PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 33 936
ocen
6,3 10 1 33936
5,4 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Z tego głównego opisu, gdzie zostaje wspomniany senior rodu Antoni Wilk to przychodzi mi na myśl film Wołyń. Tam chyba syn głównej bohaterki miał na imię Tosiek a jego ojciec nazywał się Wilk? I ten sierp w słowie Wesele na plakacie też nie jest raczej przypadkowy, może to właśnie będzie nawiązanie do tamtego filmu?

ocenił(a) film na 8
minniem

Pierwsze pogłoski na temat filmu traktowały o pogromach Żydów i zaborze ich mienia, więc może bardziej w tę stronę.

Halconnegro

Też gdzieś czytałem,że chdzi o Jedwabne

ocenił(a) film na 2
Halconnegro

Dziś w Newsweeku Smarzowski powiedział, że w tle są wydarzenia na kanwie Jedwabnego. Że Jan Tomasz Gross obudził go na stos. polsko-żydowskie.

ocenił(a) film na 2
Halconnegro

w dzisiejszym Newsweeku w wywiadzie Smarzowski powiedział, że chodzi o wydarzenia na kanwie Jedwabnego. Że Jan Tomasz Gross otworzył mu oczy na stosunki polsko-żydowskie. No to już widzę, co to będzie za film.

ocenił(a) film na 8
minniem

Może to taki zabieg jak u Tarantino, łączy postaci z różnych swoich filmów pod tym samym nazwiskiem dając do zrozumienia że to może być rodzina, chociaż czasem dzieli ich 100 lat pomiędzy przedstawionymi wydarzeniami.

ocenił(a) film na 8
SebaWolf

Madecki, Hawryluk, Trybus. Te nazwiska pojawiły się co najmniej dwa razy. Może rodzinnie bym ich nie łączył, ale może ma się to sprawdzać w formie pewnych uniwersalnych postaw danych bohaterów, bez względu na czas i miejsce akcji.

ocenił(a) film na 9
minniem

ciekawe spostrzeżenie. Myślę, że najlepiej będzie zobaczyć i się przekonać samemu :P

ocenił(a) film na 8
henryk_sword

zgadzam się z Panem.

ocenił(a) film na 9
minniem

Wydarzenia w filmie to 1941, Wołyń to 1943. oficer AK z Wołynia mógł być Antkiem z Wesela. Chociaż tamtem był chyba wojskowym, a Antek w 1941 chłopem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones