Benjamin Bratt I

Benjamin George Bratt

6,9
5 904 oceny gry aktorskiej
Benjamin Bratt I
Jego matka z pochodzenia Peruwianko-Hinduska przeprowadziła się z Limy do Stanów Zjednoczonych. Benjamin Bratt jest jednym z pięciorga dzieci. Urodził się i dorastał w San Francisco, w stanie Kalifornia. Uczęszczał do Lowell High School w San Francisco. W szkole średniej przezywano go 'strach na wróble', gdyż był bardzo chudy. Studiował potem na University of California w Santa Barbara oraz w American Conservatory Theater w San Francisco.

Wysoki (188 cm wzrostu), o ciemnej karnacji, przystojny chłopak, trafił w 1988 roku na szklany ekran w telewizyjnym dramacie ''Policyjna Historia: Gladiator szkolny'' jako oficer Dave Ramirez. Potem przez dwa lata odtwarzał jedną z głównych ról w serialu kryminalnym ''Knightwatch'' (1988-89). Sukces osiągnął w roli porucznika Reynaldo 'Rey' Curtisa w serialu NBC ''Prawo i bezprawie'' (1995-99), za którą otrzymał dwukrotnie American Latino Media Arts Award oraz nominacje do wielu nagród, m.in. Emmy.

W kinie zadebiutował u boku Michaela Keatona i Rene Russo w filmie akcji ''Jeden dobry gliniarz'' (1991). Na ekranie stał się etatowym policjantem. A kolejna w jego dorobku rola policjanta Erika Matthews w komedii ''Miss agent'' (2000) z Sandrą Bullock przyniosła mu nagrodę Blockbuster Entertainment. Za rolę Miguela Pinero, latynoskiego poety, dramaturga i aktora w dramacie Leona Ichaso ''Pinero'' (2001) odebrał po raz trzeci nagrodę American Latino Media Arts. Był producentem filmu "Follow Me Home" (1997) w reżyserii swojego brata Petera Bratta, o kontrowersyjnych kwestiach rasowych, w którym również wystąpił.

Przez cztery lata (1997 - 2001) związany był z Julią Roberts, która porzuciła go w swoim 'filmowym' stylu - tuż przed ślubem. Lecz wyszło mu to na dobre, bo zaszła w nim zmiana. Zaczął walczyć o role. Zagrał w kasowych filmach jak ''Układ prawie idealny'' (2000) i ''Czerwona planeta'' (2000). Chwycił wiatr w żagle i zerwał z wizerunkiem przystojniaka, byłego chłopaka pięknej gwiazdy.

Potem kupił dom. I na planie filmu ''Pinero'' poznał aktorkę Talisę Soto. Przy niej poczuł się spełnionym aktorem. Pobrali się 13 kwietnia 2002 roku, wkrótce w Mikołajki - 6 grudnia 2002 roku w Nowym Jorku - na świat przyszła ich córka, Sophia Rosalinda Bratt.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 grudnia 1963

miejsce urodzenia: San Francisco, Kalifornia, USA

wzrost: 188 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Talisa Soto (od 13.04.2002), 2 dzieci: córka Sophia Rosalinda (ur. 06.12.2002) i syn Mateo Bravery (ur. 03.10.2005)
Ma czworo rodzeństwa, m.in. starszego brata Petera Bratta.
W 2002 roku znalazł się na 3 miejscu w rankingu ogłoszonym przez amerykański kanał telewizyjny E! na najlepsze ciało w show-biznesie.
Był brany pod uwagę do roli Andrew Glassa w filmie "Nagi instynkt 2". Ostatecznie rolę otrzymał David Morrissey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

j.w.

Grał w tym serialu byłego męża Glorii.

Rola w tym filmie z 2004 roku, gdzie aktor wciela się w policjanta - bardzo sexy.
Świetna gra,ruchy - całość.

widzialam benjaminem tylko 3 filmy i uwazam ze jest dobrym aktorem. podobal mi sie w miss agent a jeszcze bardziej w porzuconej.bede ogladac kolejne ilmy z jego udzialem zeby wyrobic sobie szersze zdanie na jego temat. a tymczasem widze ze jest "rozchwytywany":) bo na 2004 rok ma zaplanowane 5 filmow.zobaczymy jakie...

więcej

j.w.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones