Film

Więzy krwi

Bound by Honor
1993
3 godz.
7,9 6 425
ocen
7,9 10 1 6425
9 683
chce zobaczyć
Członkowie gangu Vatos Locos mszczą się za napaść na jednego z nich, co doprowadza do splotu tragicznych wydarzeń. Więcej Mniej
Więzy krwi zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film opowiada historię trzech mężczyzn powiązanych więzami krwi. Akcja toczy się w latynoskim świecie, bohaterowie borykają się z problemami typowymi dla ich świata - życie w gangu, narkotyki. Wszystko jest dobrze, dopóki jeden z bohaterów, Miklo (Damian Chapa), nie zabija człowieka, po czym trafia do więzienia, a jego kuzyn, PacoFilm opowiada historię trzech mężczyzn powiązanych więzami krwi. Akcja toczy się w latynoskim świecie, bohaterowie borykają się z problemami typowymi dla ich świata - życie w gangu, narkotyki. Wszystko jest dobrze, dopóki jeden z bohaterów, Miklo (Damian Chapa), nie zabija człowieka, po czym trafia do więzienia, a jego kuzyn, Paco (Benjamin Bratt), staje się policjantem. Czy więzy krwi wytrzymają, kiedy obydwaj staną po przeciwnych stronach barykady?

boxoffice
$4 496 583 w USA
budżet
$35 000 000
na podstawie
Ross Thomas (materiały do scenariusza, historia)
studio
Hollywood Pictures / Touchwood Pacific Partners 1 / Vato De Atole Productions
tytuł oryg.
Bound by Honor
inne tytuły
Blood In, Blood Out Miedzynarodowe
Blood In, Blood Out... Bound by Honor (alternatywna pisownia) USA
Blood In, Blood Out (alternatywna pisownia) USA
Blood In, Blood Out Australia
Więcej...
Damian Chapa, Benjamin Bratt i Jesse Borrego przez 3 miesiące mieszkali z prawdziwymi gangsterami we wschodnim Los Angeles, aby doskonalić swoje role i rozwinąć postaci, które grali.
Pierwotnie film miał nakręcić Harold Becker. Następnie propozycję reżyserii otrzymał Edward James Olmos, jednak odrzucił ofertę przez różnice artystyczne. Ostatecznie reżyserem został Taylor Hackford.
Do zagrania w filmie rozważani byli Edward James Olmos, Andy Garcia, Lou Diamond Phillips oraz Sean Penn.
Odkrywanie mało popularnych filmów, sugerując się filmwebową oceną, niesie za sobą niemałe ryzyko. Można natrafić na jakąś niszową perełkę ale można się też nieprzyjemnie zaskoczyć. O tym jak zgubne bywa powiedzenie "bez ryzyka nie ma zabawy" przekonałem się dotkliwie, kiedy zdecydowałem się poświęcić 3 godziny na film Taylora Hackforda o dość... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych