie innego. Zatem to pionier w swoim gatunku. Pozycja obowiązkowa. Kultowy klasyk. Chyba że coś przeaczam. Jeżeli tak proszę mnie uświadomić. Kolejny film o podobnej tematyce to System z 1994 r, a więc dwa lata póżniej i mimo całej sympadii dla Sandry Bullock nie dorównuje on Snickersowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones