film

Więzy krwi

Bound by Honor
1993
3h
7,9 6 625
ocen
7,9 10 1 6625
Członkowie gangu Vatos Locos mszczą się za napaść na jednego z nich, co doprowadza do splotu tragicznych wydarzeń. Zobacz pełny opis
Więzy krwi zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film opowiada historię trzech mężczyzn powiązanych więzami krwi. Akcja toczy się w latynoskim świecie, bohaterowie borykają się z problemami typowymi dla ich świata - życie w gangu, narkotyki. Wszystko jest dobrze, dopóki jeden z bohaterów, Miklo (Damian Chapa), nie zabija człowieka, po czym trafia do więzienia, a jego kuzyn, PacoFilm opowiada historię trzech mężczyzn powiązanych więzami krwi. Akcja toczy się w latynoskim świecie, bohaterowie borykają się z problemami typowymi dla ich świata - życie w gangu, narkotyki. Wszystko jest dobrze, dopóki jeden z bohaterów, Miklo (Damian Chapa), nie zabija człowieka, po czym trafia do więzienia, a jego kuzyn, Paco (Benjamin Bratt), staje się policjantem. Czy więzy krwi wytrzymają, kiedy obydwaj staną po przeciwnych stronach barykady?

boxoffice
$4 496 583 w USA
budżet
$35 000 000
na podstawie
Ross Thomas (materiały do scenariusza, historia)
studio
Hollywood Pictures / Touchwood Pacific Partners 1 / Vato De Atole Productions
tytuł oryg.
Bound by Honor
inne tytuły
Blood In, Blood Out Międzynarodowy
Blood In, Blood Out... Bound by Honor (alternatywna pisownia) USA
Blood In, Blood Out (alternatywna pisownia) USA
Blood In, Blood Out Australia
więcej
Damian Chapa, Benjamin Bratt i Jesse Borrego przez 3 miesiące mieszkali z prawdziwymi gangsterami we wschodnim Los Angeles, aby doskonalić swoje role i rozwinąć postaci, które grali.
Pierwotnie film miał nakręcić Harold Becker. Następnie propozycję reżyserii otrzymał Edward James Olmos, jednak odrzucił ofertę przez różnice artystyczne. Ostatecznie reżyserem został Taylor Hackford.
Do zagrania w filmie rozważani byli Edward James Olmos, Andy Garcia, Lou Diamond Phillips oraz Sean Penn.
Odkrywanie mało popularnych filmów, sugerując się filmwebową oceną, niesie za sobą niemałe ryzyko. Można natrafić na jakąś niszową perełkę ale można się też nieprzyjemnie zaskoczyć. O tym jak zgubne bywa powiedzenie "bez ryzyka nie ma zabawy" przekonałem się dotkliwie, kiedy zdecydowałem się poświęcić 3 godziny na film Taylora Hackforda o dość... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

9/10

ocenił(a) film na 9

Bardzo klimatyczny dramat o życiu w amerykańskim getcie i ówczesnych więzieniach cechujący się ogromnym realizmem. Być może jest długi ale podczas oglądania szanowałem i przeżywałem każdą minutę. Zdecydowanie polecam!

trochę jest tych tytułów
pierwszy raz oglądnąłem z wypożyczalni:
vhs - Krew z krwi - pewnie jeszcze ze dwa razy oglądnąłem bo sobie przegrałem ;)
potem zapomniałem o tym filmie dopóki nie poleciał na:
Ale kino! - Więzy krwi
no i w 2010 roku poleciał w
TVP2 - Honor nade wszystko

Dziś mam zrobione DVD9 z...

Co tu duzo gadac film jest rewelka polecam kazdemu kto sie zastanawia mimo 3h akcja wogole sie nie dluzy caly czas cos sie dizeje, lubie historie z Meksykami to jest swietny klimat i kocham ich jezyk :) VATOS LOCOS

Największym mankamentem filmu jest moim zdaniem słaba gra aktorska. Film naprawdę trochę na tym traci, uważam, że gdyby grał tutaj ktoś chociaż trochę lepszy to film zostałby u mnie może nawet Arcydziełem. Nie mniej naprawdę film świetny i szkoda, że tak mało osób go obejrzało.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones