PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666828}

Wenus w futrze

La Vénus à la fourrure
7,3 34 426
ocen
7,3 10 1 34426
7,2 29
ocen krytyków
Wenus w futrze
powrót do forum filmu Wenus w futrze

Beznadzieja.

ocenił(a) film na 4

Jw. Polański, wysoka ocena na filmwebie. Spodziewałem się, że będzie to naprawdę coś, a
okazało się lipą, którą obejrzałem tylko dlatego, aby móc zjechać film (uważam, że nie powinno
się oceniać filmu, którego nie obejrzało się do końca ) Scenariusz dobry na teatr a nie na film
(mała ilość aktorów, ograniczona sceneria - przynajmniej był tani). Gra aktorska nie była zła, ale
nie była też jakaś zachwycająca. Scenariusz można opisać jako: facet ma problem (tu akurat
sadomasochizm), który skrywa głęboko w podświadomości, a który próbuje wydostać się
stamtąd poprzez sztukę. Pojawia się babka(czy jest prawdziwa, czy jest duchem, demonem, czy
może wytworem jego wyobraźni? - skłaniam się ku temu ostatniemu), która pomaga facetowi
wydostać ten problem na powierzchnię.
Zapowiada się ciekawie, ale na tym się kończy. Po dwudziestu minutach wiadomo jak się film
skończy. Przeskoki (zmiana z dialogów "rzeczywistych" na recytację ) były zabawne tylko za
pierwszym razem, potem szybko okazało się, że Wanda wie więcej niż to pokazuje i że to jest
rodzaj gry. A gra jest prowadzona całkowicie liniowo brak suspensu, zwrotów akcji, ona
dominuje nad nim od początku do końca i jedyne co mnie zaskoczyło, to to, że go nie zabiła.
Chciałbym dopisać coś jeszcze, ale w tym filmie nie ma nic, więc nie ma o czym pisać.

ocenił(a) film na 5
przemek_84

Prawda...

przemek_84

Beznadzieją bym tego nie nazwał. Dzieło wiekopomne też to nie jest. Plasuje się gdzieś tak pośrodku. Całkiem fajny teatrzyk na dwóch aktorów.

jarek_arek

Tylko "cycki" spowodowały, że podniosłem ocenę do 3 ;) To po prostu nie jest mój styl i mój gatunek, liczyłem, że będzie napięcie jak w kultowym nożu w kultowej wodzie, a tu lipa!

użytkownik usunięty
elmo81

kolejny raz pedofil Polański obnaża swoją podstarzałą żonę w imię sztuki... niesmaczne :(

Niesmaczne jest to co tu wypisujesz.

użytkownik usunięty
elase

Prawda w oczy kole...

To zmien zone,to dzisiaj takie latwe i przyjemne...

użytkownik usunięty
elase

a żebyś wiedział (a), że zmieniłem, to bardzo łatwe :P

W takim razie smacznego zycze...

użytkownik usunięty
elase

a dziękuje, regularnie rozkoszuje się jej smakiem :P

Naprawde rozkoszne ; ) Z przechwalek niewiele jednak wynika,bo ten kto najwiecej mowi,zwykle niewiele robi : D,a dzwon glosny,bo prozny.

użytkownik usunięty
elase

znasz mnie, że tak mówisz? poza tym czemu nazywasz to "przechwałkami"?
spełniamy tylko swój małżeński obowiązek :P

Roman Polanski tez tylko spelnia ,,swoj malzenski obowiazek,, ; ))))))

użytkownik usunięty
elase

a pedofilia to tylko hobby...? :P

ta dyskusja trochę zboczyła...
...ale przecież liczy się tylko SZTUKA...
zaliczona...

A co ma do tego ,,Wenus...,, i ,,podstarzala zona,,?

użytkownik usunięty
elase

jak zauważa "nixtone" dyskusja zboczyła, nie ma sensu jej kontynuować, pozdrawiam :P

; )

Roman chyba pomylił odwagę z odważnikiem jak mawia Janek Tomaszewski ;;)

użytkownik usunięty
elmo81

tylko Roman jest człowiekiem świadomym, a Janek... no cóż, sam wiesz :)

użytkownik usunięty

a jak twoja żonka też będzie już staruszką, to rozumiem, że wymienisz ją na młódkę?
chociaż czekaj, czekaj... piszesz, że już zmieniłeś żonę. pewnie dlatego, że robiła się lekko nieświeża? ;]
mam złe wieści - też kiedyś będziesz starym i pomarszczonym fi...
jest też opcja, iż nawet nie będzie ci dane dożyć sędziwego wieku. 'smuteczeQ'.

użytkownik usunięty

prędzej ona mnie zmieni, jestem 12 lat starszy :p
zmartwię Cię, wiek nie był powodem rozwodu z pierwszą żoną... :)
zdaję sobie sprawę, że lat mi przybywa... ale dlaczego od razu fi... ?
jest też opcja, że nie dożyję sędziwego wieku, póki co wyglądam bardzo dobrze jak na swój wiek i oby tak dalej :P
ps. a po co ta agresja skierowana w moją stronę?

pozdrawiam :P

ocenił(a) film na 7

Nie rozumiesz ani filmu, o którym piszesz, ani znaczenia słów, których używasz. Ale co tam, fajnie sobie popluć na kogoś, kto, w przeciwieństwie do ciebie, coś w życiu osiągnął. Ale choćbyś się na śmierć zapluł, nie dorastasz Polańskiemu do pięt. O, a może się mylę? Może jesteś światowej sławy artystą? Naukowcem? Autorytetem moralnym? No śmiało, pochwal się swoim znanym nie tylko w Polsce nazwiskiem.
A tak w ogóle, choć wątpię, żebyś był w stanie przeczytać tak długi tekst, nie mówiąc już o zrozumieniu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia

użytkownik usunięty
aklekot

ach jaki Ty oczytany jesteś, zuch chłopak!
niechętnie, ale przez grzeczność ustosunkuję się do Twoich wypocin.
pierwszy lepszy artykuł znaleziony w sieci:
http://www.fakt.pl/Prawdziwa-historia-Romana-Polanskiego-Lubil-mlode-dziewczyny, artykuly,53471,1.html
masz rację, nie dorastam mu do pięt, jestem tylko przeciętnym, NORMALNYM mężczyzną...
więc zanim zaczniesz ujadać psi synu, przygotuj się do tematu...
nie mam ochoty kontynuować tego wątku, więc daruj sobie kolejną błyskotliwą ripostę.
nie pozdrawiam.

przemek_84

tak jak napisał wyżej jarek_arek to sztuka teatralna , tylko i wyłącznie!
-nie pierwsza Polańskiego - widziałeś Rzeź? - tam też nie uświadczysz wielu plenerów, rzewnej muzyki, akcji zwrotów
O! znalazłem 1 różnicę - tamta sztuka była na 4 aktorów pisana!

więc czego się spodziewałeś??? co chciałeś zobaczyć - widowiska?!
- sorry, jak od początku filmu wiem czym się historia zakończy, to nie znaczy że rozgryzłem scenariusz i mogę iść do domu...

ocenił(a) film na 7
przemek_84

Obejrzałem i mi się podobało. Baza teatralna była, ale reżyseria sprawnie i ciekawie dynamizowała całość. Czuć było,że tekstu jest więcej i jedynie szkoda uproszczeń. Jest to jednak film i wymaga dynamiki kina. Co do nudy, to różnymi rzeczami można się znudzić, a mnie film zaciekawił.

ocenił(a) film na 9
tocomnieinteresuje

film, którego prosty chłopek-roztropek nie zrozumie

ocenił(a) film na 10
przemek_84

Powyższa dyskusja trochę odbiega od tematu. Jeżeli chodzi o Polańskiego, to jego dawny wyskok to było zachowanie pedofilne...trudno nazwać go pedofilem. Bardziej poleciał na młodą dziewczynę niż na dziecko.
Co do filmu, mnie wbił w fotel; chapeau bas

pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones