PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 34 064
oceny
6,3 10 1 34064
5,4 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Ileż można wałkować te same stereotypy. Można odnieść wrażenie (po zwiastunie), że przez te 17 lat od poprzedniego Wesela nic się w Polsce nie zmieniło i wszyscy zachowują się jakby mieszkali na prowincji i słuchali disco polo. Dorosło kolejne pokolenie, czasy się zmieniają, zwyczaje też.
Panu reżyserowi ewidentnie wyczerpały się tematy. Szkoda, bo po Wołyniu widać, że potencjał jest wielki.

ocenił(a) film na 9
Ryszard54

Trailer mi się podobał, i tak uważam że polska kinematografia w ostatnich latach poszła do przodu.

ocenił(a) film na 5
Tymoteusz81

Zwiastun to tylko zwiastun. Często w przypadku filmów Smarzowskiego jest mylący. Wszystkim się wydaje, że będzie popijawa, w trakcie jakieś przekręty, a na końcu sieka, a ja mam przeczucie, że film będzie zupełnie inny, że nas jednak zaskoczy, a te trailery są ułożone tak żeby efekt zaskoczenia spotęgować...przynajmniej taką mam nadzieje.

crimson80

dokładnie, najlepiej iść i zobaczyć i wtedy sie wypowiedzieć

Tymoteusz81

Uwno
Się zmieniło. Janusze są tylko
Teraz jeszcze bardziej chciwi, buta pokazywana jest na każdym mroku, wulgaryzm i pogarda dla 2 człowieka jeszcze wielksza plus młode pokolenie które absolutnie nikogo nie szanuje, pokazówka co nowy rok szkolny, komunie, zapożyczanie się na wakacje by zrobić focie, auta droższe niż te co jeżdżą w bogatych krajach itd itp. Nic się nie zmieniło tylko perspektywa, kiedyś marzeniem był
Samochód dziś to jest szit.

Tymoteusz81

Mam wrażenie ze Smarzowski jedzie od jakiegoś czasu na autopilocie i powiela schematy.Wkurza mnie też nazwa tego filmu bo po kiego grzyba film ma taką samą nazwę jak jego wcześniejszy film.To idiotyczne.A wystarczyło nazwać film np.BIESIADA i juz by było inaczej.To tak jakby np.Scorsese po paru nastu latach nakręcił nowy film o nazwie WILK Z WALL STREET który by nie był ani sequelem ani remakiem. Przecież ludzie by się w łeb pukali co koleś odwalil i po co...

punisher822_filmweb

eee tam, mi sie tak nie wydaje ale zaraz zobaczymy

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Nie mogła być "Biesiada", bo film odwołuje się bardziej do dramatu Wyspiańskiego niż do "jedynki". To nie jest o popijawie i przekrętach, tylko o wciąż żywych upiorach z przeszłości, trupach w szafie i wzajemnej nienawiści...

BarMor

Czyli nic nowego.Zauważ ze Smarzowskiego każdy nowy film to właśnie nawiązywanie do tego jacy byli lub są Polacy jako naród. Taki ma ten facet styl a tylko od nas zależy czy obejrzymy jego filmy czy nie.Raczej rekordowego KLERU nie pobije ale jego wierni fani do kina pójdą.

punisher822_filmweb

Właśnie, kurcze ja nadal czekam na Kler 2 jak poebany xD

Tymoteusz81

To nie tylko problem ze Smarzowskim, ale polskim kinem w ogóle. Ostatnio byłem na Teściach i to samo. Czarna komedia, która bazując na stereotypach, przedstawiająca ponury obraz społeczeństwa. Ileż można!?

Kwarc

Niestety ale i Vega poszedł tym samym torem.W listopadzie premiera nowego PITT BULLA bez rzadnego podtytułu do nazwy.Nazwa ta sama co w 2005 z Dorocinskim a historia o czym innym.

ocenił(a) film na 1
Kwarc

Dokładnie o tym piszę cały dzień.

Polskiego kina nie stać na nic poza auto-rasistowkimi wymiocinami.
Kiedy ta gehenna się skończy!?

Kwarc

i bardzo dobrze, bo Polacy są w większości powaleni

Tymoteusz81

Cieżko zrobic coś czego nie było, ale co co już było można pokazać w taki sposób w jaki jeszcze nie był pokazywany

katarzyna_mastok

mądrze powiedziane

katarzyna_mastok

nie wiem o co chodzi niektórym bo serio film super no i wieckiewicz love

Tymoteusz81

No ale o Jedwabnem jeszcze filmu nie było.

ladywhitesnake

Był.. film "Pokłosie"

Paulina_CHAOS_Ostrowska

Nie Pokłosie było oczłowieku, który ratował macewy. W rzeczywistości w ogole nie był szykanowany i zrobił "kariere", zdaje się został radnym. Film zaklamał prawdziwą historię. Nie ma lepszej recepty na sukces i rozgłos jak temat żydowski i obsranie "polskości".

ocenił(a) film na 1
ajron1960

Prawda

ocenił(a) film na 2
ajron1960

Dokładnie tak. Chyba żaden inny naród tak nie sra we własne gniazdo, co Polacy.

ocenił(a) film na 1
Paulina_CHAOS_Ostrowska

Czyli nie było bo "Pokłosie" i "Wesele" to wymyślone bajki odpowiednio podkoloryzowane tak żeby nadawały się na tresurę polaków pedagogiką wstydu.

Prawdopodobnie jeszcze długo poczekamy aż powstanie film ktry naprawdę opowię tę historię.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Tymoteusz81

tak długo póki się ich nie zwalczy

ocenił(a) film na 1
Tymoteusz81

Niestety, ale celem sa wiadome roszczenia, a do tego, trzeba z nas zrobic mordercow... I dlatego usunieto film Sumlinskiego, w ktorym przedstawione sa dowody (m.in. zeznania wielu swiadkow) na niemiecka zbrodnie w Jedwabnym... W mediach glownego scieku nie ma zadnej POlemiki jest tylko jednostronna narracja oraz tolerancja (jedynie pogladow lewicowo-liberalnych)... Za prawde zamordowano Jezusa i to samo robi sie z tymi, ktorzy o nia walcza...

ocenił(a) film na 2
Tymoteusz81

Niestety, ale Smarzowski się już dawno odkleił od rzeczywistości i został drugim Vegą. Dla mnie już "Kler" był nieoglądalny, strasznie prostacki i jednostronny przekaz. Ale kasa się zgodziła, bo gawiedź poleciała do kin, bo niby taki "kontrowersyjny" film.

ocenił(a) film na 9
Alex303

ludziom się to podoba. Jego filmy mają to do siebie że trzeba samemu obejrzeć bo trailer jest znacznie odbiegający od treści. Ja daje mu szansę

ocenił(a) film na 9
Tymoteusz81

film super, naprawdę Pan Smarzowki trzyma poziom. Najlepiej samemu zobaczyć i ocenić https://filmhit.pl/filmy-online/wesele/

Tymoteusz81

Smarzowski miał zawsze jeden poważny problem: montaż. W rezultacie jego filmy były po prostu chaotyczne. Brakowało im melodii, spójności. Tematy, owszem, wybierał ciekawe, ale też podchodził do nich trochę schematycznie, poprzez uproszczenia. Jak dobrze zwróciłeś uwagę, Polacy to dla niego chłopi, miłośnicy disco-polo, alkoholicy. Sęk w tym, że to tylko część rzeczywistości. Wielu innych aspektów rzeczywistości Smarzowski nie dostrzegał, nie umiał ich wkomponować do swoich filmów, bo były zbyt "normalne", za mało filmowe, za mało kontrowersyjne. Sęk w tym, że wybitny reżyser nawet o jedzeniu zupy umie opowiedzieć w sposób fascynujący, natomiast Smarzowski tematy ważne i potencjalnie hiper ciekawe traktuje tym swoim chaosem. Dodatkowo nie dostrzegając niektórych aspektów rzeczywistości automatycznie swoje opowieści zubaża, czyni mniej wiarygodnymi, mniej uczciwymi i mniej pełnymi.

Tymoteusz81

no Zenka to akurat forsują na wszystkich imprezach, na których średnia wieku jest wyższa niż powiedzmy 20 lat ;x

Tymoteusz81

65 komentarzy na temat filmu, którego jeszcze tu nikt nie widział :) Obejrzyjcie recenzję Tomasza Raczka, to zobaczycie, o czym tak naprawdę jest ten film :)

ocenił(a) film na 7
Tymoteusz81

Mnie natomiast ciekawi, jak Wesele 2 wypadnie na tle Wesela "1".

Tymoteusz81

No miałam okazje być na wielu polskich weselach i na wsiach i w miastach. To ciągle wygląda tak samo jak X lat temu XD Film chętnie obejrze

Tymoteusz81

Chyba nie wiesz o czym ten film jest. Jak obejrzysz to możesz edytować te opinie.

Tymoteusz81

ten film to totalny pasztet. Smarzowski zaprzedałby dusze diabłu zeby mieć poklask i dostawać nagrody. Ten film to totalny antypolski gniot i dodam że nie jestem fanem partii rządzącej. Zdecydowanie nie polecam.

Kinomaniakwarszawski

Wow, gratuluję polotu. Stawiajmy tylko pomniki zwycięstwom i nie wyciągajmy lekcji z czarnej strony historii. A na co to komu...komu to potrzebne...

ocenił(a) film na 9
Kinomaniakwarszawski

Trudno byloby zrobic bardziej polski film a takie komentarze tylko dowodza ze film jest trafiony w punkt.A komentarze i opinie ludzi ktorzy filmu nie widzieli - to juz przeciez w Rejsie o tym bylo :) I jak widac nic sie nie zmienia :)
Znakomity film i pokazuje bardzo trafnie to o czym pozniej mozna poczytac min w internecie.

ocenił(a) film na 9
Tymoteusz81

Proszę obejrzeć film

Tymoteusz81

To nie nie jest film o weselu lub o disco polo , trudno uwierzyć ze tak to widzisz , to jest o miłości i nienawiści , ponadczasowej

Tymoteusz81

Równie dobrze można powiedzieć że blok ekipa też jest arcydziełem bo pokazuje jeszcze bardziej polska patologie

ocenił(a) film na 8
Tymoteusz81

Widać, że filmu nie widziałeś, bo ten wpis jest bzdurny okropnie.

ocenił(a) film na 8
Tymoteusz81

Oglądałeś w ogóle ten film ?Przecież on nie jest o weselu. Wesele jest tym razem tłem tła.

ocenił(a) film na 8
Tymoteusz81

Widać, że nie oglądałeś filmu, tylko oparłeś swoją opinię na trailerze. Wesele odgrywa w tym filmie drugoplanową rolę.

ocenił(a) film na 9
Tymoteusz81

Czy Ty wlasnie napisales ocene filmu na podstawie zwiastuna ??? :)))))))))))))))))))))))))))))))))

ocenił(a) film na 9
Tymoteusz81

Mój ojczym jest grajkiem na weselach i uwierz chłopie, wesela polskie to w większości właśnie disco polo, chamstwo i alkohol

ocenił(a) film na 7
Tymoteusz81

Ocenianie filmu po zwiastunie to dosyć jednak głupota. Nie ma co dyskutować aż nie obejrzysz filmu a wtedy przeproś i wyedytuj post

ocenił(a) film na 5
okiemserca

No ja film obejrzałem i wg mnie autor nie ma czego edytować, bo dość dokładnie przewidział jaki film będzie.

okiemserca

Zwiastun ma zachęcać do oglądnięcia filmu. A kiedy już on jest odrażający, nie zachęca mnie i nie widzę powodu, by się zmuszać do oglądania. Bo i w imię czego?! Bo reżyser się napracował... nad czymś, co kilkanaście lat temu sam już wymyślił? Tylko że tamto "Wesele" oglądało się z przyjemnością. Teraz oczekuje się od Polaków, że będą płacili za bilet do kina, po to, by wyjść wkurzeni. A skoro tak wielu z naszych rodaków postępuje zgodnie z tymi oczekiwaniami - jak tu z nas się nie śmiać...

ocenił(a) film na 7
Mareczyk

To nie ogladaj filmu jeśli zwiastun cie nie xzaintetesowal

Ale też: nie recenzuj filmu którego nie widziałeś bo tak robią tylko chamy

ocenił(a) film na 1
Tymoteusz81

Tal, bylo juz bardzo wiele gowna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones