PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 799
ocen
7,6 10 1 299799
8,6 40
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

który lepszy? wybierzcie która animacja zasługuje na miano animacja roku.

mezus16

Nie ma nawet co porównywać. Wall-E to niekwestrionowany mistrz.

Baphomet

Wall-e

ocenił(a) film na 10
mezus16

Wall-e ,Zdecydowanie =] KungFu Panda jest czyms co sie obejrzy i już ,Wallego sie wspomina :D

mezus16

Zdecydowanie "Wall-e". Panda fajna ale Wall-e genialny :)

ocenił(a) film na 6
Mieloneq

Ludzie to inny rodzaj animacji jest i skierowany do różnych odbiorców. WALL-E do małych i dużych chłopców, z uwzględnieniem dużych, a Panda to film ogólniefamilijny. WALL-E ma zacięcie artystyczne, i trochę jest przez to zadęty, a Panda jest po prostu rozrywkowa. Ja wybieram Pandę, bo od robotów wolę Tekkena.

ocenił(a) film na 8
realkriss

Dla mnie leprzy jest WALL.E poniewaz wzbudza emocje a Kung Fu Panda tylko od czasu do czasu pusty smiech.Ps. tez jestem fanem Tekkena ale to nie zmienia mojego stosunku do robotow:)

mezus16

Kung Fu Panda jakoś specjalnie się nie wyróżnia wśród innych animacji. Po prostu dobra komedia animowana. A Wall.E na pewno zasługuje na miano animacji roku.

erudytka

zdecydowanie nowe cudo od pixara .. wall-eeeee :)

ocenił(a) film na 9
mezus16

wall.e jednak lepszy.... pixar bez zabawnych dialogów( na czym bazuią wszystkie bajki w tym i panda) stworzył swietny film!

użytkownik usunięty
krolazzzzz

Oczywiscie ze Wall.e!!!!!!!!! Panda przy robociku niech się chowa do bambusów ;p

ocenił(a) film na 10
mezus16

Wall-e. Istny geniusz ^^

ocenił(a) film na 4
mezus16

A mi sie "kung Fu Panda" bardziej podobala.

ocenił(a) film na 10
mezus16

Proste, że WALL-E! Bez dwóch zdań!!!

ocenił(a) film na 10
mezus16

wall.e
Mam 19 lat... w kinie byłem na robocie DWA RAZY. Nie do pomyślenia ale naprawdę mistrzostwo
=

ocenił(a) film na 10
fifa114

WALL_E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
mezus16

nie można porównywać tych filmów. panda jest tylko kinem rozrywkowym w sam raz na raz do wall-e'go można wracać i wracać przy tym filmie łezka się w oku kręci jest świetny

ocenił(a) film na 7
dismarcin

Wallll.eeeeeeee :D. Panda to film jakich wiele, a Wall.e to jednak coś innego. Świetna animacja i przesłanie :)

ocenił(a) film na 9
el_Polaco

oczywiscie jak wiekszosc wybieram roboty :P zajebisty film :) dawno nie widzialem tak dobrego filmu gdzie tak dziala na widza, a co do filmow animowanych to teraz jest jakis wysyp, calkiem jak zywych trupow :D przeciez przed wall.e w kinie reklamowali same bajki ;/ oczywiscie komputerowo zrobione

ocenił(a) film na 4
mezus16

Wall.e vs. Panda:
jak narazie 14:2

ocenił(a) film na 10
mezus16

Oczywiście WALL-E! Jedna z najlepszych animacji, jakie widziałem. Doskonałe kino.

ocenił(a) film na 6
mezus16

Wall.e lepszy

mezus16

Opinia opinii nie jest równa - kazda osoba wyraza własną subiektywną. Najbardziej miarodajny wyznacznik, w dodatku demokratyczny i tak jest oddany w ręce widzow. I tak porównując otwarcia obu filmów w polskich kinach:

"Kung Fu Panda" - ilość kopii 129, liczba widzów 189 930, średnia widzów na kopię 1472.

"Wall-e" - ilość kopii 140, liczba widzów 127 797, średnia widzów na kopię 913.

(dane wg informacji zawartych na stronie boxoffice.pl)

Wynik ten znacząco wskazuje, na którą to animację widzowie postawili tego lata.

Tjall_Zapalczywy

no tak, "jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić" :P

ocenił(a) film na 9
dr_no_2

dr.no twój komentarz rozbawił mnie do łez :P

nie byłem jeszcze na Wall-em ale zamierzam się wybrać.
Zaciekawiła mnie wizją robota który....kocha ? ma uczucia ? Bardzo chce to obejrzeć i jak twórcy się spisali z z tym zadaniem.

Mam nadzieje że się nie zawiodę życzcie mi powodzenia :)

Tjall_Zapalczywy

Trzeba zauważyć, że Wall-e miał premierę póżniej od Pandy, więc nie ma co porównywać.

użytkownik usunięty
dinozaur102

Aż wstyd jest porównywać prawdziwy majstersztyk, wizualne arcydzieło i prawdziwie poruszającą rewelację, jaką zdecydowanie jest 'WALL.E' z bezpłciową, nudną, nieśmieszną, ograną i sztuczną papką dla mało wymagających. Szkoda, że w Polsce nie doceniono prawdziwego artyzmu, tylko jak zwykle widzowie polecieli na kuszący napis: 'film twórców Shreka'...

ocenił(a) film na 4

Ty nie masz porównywać tylko wybrać który film ci się bardziej podobał. Jesli to był Wall.e to poprostu napisz ze Wall.e nie musisz rozpisywac sie na 3 linijki i porównywać bo i tak tego nikt nie czyta.

ocenił(a) film na 9
mezus16

a wlasnie ze ja czytam :P a co do tego ile osob na czym bylo to poprostu wina kiepskiego zwiastuna wall-ego. Sam po obejrzeniu zwiastuna nie mialem ochote isc do kina na to (ale ktos mnie przekonal) i jak innym mowilem na co ide to odrazu z takim zdziwieniem "jak moge na to isc, to juz nie lepiej na pande?" no i wlasnie tak pewnie wiele osob reagowalo i dlatego mniej ludzi bylo w kinach na nim. Po obejrzeniu kazdy jednak stwierdza ze warto bylo i jest najlepszy w tej chwili co leci w kinach i pewnie przez dluzszy czas nie bedzie nic ciekawszego.

użytkownik usunięty
CHUDYx

17:2 dla WALL.E

;))





........................

ocenił(a) film na 4
CHUDYx

Tez zamierzam sie wybrac na Wallego.
Przed tem chcialem isc na Pande ale widze ile jest komentarzy o wallem a ile o pandzie...
i jeszcze srednia ocen Wallego :P
pozdro ;)

ocenił(a) film na 8
mezus16

Byłem dzisiaj z dzieciakami na Wall.e No właśnie, większą przyjemność miały oglądając Pandę. Może dlatego że zwierzaki są bardziej przyjemne w odbiorze niż roboty? Animacja dobra (w Pandzie lepsza), przesłanie ciekawe, uczące dbania o naszą planetę. Wątek miłosny trochę "stalowy"
Ogólnie czas nie stracony . Pojedynek remisowy ze wskazaniem na Pandę
P.S.
Bardzo fajna scena, gdy Wall.e przypadkowo rozjeżdża swojego kumpla robaka. I to zmartwienie ze zbliżeniem......

ocenił(a) film na 10
vector

Animacja w Pandzie nie sięga swojemu rywalowi do pięt.

mezus16

ja czytam
właśnie to mnie interesuje co inni mają do powiedzenia o filmie którego jeszcze nie widziałam

użytkownik usunięty
mezus16

Powiem tak...

Oba filmy są świetne. "Kung Fu Panda" oceniłem na 10/10, ale "Wall.E" bym musiał chyba dać ocenę 30/10. "Pandę" widziałem przed "Wall.E" (logiczne, bo data premiery była wcześniej :D) i uważałem ją za najlepszą animację. Ale gdy obejrzałem Walliego to mi szczęka opadła. Moim zdaniem jednak "Wall.E" (pewnie zgarnie Oscara za animację, a być może pokusi się o coś więcej - może najlepszy film ?).

ocenił(a) film na 9

Na "Kung Fu Pandzie" nie byłem, więc nie mogę obiektywnie określić, który z filmów jest lepszy. Patrząc się jednak na rewelację, jaką jest "WALL-E" oraz niepochlebne oceny krytyków odnośnie pandy, stawiam na "WALL-E'GO". Świetna animacja, fabuła i dialogi(choć za wiele ich nie ma;)) sprawiają że stał się jednym z moich ulubionych filmów animowanych.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
mezus16

Zależy - animacja 3D - zwycięża Wall-e.
Jeżeli chodzi o animację 2D (w Pandzie sam początek filmu, w Wall-e'm początek napisów) - Panda.
Ale jak widać nasz robocik jest niezwyciężony :)

ocenił(a) film na 6
Pawlik

Jeżeli chodzi o animacje, ,to zdecydowanie "Walle",a jeśli fabuła i żarty to "Kung fu Panda"

ocenił(a) film na 10
mezus16

teraz kiedy już obejrzałam oba filmy mogę śmiało powiedzieć, że WALL.E zasługuje na to w 100%. Panda też była fajna, ale nie miała tego czegoś co miał właśnie WALL.E.

ocenił(a) film na 8
mezus16

Heh po obejrzeniu obu filmów muszę przyznać, że Wall.E bardziej zasługuje na uznanie. Może i w Kung Fu Pandzie są lepsze żarty i akcje ale fabularnie według mnie zwycięża właśnie Wall.e

Po prostu niektórzy wiedza o co mi chodzi a część pewnie zacznie przezywać od idiotów, ale każdy ma swoje zdanie i ja swoje powiedziałem.

ocenił(a) film na 8
mezus16

Zdecydowanie Walle - animacja wlasciwie bez dialogow potrafiaca naprawde "wciagnac" i rozbawic. "Panda" zupelnie przereklamowana, chociaz trzeba przyznac, ze muzyka dobrana bardzo fajnie.

ocenił(a) film na 8
eita

Wall E deklasyje Pande, chociaż Panda jest dobrym filmem, ale do Wall.e'go nie ma startu. Mój głos idzie do WALL.E

shady_88

Ja obie bajki oceniam na 7/10. Już wcześniej pisałam, że WALL.E mnie nie urzekł i nie zachwycił aż tak bardzo jak myślałam przed seansem. Spodziewałam się niezwykłej animacji zwłaszcza po reakcjach innych osób i wysokiej ocenie a jednak czegoś mi w tej historii brakuje. Chociaż uwzględniono wiele wątków, przede wszystkim miłosny ale także wątek niszczenia naszej planety oraz lenistwa to jednak dla mnie akcja czasami była nudna i przydługa. Po za tym humoru też nie było zbyt wiele, aczkolwiek parę scen mnie wzruszyło i rozbawiło, jednak myślałam, że takich momentów będzie więcej. Dla mnie te główne minusy sprawiają, że film oceniam tylko na dobry. Panda też nie jest tak dobra jak mi się wydawało po zwiastunie. Chociaż ma więcej humoru i śmiechu niż WALL.E i akcja też jest bardziej dynamiczna to jednak podobne bajki o podobnej fabule już oglądałam. WALL.E zwycięża na pewno pod względem animacji, dubbingu i oryginalności. Jednakże żaden z filmów mnie nie urzekł i moim zdaniem nie dorównują one takim klasykom bajek jak np. "Król Lew" :)




ocenił(a) film na 9
silence_is_the_enemy

eee ale krol lew ani smieszny ani jakis rewelacyjny :| za swoich lat byl fajny ale teraz jest duzo lepszych bajek :) a co do tych 2 filmow to takich jak panda jest bardzo duzo aw stylu wallego wlasnie nie ma i jak dla mnie wszystko w nim bylo bardzo dobre i przemyslane

CHUDYx

I właśnie to mi się w "Królu Lwie" najbardziej podoba.Jest to jedna z niewielu bajek, która nie potrzebuje dużej dawki humoru by być piękną. Nie silą się w niej na śmiech (wystarczy trochę humoru który dostarczają Timon i Pumba :P ) tylko przedstawiają różnego rodzaju uczucia, nie tylko wizualnie ale także za pomocą muzyki (niektóre piosenki do dziś mnie wzruszają pomimo tego, że mam 19 lat :P ). Dla mnie ta bajka jest właśnie rewelacyjna i najlepsza jaką widziałam w życiu. Nadal pamiętam emocje jakie u mnie wywołała gdy oglądałam ją pierwszy raz kiedy miałam chyba z 6 lat :) Może właśnie dlatego trudno mnie zadowolić współczesnymi bajkami ponieważ ja wychowałam się właśnie na takich w stylu "Króla Lwa". Aczkolwiek zdania co do WALL.Ego i Pandy nie zmienię :P

ocenił(a) film na 9
silence_is_the_enemy

Magdo podzielam twoje zdanie.
Nie byłem na Wall-em ani na Pandzie ale nie możemy się wspierać że najlepszą animacją i wogóle bajką jest "Król Lew".
Ale nie zabijesz mnie jeżeli pójde na Wall-ego i zmienie zdanie. Po tych komentarzach które tutaj wypisują to muszę na niego pójść. Strasznie chce zobaczyć miłość obojga robotów. To może być coś nowego...

A może zróbmy tak...
Najlepsza animacja rysunkowa "Król Lew"
Najlepsza animacja 3D "Wall-e"

Może być ?

wojtassf

Oceniając WALL.Ego tylko poz względem samej animacji 3D to jest on rewelacyjny. Ale przecież sama animacja to nie wszystko. Po pierwsze nie chcę się z nikim kłócić , po prostu wyraziłam swoje odczucia co do obu filmów. Po drugie obie bajki nie są złe, przecież oceniłam je na 7. Przed seansami spodziewałam się czegoś więcej, jednakże dobry to chyba nie jest niska ocena?? Jeżeli ktoś ocenia, nieważne czy to WALL.Ego czy Pandę, wyżej czy niżej to przecież ma do tego pełne prawo, bo po to jest forum :) ale ze zdaniem, żę najlepsza animacja rysunkowa to "Król lew" to muszę się zgodzić :)

ocenił(a) film na 9
silence_is_the_enemy

Racja animacja to nie wszystko ale wiesz o co mi chodziło :P

ocenił(a) film na 9
wojtassf

Ja osobiście podpisuję się pod Twoim postem ;)

ocenił(a) film na 9
CHUDYx

no tak tak a kiedy ostatnio ogladalas tego krola lwa :> i czegro brakuje wall emu :> sa uczucia, jest humor oraz akcja

ocenił(a) film na 10
mezus16

Co prawda nie oglądałam 'kung fu Pandy' ale gdy zapytalam kolezanke ktora ogladala 'pande' o wrazenia, odpowiedziala po prostu 'fajny', natomiast ja z cala pewnoscia moge okreslic wall.e jako niesamowity!
chyba tylko geniusz pixara i disneya mogl spowodowac ze uwierzylam(i to jeszcze jak!) w milosc dwojga robotow...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones