Andy Garcia I

Andrés Arturo García Menéndez

7,7
21 173 oceny gry aktorskiej
Andy Garcia I
Andy Garcia urodził się w Hawanie, ale od piątego roku życia mieszkał w Miami Beach. 
Uczył się na Międzynarodowym Uniwersytecie na Florydzie. Przez kilka lat występował w miejscowych teatrach, zanim się przeniósł do Los Angeles pod koniec lat siedemdziesiątych.

Otrzymał nominacje do Oscara oraz Złotego Globa za rolę Vincenta Mancini w "Ojcu Chrzestnym III", w reżyserii Francisa Forda Coppoli. W tym samym roku został ogłoszony "Gwiazdą Roku" przez Krajowy Związek Właścicieli Teatrów za rolę w "Wydziale wewnętrznym" w reżyserii Mike'a Figgisa oraz w "Ojcu Chrzestnym III". Został uhonorowany Nagrodą Fundacji Uniwersytetu Harvard za wybitne osiągnięcia Dla Amerykańskiej Sztuki oraz Kontaktów Międzykulturowych, gwiazdą w Hollywoodzkiej Alei Sław otrzymał także Hiszpańską Nagrodę Sztuki.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 kwietnia 1956

miejsce urodzenia: Hawana, Kuba

wzrost: 175 cm

żona Maria Victoria Lorido (od 24.09.1982), 4 dzieci: Dominik Cristina (ur. 16.08.1983), Daniella Victoria (ur. 03.01.1988), Alessandra Andrea (ur. 20.06.1991) i Andres Antonio (ur. 28.01.2002)
Proponowano mu główną rolę w filmie "Filadelfia", ale nie skorzystał z propozycji. Ostatecznie w postać Andrewa Becketta wcielił się Tom Hanks.
Urodził się jako bliźniak syjamski, jednak jego brat zmarł w łonie matki i został chirurgicznie usunięty. Na pamiątkę Andy'emu pozostała blizna na ramieniu.
Odrzucił rolę detektywa Maca Taylora w serialu kryminalnym "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku"". Ostatecznie angaż otrzymał Gary Sinise.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Taką wrodzoną klasę, a przy tym bardzo przyciąga uwagę widza. Bardzo lubię go w filmach

W Jennifer 8 był cudowny :) Męski, prawdziwy facet... gdzie tacy są?
Trochę przypomina mi Al Pachino - czy komuś również?

Niesamowity w tej roli! Występ życia ;) Aż mi szczęka opadła jak go zobaczyłem ;)

... do Marka Stronga, nie uważacie?

Coppola nie zrobił z nim 4 części "Ojca Chrzestnego" ? W końcu został Donem....