PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 563
oceny
7,2 10 1 103563
6,7 27
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

"Targetem" filmów i komiksów o superbohaterach i nadnaturalnych mocach są zwykle dzieci i młodzież, a co tu mamy? Sex, golizna, krew, rozwalanie głowy tasakiem, obcinanie kończyn. Nie zalecam osobom poniżej 13 lat może zryć psychikę.

ocenił(a) film na 7
Hagan

Po pierwsze nie wszystkie komiksy także o superbohaterach są adresowane do dzieci i młodzieży.
Po drugie film był puszczany z kategorią "R" czyli na pewno nie był dla dzieci i młodzieży.

Hagan

Jest wiele komiksów, które kompletnie nie są skierowane do dzieci. Przede wszystkim Lobo. Poza tym sam posiadam komiks o przygodach Punishera (tylko jeden), w którym krew to norma. Mam też komiksy z Batmanem. W jednym Joker strzela do Barbary Gordon, przez co ląduje ona na wózku inwalidzkim. W innym Bane łamie Batmanowi kręgosłup. Powiedziałbym, że w większości komiksów o superbohaterach jest sama przemoc. Jak chcesz sobie poczytać nieszkodliwe komiksy dla dzieci, to poczytaj sobie Kajko i Kokosza, albo przygody Asteriksa. Oglądałeś kiedyś bajki na Cartoon Network? Z założenia jest to stacja dla dzieci. W praktyce są tam bajki, które są stworzone przez psycholi. South Park? Też to określisz bajką dla dzieci? Ja nie, dla mnie jest to bajka kolejnych psycholi. Gry komputerowe - stereotyp mówi, że to coś jest dla dzieci. A jest wiele, w których zabijanie to norma. Dzieci ciągle dostają po łbie brutalnymi treściami. Strażnicy nie stanowią tu wyjątku.

ocenił(a) film na 9
alistair80

South park z założenia miał być dla dorosłych.

beetle149

To gówno nie jest dla nikogo. Wiele osób uważa, że pod płaszczykiem ohydy przekazywane są w tej bajce ważne treści. A ja uważam, że jest dokładnie na odwrót. Rzyganie, puszczanie bąków, ciągłe zabijanie Kenny'ego nie może nieść żadnych wartości. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej, to ma skrzywiony umysł. W ogóle specjalnością Amerykanów jest tworzenie filmów, gdzie przelewają się hektolitry krwi, pokazuje się rodzenie dzieci, rzyganie. Bez tego wiele komedii nie może się obejść.

ocenił(a) film na 9
alistair80

Zapomniałeś o nadmiernym owłosieniu ;)

ocenił(a) film na 10
Hagan

A czytałeś kiedyś oryginalne komiksy DC lub MARVELa?
W samym Sidermanie była sieka. Czasem krew lała się po "okienkach".
To film dla dorosłego widza i nie widzę w tym niczego dziwnego.
To tak jakby mówić, że "Gra o tron" to zły serial bo nie powinny go oglądać dzieci.

Hagan

Znowu jakiś troll -.O

ocenił(a) film na 9
Hagan

Święta racja. Dlatego ten akurat film ma kategorię R czyli inny 'target'. Tak, są tez komiksy dla starszych. Dziwne, wiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones