PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 562
oceny
7,2 10 1 103562
6,8 26
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Dłużyzny.

ocenił(a) film na 3

Film ma więcej wad niż zalet. Nawet nie patrząc na niego w kontekście innych filmów z superbohaterami. Bardzo słaba animacja. Scenariusz pisany na kolanie. Dłużyzny. Denne dialogi. Fatalne zakończenie. A podczas walk słychać te okropne dźwięki uderzeń - których nienawidzę a w filmie z 2009 roku jest to niewybaczalne.

Co jeszcze? Po ocenach i opiniach naprawdę wierzyłem, że obejrzę coś świetnego. Że to film "dla ludzi myślących" bla bla bla.

Oczywiście jak ktoś mało filmów oglądał to mu się film spodoba.

aplauz

Witam
Opinia jest tak jadowita, że postanowiłem dowiedzieć się co konkretnie można rozumieć pod pojęciami "Bardzo słaba animacja. Scenariusz pisany na kolanie. Dłużyzny. Denne dialogi. Fatalne zakończenie."?
Dlaczego ta animacja nie daje rady? Gdzie mogę znaleźć lepszą animację? A może chodzi o kwestię gustu, a nie techniczne niedociągnięcie?
Co w scenariuszu tak bardzo spartolono?
Co do dłużyzn to zgadzam się i się nie zgadzam. Próbowano odtworzyć wiernie pierwowzór, ale literatura zazwyczaj brzmi w filmie rozwlekle. Zazwyczaj w adaptacjach idzie się na większy kompromis. Co do tego, że dialogi są denne, to również proszę o jakieś wyjaśnienie, przykład, bo nie przypominam sobie takiego.
Czepianie się dźwięków uderzeń też mnie zdziwiło. To film akcji i raczej można oczekiwać soczystych dźwięków, a nie cichych mlaśnięć, czy "k-psz!" ze starych filmów o sztukach walki. Dźwięki w trakcie walki są w większości unikalne, a nie z jakiejś biblioteki dźwięków.

ocenił(a) film na 10
aplauz

Mam obejrzanych niemal 1800 filmów, a Watchmen są jednym z moich ulubionych. Nie wiem, co może ci się w nich nie podobać.

doliwaq

Prawdopodobnie to że przy filmie znajduję się znaczek "DC" ^^ Te dzieci marvela na prawdę są żałosne ;)

ocenił(a) film na 10
Pallantides

Ja kocham Marvela, DC i Egmont Komiks :)

Himiteshu

Smutne, smutne przyjacielu. Sam za Mervelem nie przepadam poza paroma wyjątkami, uwielbiam Spideya (choć nowe filmy mi nie podeszły, uważam je gorsze od trylogii Raimiego), wychowywałem się na kreskówce o nim z lat 90, do tego dochodzą jeszcze X-Meni, mam nawet kilka komiksów z uniwersum Ultimate które wydawane były w Polsce. DC uwielbiam choć uważam że New 52 spieprzyło więcej niż naprawiło, nie przepadam za restartem. Watchmenów mam na półce w edycji kolekcjonerskiej zakupionej w Empiku za 120 zł, do tego uwielbiam komiks dark fantasy Kentaro Miury p.t "Berserk", od nie dawna zaczęto go wydawać u nas w kraju więc zacząłem zbierać. Przeczytałem go już kilka razy ale no cóż, jest na tyle dobry że jako fan MUSZĘ go mieć na półce w postaci papierowej ;)

ocenił(a) film na 10
Pallantides

Ja uwielbiam Thorgala od dzieciństwa, zawsze lubiłem bardziej Marvela ale mój ulubiony superbohater to Batman :) Film animowany z lat 90 to mistrzostwo :P Polecam też Armadę, fajny komiks science-fcition belgijski i Szinkiel, taki jeden album , fantasy. Berserka nie miałem nigdy okazji czytać, ale znam anime

Himiteshu

Chciałbym doczekać czasów gdy ktoś będzie miał na tyle duże cocones by przenieść Berserka na duży lub mały ekran. W sumie materiał w sam raz na serial dla HBO. Gra o Tron i tak już dobiega końca bo fabularnie dogoniła książki więc nie mają materiału a Berserk zawiera to samo co Gra o Tron (seks, przemoc, krew, spiski, intrygi etc) pomnożone przez 10(sceny gwałtów kobiet przez trolle, nabijanie niemowląt na włócznie i spijanie ich krwi itp.). Taaak, chętnie bym ujrzał serial Berserka w wykonaniu HBO :D

ocenił(a) film na 10
Pallantides

Nie, tylko nie to ;/ oni by to spierdo lili tak samo jak Dragon Balla. Niech manga i anime pozostaną w kraju kwitnącej wiśni

ocenił(a) film na 10
aplauz

Ale z Ciebie znawca :D

Himiteshu

wystawiać DC vs. Marvel to jak kazać walczyć Papieżowi i Dalajlamie... oba dziadki i raczej po ryju sobie nie dzadzą zbyt mocno... nie kumam czemu fani dzielą się na fanbojów DC i Marvela oba studia/wydawnictwa są zajebiste!

ocenił(a) film na 10
gudmadafaka

Ja się nie dzielę, kocham i Marvela i DC :)

aplauz

Grunt, że incepcja dała mocno do myślenia koledze...

ocenił(a) film na 3
Moondog

Co ciebie obchodzi mój gust?

użytkownik usunięty
aplauz

Zgadzam sie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones