Film

The First Great Train Robbery

1978 1 godz. 50 min.
7,1 3 151
ocen
7,1 10 3151
1 485
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"11664","linkUrl":"/film/Wielki+napad+na+poci%C4%85g-1978-11664","alt":"Wielki napad na pociąg","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/16/64/11664/6988224.2.jpg"}
Edward Pierce wraz ze swoimi wspólnikami postanawia okraść pociąg wiozący złoto. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Przygotuj się na odjazd fenomenalnego pociągu, który powstał za sprawą znakomitego pisarza, scenarzysty i reżysera Michaela Crichtona. Zobacz obraz oparty na historii pierwszego napadu na kolej sfilmowany przez zdobywcę Oscara Geoffreya Unswortha. Rewelacyjne kreacje aktorskie stworzyli Sean Connery, Donald Sutherland i Lesley-Anne Down.Przygotuj się na odjazd fenomenalnego pociągu, który powstał za sprawą znakomitego pisarza, scenarzysty i reżysera Michaela Crichtona. Zobacz obraz oparty na historii pierwszego napadu na kolej sfilmowany przez zdobywcę Oscara Geoffreya Unswortha. Rewelacyjne kreacje aktorskie stworzyli Sean Connery, Donald Sutherland i Lesley-Anne Down. "Pomysłowy" (Variety) i "wspaniały" (Gene Shalit) "Wielki napad na pociąg" opowiada historię Edwarda Pierce'a (Connery), genialnego złodzieja, który dowiedziawszy się o transporcie złota tworzy misterny plan obrabowania pociągu. Pomagają mu w tym zręczny kasiarz (Sutherland) i ukochana dziewczyna (Down). Razem muszą pokonać przeciwności losu i przygotować plan największego skoku w historii brytyjskiej kolei.

boxoffice
$13 027 857 w USA
budżet
$6 000 000
na podstawie
Michael Crichton "Wielki skok na pociąg" (powieść)
studio
Starling Films
data produkcji
1978
tytuł oryg.
The First Great Train Robbery
inne tytuły
Wielki napad na pociąg Polska
The Great Train Robbery USA
The Great Train Robbery USA
Więcej...
W trakcie rabowania pociągu linia telegraficzna biegnąca obok torów, pojawia się i znika między kolejnymi ujęciami.
W trakcie rabowania pociągu, drugi most, pod którym musi się schylać Pierce, jest wykonany całkowicie z metalu. Tak nie tworzono mostów do roku 1855, a akcja filmu dzieje się rok wcześniej.
Wysokie platformy sięgające podłóg pociągów, widoczne w filmie, nie były tworzone na stacjach kolejowych do roku 1870. Akcja filmu dzieje się kilkanaście lat wcześniej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych