PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11845}
7,6 4 327
ocen
7,6 10 1 4327
7,0 10
ocen krytyków
Wśród nocnej ciszy
powrót do forum filmu Wśród nocnej ciszy

jedyne co mi sie

ocenił(a) film na 4

podobało, to dbałośc o zachowanie realiów epoki, a reszta mnie rozczarowała. W tym filmie nie ma zadnego napiecia ani wyrafinowanej intrygi. Zamiary Wiktora dokonania zabójstwa w celu spowodowania odmiany w stanowisku ojca wobec jego przyjaźni z Bernardem są od razu do przejrzenia. Ale te zamiary i ich realizacja wyglądają absurdalnie, infantylnie i sztucznie. Zabić niewinne dziecko po to, żeby ojciec podał sie do dymisji, bo wtedy nastąpi w nim przełom i wyrazi zgodę na podróż z kolegą (bo o to w gruncie rzeczy chodziło)?
Reasumując: przeciętna produkcja.

ocenił(a) film na 8
cesare_10

Jeżeli w tym filmie nie ma napięcia, to polecam "Klan". :-)

ocenił(a) film na 2
Chlor_3

Owszem,nie ma,wieje nudą,śledztwo toczy się gdzieś obok.Widzimy głównie wątek konfliktu ojca z synem oraz 2 homoseksualistów.To nie jest kryminał,tylko film psychologiczny

ocenił(a) film na 9
Michalis85

Gdzieś ty tam się homoseksualistów dopatrzył??? Film jest genialny, ale oczywiście nie dla każdego - tobie polecam "Ciacho","Poranek kojota" czy tam "Chłopaki nie płaczą"

ocenił(a) film na 8
cesare_10

Miałeś kiedyś kilkanaście lat? Ja z perspektywy czasu - a jestem po 40-tce (podkreślam żeby mi ktoś zaraz "gimbazy" nie wypominał) jak sobie przypomnę jakie cuda się wyrabiało tylko po to żeby dopie**olić starym, którzy w czasach nastoletnich Cię drażnią to głowa mała. "Ale te zamiary i ich realizacja wyglądają absurdalnie, infantylnie i sztucznie. Zabić niewinne dziecko po to, żeby ojciec podał się do dymisji, bo wtedy nastąpi w nim przełom". Tu jest to pięknie pokazane jak Wiktor doszedł do ekstremum - żeby wku*wić ojca i popłynąć sobie na rejs z kolegą nie dość, że chronił mordercę to jeszcze sam zabił. Film - perełka.
Pozdrawiam
PS: ktoś tu wspomniał o "drętwej roli" p. Zaliwskiego. NIGDY nie zgodzę się z taką oceną. Według mnie jeden z najlepszych polskich aktorów (pokaz również tu) i mam gdzieś czy poparł stan wojenny czy nie. Oceniam go jako aktora - a tym był świetnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones