PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487631}

Wierząca

Hadewijch
6,0 1 646
ocen
6,0 10 1 1646
7,3 9
ocen krytyków
Wierząca
powrót do forum filmu Wierząca

Wierząca

ocenił(a) film na 6

Lubie kino podejmujace tematyke religijna,tematyke ludzkiej duchowosci,proby osadzenia jej we wspolczesnym swiecie.Z duza ciekawoscia zasiadlem do obejrzenia najnowszego filmu Dumonta-zachecony przede wszystkim dobrymi recenzjami i opiniami(nie tymi z "Wyborczej" na szczescie),na temat jego najnowszego filmu. Niestety-w trakcie seansu ciekawosc powoli zamieniala sie w znuzenie,a problemtyka tego obrazu w pretensjonalny bełkot.Nie przekonal mnie ten film,chociaz zrobil na mnie pewne wrazenie i nie moglbym z czystym sumieniem napisac ze mi sie nie podobal.Najwieksza wada "Hadewijch" jest banalnosc opowiedzianej historii,jej splycenie-proba ogarniecia powaznych wyzwan stojacych przed cywilizacja Zachodu wlasnie w banalny sposob.Jak ogladalem ten obraz to myslalem sobie na poczatku-ciekawe,analityczne,ładnie sfotografowane,niezle zagrane,ale czar pryska wraz z koncowymi napisami.Okazuje sie,ze to co rezyser probowal nam wcisnac przez ponad połtorej godziny to snobistyczne rozwazania z wyrazna tezan.Nie prosze panstwa- biale jest biale owszem,czarne jest czarne-zgadza sie,ale istnieja tez monostwo odcieni szarosci miedzy nimi,gdzie one sie podzialy w 'Hadewijch"?

ocenił(a) film na 7
Capote123

A mnie zastanawia jedno - gdzie szanowny Towarzysz widział to bezpardonowe szufladkowanie i przyklejanie etykietek "białe-czarne"? Ja odniosłam przeciwne wrażenie - nikt mi niczego nie narzucał, ani nikt niczego na mnie nie wymuszał, ba - nawet pozostawiono miejsce na własną interpretację (choćby sceny w metrze). I chyba nie złapałam tej "tezy" którą ponoć reżyser usiłował mi bez wazeliny wcisnąć. Osobiście nie wydaje mi się, aby film podejmował ważkie problemy w skali kosmicznej stojące przed naszą zabłąkaną cywilizacją, wręcz przeciwnie - dla mnie był wyjątkowo osobisty i raczej sugerował te problemy, które stoją przed każdym z nas z osobna, a zmierzyć musimy się z nimi sami w swojej jaźni, a nie na arenie międzynarodowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones