PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1281}
3,9 54 079
ocen
3,9 10 1 54079
2,3 11
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum filmu Wiedźmin

Jestem po netflixowym drugim sezonie. Nie sądziłem, że kiedykolwiek Wiedźmin 2001 będzie mi służył za odtrutkę. Ten stary, nasz dobry polski wiedźmin stał się w pewnym momencie memem. Sam z niego żartowałem i łapałem się za głowę przy niektórych momentach. Ale gdybym policzył, to może więcej facepalmów i WTF było przy adaptacji Netflixa. I tak sobie myślę, że może byliśmy zbyt srodzy dla pana Brodzkiego? Wiadomo, mógł wykazać się większą wrażliwością prowadząc aktorów (gdyby nie wypowiadali swoich kwestii jak w teatrze serial dużo by zyskał), doszlifować realizację (a może nie, może budżet i inne kwestie nie pozwalały). Można było darować kręcenie jednocześnie serialu i filmu. Chociaż też pewnie nie, bo nie sadzę, że to reżyser na to nalegał. Koniec końców to mógł być o wiele lepszy serial, ale ma w sobie dużo dobrych elementów, chociażby casting, klimat, czy bezpieczna ale jednocześnie mądra wierność źródłu. Netflix strasznie kombinuje, wymyśla niestworzone rzeczy, niszcząc i odrealniając świat przedstawiony. Nie jestem przeciwny zmianom, ale niech one czemuś służą...

zaworov

Ale te zmiany mają czemu służyć :) Zarabianiu pieniędzy ;)

artur_ciecierski3087

Myślisz, że wierna adaptacja nie zarobiłaby pieniędzy? Uważam, że przeciwnie. Teraz tworzą kolosa na glinianych nogach. Mamy drugi sezon, a jedno się z drugim nie klei i to będzie coraz bardziej widoczne. Nie wiem czy utrzymają widownie do samego końca.

zaworov

Mam podobne zdanie. Jako statystka na jednym z filmów, w którym ekipa robiła przy polskim Wiedźminie usłyszałam, że "byłoby z filmem lepiej, gdyby nie wycofali współrealizatorzy z Niemiec, którzy mieli wesprzeć m.in. kasą - a wszystko było już w toku". Jeśli to prawda to wielka szkoda i mam nadzieję, że żałują do tej pory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones