PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 34 035
ocen
6,3 10 1 34035
5,4 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Ileż można wałkować te same stereotypy. Można odnieść wrażenie (po zwiastunie), że przez te 17 lat od poprzedniego Wesela nic się w Polsce nie zmieniło i wszyscy zachowują się jakby mieszkali na prowincji i słuchali disco polo. Dorosło kolejne pokolenie, czasy się zmieniają, zwyczaje też.
Panu reżyserowi ewidentnie wyczerpały się tematy. Szkoda, bo po Wołyniu widać, że potencjał jest wielki.

Tymoteusz81

gościu, nie tylko nic się nie zmieniło, ale jest jeszcze gorzej niż przed 2015. chyba nie dostrzegasz jak pis zrujnował kulturę i mentalność polaków. my będziemy się teraz przez dziesięciolecia odkopywać z tego narodowo-katolicko-discopolowego bagna i nawet hajs z 500+ i 19stej emerytury nie wystarczy. zresztą cały i tak przepalony i przepity

ocenił(a) film na 1
Ush

Ładnie jesteś odklejony.

ocenił(a) film na 1
Ush

Ładnie jesteś odklejony.

Ush

Święta prawda

Ush

Rozumiem, ze "pijesz" do PIS... Ją obarczasz całym nieszczęściem Polski i Polaków... Zejdź na ziemię kolego. Właśnie o to chodziło Smarzewskiemu... Stereotyp Polaka pijaka, zboczeńca, katolika...

faustyn

O czym ty bredzisz? Jesteś prawakiem, czy co?

faustyn

Nie stereotyp, tylko wzorzec.

ocenił(a) film na 8
faustyn

A kto wypuścił dżina nienawiści, kto podzielił rodziny, kto pluje jadem podczas każdego wystąpienia, kto z TVP ,robił propagandowe łajno? Kto zniszczył Trójkę? Kto daje zielone światło prymitywom z ONR, kibolom, parszywcom w stylu Obajtka? No kto?

ocenił(a) film na 1
miki4you

Ale wiesz, że wg badań, chorzy na nienawiść i agresywni są wyborcy opozycji? Wiem, że trudno na siebie i swoje otocznie spojrzeć krytycznie, ale fakty są, jakie są:

oko.press/bilewicz-zwolennicy-opozycji-bardziej-nie-lubia-zwolennikow-pis-niz-na -odwrot

ocenił(a) film na 6
Azazelo

+1.

Azazelo

chyba po prostu pis skrzywdził Polskę i Polaków bardziej niż robiła to opozycja (jeśli w ogóle) więc tak, poziom "agresji" (nazwałbym to po prostu głośną uzasadnioną krytyką) jest naturalnie większy

ocenił(a) film na 6
miki4you

TVN I WYBIÓRCZA

ocenił(a) film na 6
miki4you

TVN I WYBIÓRCZA

ocenił(a) film na 6
faustyn

TVN i opozycja!

ocenił(a) film na 1
Ush

PIS ci nie mógł tego odebrać bo nigdy Polacy tego nie mieli. Ani kultury ani inteligencji

ocenił(a) film na 1
Ush

Belkot

ocenił(a) film na 10
Ush

Film może być naprawdę niezły, nie wiem jak wy, ale ja nie mogę się doczekać.

Ush

Wytrzeźwiej pajacu bo pewnie z powodu bólu dupy od 2015 pijesz...

Ush

Kolego jako zagorzały przeciwnik pisu i ich światopoglądu, jednak zdecyduje się na słowa, że trochę się sam odkleiła od rzeczywiści

ocenił(a) film na 2
Ush

No nie, ludzie nie chodzą na wesele i nie bluzgają na żydów czy czarnych, a nie każdy kapitalista to złodziej wyzyskujący społeczność.

ocenił(a) film na 1
Ush

Ziomek weź sobie przerwę od mediów i poczytaj coś, może powieść czy coś. Ewidentnie propaganda polityczna zatruła ci wzrok.

Co do PiS'u, kiedyś przestanie rządzić (w zasadzie już niedługo) wybierzecie sobie co tam chcecie w ich miejsce i zobaczysz że nie zmieni się nic.

ocenił(a) film na 1
Ush

Na atak histerii zalecam tabletkę.

Ush

Bez przesady. PiS popiera około 35% starszych ludzi. Młodzi oraz ludzie w średnim wieku myślą już zupełnie inaczej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Tymoteusz81

Gdzie Ty żyjesz? Prawda w oczy kole. Smarzowski pokazuje Polskę prawdziwą do bólu.

xdariuszparuzelx

Prawda. Za to go zawsze ceniłem. Film może być spoko, nie warto skreślać na początku

ocenił(a) film na 8
Piotr_Kucaba

Obsada całkiem spoko według mnie.

ocenił(a) film na 1
xdariuszparuzelx

Nie taką prawdziwą,,,mocno przejaskrawioną i pogrubioną grubą kreską, a to się ludzom podoba. To że czasem ksiądz jest alkoholikiem, nie znaczy, jak to pokazał KLER ze chleją wszyscy jak pojeani, a na pewno nie piją w ornatach z krzyżem na piersi, jak jużto w kapciach w osamotnieniu i depresji, wiem to od paru duchownych.

ocenił(a) film na 8
J_C_WELLS

Co ty tam wiesz. Flaszka czyli Głódź, chlał we wszystkich możliwych opcjach. To moczymorda i imprezowicz. A takich jest niemało.

ocenił(a) film na 1
xdariuszparuzelx

Raczej przedstawia kumulację polskich przywar i stereotypów spotęgowanych do niewyobrażalnych rozmiarów, którą tacy jak ty łykają bez refleksji jako prawdę objawioną. Wyjdź ze swojego kartonu i popatrz jak wygląda współczesna Polska. Byłeś ostatnio na jakimś weselu?

ocenił(a) film na 1
xdariuszparuzelx

xdariuszparuzelx
Ale nie oceniaj całej Polski i wszystkich Polaków przez pryzmat swojego patologicznego otocznia.

Tymoteusz81

NIC NIE WIESZ O ŻYCIU ludzie dalej się świetnie bawią na remizach urządzają tam ślubie i żyją szczęśliwie i słuchają Śląskich szlagier albo Disco piją wódę
całymi garściami A CO DO Dzisiejszego pokolenia baranów : dzisiejsze pokolenia nastolatków to bezmózgie ameby co bez rodziców nie potrafią sami tyłka sobie podetrzeć ,w dzisiejszych czasach najważniejsze to mieć dobry kadr na fejsie albo robienie zdjęcia swojego śniadaniu i afiszowanie się na każdym kroku jaki to ktoś nie jest , pokolenie ćpunów w rurkach (przejedź się jeden z drugim po większych miastach to zobaczysz ,nastolatki wieczne nastukane na dyskotekach w rytmie hiphopolo dla tumanów,laski co tydzień skrobanki ,NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO a jest jeszcze gorzej bo teraz nie można z niczego się śmiać ,tolerancja jest ale głupoty i ciasnoty umysłowej która zakazuję wiele rzeczy poprawność polityczna na każdym kroku ,zdebilenie społeczeństwa które uważa że elektronika zastąpi im za niedługo prawdziwych ludzi ,a jak przyjdzie co do czego to nie będą tłumoki ogniska sami rozpalić ,a technologia jeszcze bardziej ogłupiła dzisiejszych młodych ludzi dla których najważniejsze są debilne i nic nie znaczące portale społecznościowe ,instagramy i potrzebne jak rybie ręcznik tik toki co robią papkę z mózgu dziewczyną które i tak mają nasrane w głowach one mają częściej gały wlepione w telefon niż w rzeczywistość jaka je otacza, mózgu zero , a czego oni teraz niby słuchają ? ,młodzi ?celebrytów w reklamach pięknie wystrojonych ? młodych wyżelowanych youtuberów co mają bogatych rodziców co im wszystko kupują, a o życiu to oni wiedzą tyle co kot napłakał a w głowie mają siano ? którzy piszą książki na tematy na które nie mają pojęcia, pokaż mi w dzisiejszych czasach jakieś autorytety z których można brać przykład ? jak człowiek nie sięgnie po stare czasy ,nie oglądnie starego dobrego filmu ,nie przeczyta starej dobrej książki albo nie posłucha muzyki z dawnych lat to aż mu się w żołądku przewraca , polecam książkę "Powrót Z Gwiazd" Lema tam właśnie istnieje takie społeczeństwo totalnie zdominowane przez technologię ,ogłupione tak że sami nie wiedzą co mają ze sobą robić ,zero zainteresować ,zero pasji ,tak jak mamy dzisiaj ,wiem bo mam mnóstwo kuzynek i 3 siostry ,jedyne co ich interesuję w życiu to fejs i reszta TEGO SYFU SPOŁECZNOŚCIOWEGO DLA DEBILI to jest taka nowa religia od bardzo dawna ,taki mały upadek człowieka.

ocenił(a) film na 5
Solaris_fw

W punkt !

Solaris_fw

Tak tak, twoje pokolenie było jeszcze gorsze ćpuny punki skiny tylko w głowie dragi seksik i bijatyki. Jedyne co różni te pokolenia to technologia, ale to nie jest wina młodych osób że ją na. Osoby które mają teraz 35-50 lat jak byli młodzi zachowywali się jak zwierzęta a teraz wielkie narzekanie. Ale tak jest od zawsze starsi narzekają na młodszych ale to ci mlodsi tu zostaną i was przeżyją

ocenił(a) film na 5
Ush

Mam 51 lat i muszę zaprotestować,bo my byliśmy, przynajmniej moje otoczenie, klasa, byliśmy bardzo grzeczni i poukładani, czytało się, chodziło na koncerty kultu, może i ciut snobowalo ale to był dobry snobizm. Nie że aniołki, ale imponowało się znajomością Orwella a nie ilością polubień i wielkością, hm, ust

basiaz1970

każde pokolenie ma aniołków i diabełków, ale dawniej było gorzej, bo nie było kamer co 2 metry

Solaris_fw

Bo oczywiscie Twoje pokolenie bylo cudowne i nikt nigdy o nim zlego slowa nie powiedzial. Kiedys to byly czasy, teraz nie ma czasow. /s

Ja czasy nastoletnie mam juz dawno za soba, ale nie oceniam wspolczesnej mlodziezy tak ostro jak Ty, przede wszystkim dlatego, ze wol powinien pamietac, jak cieleciem byl.

Kazde pokolenie ma swoje grzechy, na kazde pokolenie narzeka to poprzednie - ot, odwieczny cykl zycia. A prawda jest taka, ze 1) nowe pokolenie samo sie nie wychowuje, wiec wszystkie pretensje powinni miec do siebie starsi, oraz 2) obecne pokolenie, tak jak wszystkie poprzednie, zachowuje sie tak jak ksztaltuje je spoleczenstwo oraz srodowisko. Jak w kazdym pokoleniu, w tym mlodym (tu mowie o nastolatkach szczegolnie) sa jednostki glupie jak i jednostki bardzo madre.

Wiec powtorze jeszcze raz: to wyscie wychowali to "zdebilone, oglupiale" mlode spoleczenstwo. Lzac ich tylko sami sobie wystawiacie laurke na to, jaka wedlug was samych kleske poniesliscie.

Chociaz, jak napisalam wyzej, ja nie krytykuje mlodych. Wrecz bardziej jestem wkurzona na starsze spoleczenstwo, ktore rujnuje dla mlodych szanse poprzez niszczenie gospodarki, rynku nieruchomosci, srodowiska, praw czlowieka, itd, a potem odwraca kota ogonem i krzyczy do mlodych: "To wasza wina, glupie dzieciory".

Doprawdy. Troche wiecej empatii zycze.

ocenił(a) film na 1
Solaris_fw

Dowodem na upadek czlowieka jest twoj komentarz pelen nienawisci, hipokryzji oraz nietolerancji do ludzi o innym swiatopogladzie... Idealnie wpasowujesz sie w narracje Smarzowskiego!

ocenił(a) film na 2
Solaris_fw

brawo, dobrze pojechales, nic sie nie zmienilo a wrecz jest jeszcze gorzej. mlodym sie nic nie chce juz w pierwszych klasach podstawowki. z wilka wilk z patola patol

ocenił(a) film na 1
Solaris_fw

Brawo cała.prawda

ocenił(a) film na 9
Solaris_fw

Czuję że Smarzowski dał radę zrobić coś, czego jeszcze nie było. Myślę że po filmie będzie pozytywny odzew.

ocenił(a) film na 1
Solaris_fw

prawda !

Solaris_fw

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to Twoje pokolenie wychowało tę "bezmozgowe ameby". Może to jednak rodzice odpowiedzialni za wychowanie powinni tak o sobie mówić - dając 3 latkowi tablet lub swój telefon aby popatrzył sobie na bajkę i dał święty spokój.

Solaris_fw

Solaris_fw - Ewolucja zatoczyła koło...

Cztery pory cyklu cywilizacyjnego:
1. Ciężkie czasy tworzą twardych ludzi
2. Twardzi ludzie tworzą dobre czasy
3. Dobre czasy tworzą słabych ludzi
4. Słabi ludzie tworzą ciężkie czasy

Ela_MP

Co to za bzdura internetowa z cringeowego mema? Twardzi ludzi tworzą dobre czasy? Patrz na jakiekolwiek miejsce na świecie, gdzie są ciężkie czasy i twardzi ludzie? Patrz jak wygląda Afganistan, który od kilkudziesięciu lat jest miejscem wojen, brak wykształcenia, głód, bieda, bezprawie, zabobon, brak perspektyw i poczucia bezpieczeństwa. W jaki sposób ci twardzi ludzie stworzyli dobre czasy?

Solaris_fw

Trochę wulgarnie, ale sensownie. Zgadzam sie prawie z wszystkim, poza fragmentem z nastolatkami, które niczego nie potrafią, zawsze tak było, człowiek uczy się całe życie, każde pokolenie narzeka na młodzież, nie wiem po co ta frustracja w ich kierunku

ocenił(a) film na 5
trukomholek

Tak jakby nie było starych głupców...to nie jest kwestia wieku

ocenił(a) film na 5
Solaris_fw

Trochę przesadzasz. Elektronika weszła w nasze życie na stałe i trzeba z nią jakoś żyć. Obserwuję młodych ludzi i nie wszyscy są tacy jak piszesz, choć niestety większość zawsze narzuca swoje standardy. Myślę, że po tym zachłyśnięciu się całym tym socjalmedialnym gównem w końcu przyjdzie refleksja i opamiętanie, bo przecież to prawdziwe życie jest gdzie indziej. Dużo zależy od nas, dorosłych. Tyle, że w każdym pokoleniu były i będą głąby i buraki, które mają potem dzieci i według swoich zasad je wychowują. Zresztą mają do tego pełne prawo. Marzenia o społeczeństwie idealnym to mrzonka i utopia.

ocenił(a) film na 9
Tymoteusz81

Stereotypy czy nie, warto pamiętać, że stereotypy w filmie są mocno przerysowane. Przez 17 lat sporo się w Polsce zmieniło - ot choćby władza. Jestem zdania, że nie ma co się na zapas nastawiać - lepiej zobaczyć i dopiero wyrobić sobie opinie o filmie.

Elieau

genialna wypowiedź. Naprawdę uważasz, że lepiej na początku zobaczyć film i dopiero wyrobić sobie o nim własną opinie? Przecież wszyscy ludzie w tym wątku sądzą inaczej. Co ty jesteś taki odmienny?

ocenił(a) film na 8
Tymoteusz81

Wszędzie powiela się schematy, czy to w modzie czy w kulturze - w końcu jak to mawiają historia kołem się toczy, a kto wie, może Wesele nas pozytywnie zaskoczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones