PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=197}

Wielkie nadzieje

Great Expectations
7,3 45 214
ocen
7,3 10 1 45214
5,9 9
ocen krytyków
Wielkie nadzieje
powrót do forum filmu Wielkie nadzieje

Dość przeciętny melodramat, w którym wyróżnia się aktorstwo Gwyneth Paltrow. Jak ktoś ten film lubi, jestem w stanie zrozumieć, ale dla mnie brak mu "tego czegoś".
Nie wiem, może po prostu nie spodobał mi się dlatego, że niedawno czytałem literacki pierwowzór dziadka Dickensa? Film wydał mi się strasznie spłycony i nierealistyczny - bo ciągle widziałem ledwie zaznaczone, a obiecujące wątki, bo rozwiązania fabularne z dziewięstnastowiecznej powieści ( chociaż bardzo zmodyfikowane ) zdawały się nie pasować do współczesnej Ameryki...
6/10

ocenił(a) film na 7
moody_mic

Cóz, potrafie zrozumieć twoją opinię, poniewaz rzeczywiscie to co uwazam za element dla ktorego warto ten tytuł obejrzeć nalezy do kategorii najbardziej subiektywnych. Mi film bardzo przypadł do gustu. Właśnie to jego nieco nierealne uwspółcześnienie jakoś tak mnie oczarowało. Klimat, muzyka i niezłe aktorstwo uczyniło z tego tytułu jeden z nielicznych melodramatów czy romansów które oglądam bez uśmiechu politowania... Moze właśnie poszukiwania analogii do powieści Dickensa nie pozwoliły ci na poczucie klimatu ? A moze po prostu jest to na tyle indywidualna kwestia ze nie da sie jej zawrzeć nawet w kompleksowej recenzji tytułu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones