PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853834}

W trójkącie

Triangle of Sadness
6,9 43 390
ocen
6,9 10 1 43390
6,4 55
ocen krytyków
W trójkącie
powrót do forum filmu W trójkącie

Większość myśli, że to jest film o "głupich bogaczach" już tak mało inteligentnego opisu filmu nie słyszałem wieki;p To film o świecie, o podziałach bogactw, o ludziach bogatych i biednych, o ludziach ze zdolnościami do przetrwania i nie mających tej zdolności; ludzi biednych, którzy próbują być bogatymi i bogaczy, którzy próbują być prostymi ludźmi, a tak naprawdę zwycięża tylko kapitan ze swoim podejściem do życia i ironią.
To film o tym, że świat jest zdominowany przez garstkę bogatych, świetna metafora, rosyjska baronowa rozkazuje pracownikom bawić się i skakać do basenu, przez co owoce morza psują się i wszyscy rzygają - to jest oczywiście przedstawienie całej sytuacji politycznej i ekonomicznej na świecie. Natomiast druga część pokazują swojego rodzaju walkę z tą niesprawiedliwością, kiedy to zwykli ludzie wezmą w swoje ręce sprawy tego świata - zwykła sprzątaczka kibli (nie bez powodu w pierwszej części mamy rzygających i srających bogaczy!) przejmuje rolę bogaczy, zaczyna kierować nimi wszystkimi na wyspie, ale na końcu staje się taka sama jak ci bogacze, czyli mówiąc w skrócie władza deprawuje, zastąpienie tyranów kolejnymi władcami kończy się tym, że wybawiciele i nowi bohaterowie też stają się tyranami. I tyle, ale przy okazji można się pośmiać, szczególnie zabawne były rozmowy kapitana z ruskiem, słodka para dziadków ginącą od własnej produkcji granatu, czy zabijanie osła. Po raz pierwszy Ostlund mnie rozbawił, ładny manifest, trochę mi się kojarzył z jednym z moich ulubionych filmów czyli z Wielkim żarciem. Mimo to był to miły seans, może nie odkrywczy, ale za to świetna zabawa w prezentowaniu naszej rzeczywistości, patrząc jednak na wypowiedzi na temat tego filmu dochodzę do wniosku, że jest też filmem ciężkim dla odbiorców.

ocenił(a) film na 7
mariouszek

Zwycięża kapitan?Myśle że on ma najbardziej przerąbane bo to alkoholik

ocenił(a) film na 9
HPSX89

Nie dość, że utonął to jeszcze alkoholik. A jak wiemy alkoholizm to tragedia dla rodziny.

ocenił(a) film na 7
mariouszek

Serio, facet w chorobie alkoholowej był największym zwycięzcą? Ta cała sytuacja z baronową to był najsłabszy moment filmu. Bez jaj, na statkach są procedury. Bez względu na zachcianki pasażerów ich się nie łamie. Wiadomo, filmu by nie było.

ocenił(a) film na 9
3l3ctric_philip

Procedury lamie się nie tylko na statkach. Bez złamania procedury nie da się uniknąć złamania procedury.

ocenił(a) film na 3
mariouszek

Rozmowa kapitana z ruskiem była zabawna? Nie spodziewałem się, że kogoś może rozbawić rozmowa dwóxh alkoholików na temat komunizmu

Jan_Bialas

Nie spodziewałam się, że rozbawi mnie wąskowzroczność komentujących

ocenił(a) film na 8
mariouszek

W sumie dobrze napisane. Na koncówce widzimy jak sprzątaczka chce zabic jaja aby ratować swój nowy status - władzy i przywilejow. Na tej wyspie bogacze i ich cwaniactwo okazuje sie bezwartosciowe. Jak chłopak jaji stał sie marionetką pani kapitan :) aby tylko spaść na 4 łapy i miec dla siebie wygodnie. Kapitan - alkoholik i jego manifesty to symbol człowieka, który obraca sie wsród bogaczy i nimi gardzi. Nie jest wstanie udzwignąć tego wiec ucieka w alkoholizm. Film zriobiony na wesoło ale z przesłaniem i to jest prawdziwa sztuka. Podobnie był zrobiony film "Nie patrz w górę".

ocenił(a) film na 8
mariouszek

świetny film. Zgadzam się z twoimi przemyśleniami. Ale dlaczego uważasz, że kapitan wygrał, skoro : 1. zginął, choć i tak był zombie ;) 2. miał w nosie odpowiedzialność za pasażerów i załogę. 3. był wypalonym zawodowo alkoholikiem z solidną depresją 4. fantazjował o utopiach, skumał się z rosyjskim psychopatą zamiast cokolwiek sensownego w życiu zrobić skoro miał dobrą pozycję finansową na tej planecie. 5. Wątpię, żeby patrzył z szacunkiem na siebie w lustrze.

clavier

Kapitan wygrał swoją mową, dla mnie była to najlepsza scena w filmie, bo mimo iż był wypalonym zawodowo alkoholikiem, to jego przemyślenia mają potężną moc absurdu, a już w rozmowie z Dymitri, po prostu są genialne...

mariouszek

"...dochodzę do wniosku, że jest też filmem ciężkim dla odbiorców." Nie, nie jest chyba jest ciężki, trzeba tylko 2 razy obejrzeć, albo porozmawiać z ludzmi wychodzącymi z kina. Film świetny na DKF. Bardzo podoba mi się ta recenzja. Świetny wniosek Pan wysunął - władza deprawuje. A co do filmu świetny, absurd wymaksowany, humor cięty, nieco zbyt ostry momentami, np. sceny żygania bym skrócił o połowę, bez utraty esencji przesłania. Komizm przyzwoity, prawie z krzesła spadłem, dialogi, ehhh świetne. jednym słowem BRAWO.

ocenił(a) film na 7
mariouszek

Fajny komentarz,podoba mi się.Dla mnie ten film to trochę taki,Titanic na wesoło he he.Jednak początek filmu niepotrzebny z tymi facetami modelami.I koniec filmu też taki z dupy wzięty,jakby na siłę zrobiony.Ale ogólnie ogląda się z przyjemnością.Ps,jedynie nie zgodzę się że scena z zabijaniem osła była zabawna.Dla mnie było to żałosne i okrutne ;/.

ocenił(a) film na 7
mariouszek

chłopcze ale ty nie napisałeś nic odkrywczego. TO WSZYSTKO JEST OCZYWISTE.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones