PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751665}
4,2 12 898
ocen
4,2 10 1 12898
3,7 15
ocen krytyków
WSZYSTKOGRA
powrót do forum filmu #WSZYSTKOGRA

Dlaczego?
Bo to kolejna gówniana komedia romantyczna jakich to wiele w Polsce. Przepraszam, musical (zaraz, zaraz, czyżby inspiracja HSM?).
Po sukcesie równie sztampowego i gównianego ''7 rzeczy..'' nie mam ochoty na oglądanie takich filmów.
Zwiastun wręcz odstrasza do oglądania. Propaguje stereotypy płciowe czym zniechęca znaczną część społeczeństwa do oglądania, innych zaś utwierdza w ich konserwatywnych przekonaniach co powoduje napięcia pomiędzy obiema stronami. Brawo, Polacy!
Aktorom się dziwię, że chcieli zagrać w czymś takim. Młodszym to się w sumie nie dziwię, ale starszym? No, proszę Was..

ocenił(a) film na 5
Ertix_Poke

Wątek miłosny pojawia się tu może łącznie 5 minut, bardziej próbowali pokazać historię z domem, relacje tych kobiet, samotność bogatych ludzi, problem niezrozumienia i ignorowania sztuki, wyjazd za granicę, moc przyjaźni głównych bohaterek. Choreografia nie powala, utworów jest napaćkane czasem w słabych momentach. No i za dużo napaćkane jest tej fabuły (żadna historia jakby nie jest do końca rozwinięta).
Dlatego dałam tylko 5 a nie dlatego, że polskie...Naucz się korzystać z filmweba, tu się ocenia OBEJRZANE filmy i dzieli z innymi odczuciami i oceną.

ocenił(a) film na 5
Kotuchna

P.S. Opowiedz więcej o tych niby stereotypach płciowych w filmie, którego nie oglądałeś. Wszędzie w komentarzach o tym piszesz i nie rozumiem skąd to wziąłeś i o jaki stereotyp Ci chodzi. Te kobiety są ukazane normalnie, oglądając nie ma się odczucia, że są jakoś specjalnie podkreślone.

ocenił(a) film na 4
Kotuchna

Prawda. Żadna historia nie jest w tym filmie należycie rozwinięta. Wątek miłosny Romy jest nieprzekonujący, bowiem brakuje kilku scen, w których by między nią a jej wybrankiem zaiskrzyło, by ta więź się rozwinęła. Nie pomaga dodatkowo różnica wieku. Większość czasu została zmarnowana na piosenki, które nie popychały akcji na przód, bo były dobrane raczej przypadkowo, przez co zabrakło już minut by wybrzmiały dobrze wszystkie wątki. Można było chociaż dokręcić dziesięciominutowe zakończenie, a nie urywać tak nagle filmu piosenką...

Ertix_Poke

Co to jest hsm?

ocenił(a) film na 1
hedlio

High School Musical.

Ertix_Poke

No cos ty, to przecież polskie mamma mia

Ertix_Poke

Też nie widziałem i nie mam zamiaru, ale nie mam też zamiaru oceniać filmu, którego nie widziałem, bo to działanie pozbawione sensu i świadczące o pewnej dozie ignorancji (bez urazy). Ocenia się filmy na podstawie własnych wrażeń z seansu a nie na podstawie... no właściwie to na podstawie czego? - Założenia a priori, że film na pewno będzie zły? Na podstawie zwiastuna? A potem cała masa filmów na FW ma fałszywie zaniżone oceny, bo zamiast zaznaczyć "nie mam zamiaru oglądać," albo w ogóle się nie interesować, automatycznie wystawiasz 1.

ocenił(a) film na 1
easyrider_2

Z tą oceną to rzeczywiście nie fart, ponieważ zamiast napisać recenzję to myszka mi się omsknęła. Wiem, gówno, a nie tłumaczenie, ale zdarza się.
Jeśli chodzi o stereotypy - wystarczy popatrzeć na sam zwiastun. Kobiety pokazywane jako materialistki, i faceci ubrani w stroje piłkarskie (tak jakby sport utożsamiać z prawdziwą męskością). Montaż niemalże ten sam co w ''7 rzeczy..''. Dziękuję, ale takie filmy omijam szerokim łukiem. Dziwię się tylko, że ludzie je uważają za ''cud'' biorąc pod uwagę drewniane aktorstwo i infantylny scenariusz.

ocenił(a) film na 5
Ertix_Poke

Fabułą filmu jest to, że chcą je niesłusznie wyrzucić z domu, gdzie mieszkały 4 pokolenia. Ty byś powiedział "no dobra, spoko bierzcie co chcecie" i wolałbyś mieszkać pod mostem? Nie wiem, gdzie ty materializm widzisz bo chyba nikt normalny by się tak nie dał bez walki.
A może są w strojach piłkarskich bo jeden z głównych bohaterów jest piłkarzem (motyw niezadowolonej z życia 'wielkiej' gwiazdy)...?

ocenił(a) film na 3
Ertix_Poke

Oceny można anulować, kiedy się kliknęło niechcący. :p

o_t

Chłopak chce mieć tylko wytłumaczenie oceny która dodal, a nie dlatego ze kliknął przypadkowo. Takie konta i tematy powinno sie usuwać. Post oczywiście zgłoszony. :)

Isabeau_Montmayeur

chyba trochę przesadzasz. Tylko podbijasz wątek, a chłopak wyraził opinię na temat trendu kiczowatych polskich produkcji. Nie ma prawa wg ciebie?

clavier

Nie, jeśli to jest hejt, a nie konstruktywna krytyka na podstawie oglądanego filmu.
W jakim świecie ja żyję? ;/

Isabeau_Montmayeur

on hejtuje film, ty hejtujesz jego zachowania. Przynajmniej jest równość i swoboda . Gdybyś zamknąć usta ludziom w ramach poprawności politycznej/cenzury, mogłoby być jeszcze gorzej. Wolność to także sztuka ignorowania/tolerowania poglądów innych.
Podejrzewam, że spora część ludzi hejtujących/krytykujących tego typu filmy to widzowie ambitniejszych pozycji, więc może ten trend wyjdzie na dobre polskim produkcjom. Nigdy nie wiadomo ;)

easyrider_2

a ja bardzo popieram jedynkowanie takich gówien bez oglądania - ja dalm 1 temu gównu ze Zmudą i 3 za zwiastun temu gównu ze stuhrem i alicja.. moze glupole sie w goncu zniecheca do ogladania takich gowien
no i 1 dla twarzy 'blacka'

luza

gówno ze stuhrem nie było takie złe ;) w kategorii kom rom oczywiście.
reszty nie oglądałam.

clavier

haah :0
to z więdłochą i tą rosjanką o tinderze.. no prosze ;p

luza

Ale na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, że to gówno?
Za pewnie nie wiesz, że ogrom pracy włożony w stworzenie tego filmu jest wielki, a wy tylko zaniżacie oceny. Takich użytkowników się kasuje.

Isabeau_Montmayeur

Super.
to niech 'ogrom pracy' pójdzie łąskawie na coś innego niż imbecylne bajeczki o tym 'czy mu się spodobam na zdjęciu' z gagami na poziomie przedszkola.
Bedzie lepiej dla wszystkich.
A z ostatnich przykładów filmów polskich do oglądania - 'Układ zamknięty' , to z Dorocińskim, Popławską i Stroinśkim sprzed kilku lat, zapomniałam tytułu..można ?
Szkoda tylko, żę komedii żadnej nei ma dobrej, jak Love actually, L'arnacooeur, Salmon fishin gat the Yemen czy Imagine me &you z lena Headey ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones