PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34624}

Windą na szafot

Ascenseur pour l'échafaud
7,6 9 579
ocen
7,6 10 1 9579
8,1 18
ocen krytyków
Windą na szafot
powrót do forum filmu Windą na szafot

Prosty aczkolwiek zaskakujący film. Ponure francuskie ulice, bar, komisariat policji, część akcji dziejąca się w windzie, spontanicznie aczkolwiek bezsensownie działająca para nastolatków kradnących samochód, sporo niefortunnych splotów zdarzeń, bardzo klimatyczna muzyka jazzowa w wykonaniu Milesa Davisa i ... nie byle jakie wrażenia na końcu seansu! Byłem zaskoczony i jeśli to jest sztandarowy przykład francuskiej Nowej Fali, to ja jestem jak najbardziej na tak, bo film jest zrealizowany momentami w prymitywnej konwencji i posługuje się prostymi środkami, ale jak na koniec lat 50. to jest przepełniony oryginalną myślą, stwarza doskonałe pole do popisu dla aktorów (zwłaszcza Moreau wypada znakomicie) i pretenduje z pewnością do miana arcydzieła. To tylko wrażenia na szybko po seansie, bez specjalnych dopowiedzeń z mej strony. Polecam! 8,5/10.

ocenił(a) film na 8
diego88

Tak naprawdę trudno wskazać bardzo dobre momenty i elementy, ale całość wypada świetnie. ;) Film z klimatem.

ocenił(a) film na 7
Kinomaniaczka_

dokładnie tak, nie moge powiedzieć co mi się najbardziej podobało a co najmniej (niektóre momenty irytujące) ale całośc naprawdę dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones