PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11723}

Wiosenna bujność traw

Splendor in the Grass
7,7 2 999
ocen
7,7 10 1 2999
7,3 6
ocen krytyków
Wiosenna bujność traw
powrót do forum filmu Wiosenna bujność traw

Kontekst czasowy

ocenił(a) film na 8

Uważam, że genialnym pomysłem było umieszczenie akcji filmu na przełomie lat 20/30 (choć można chyba było wierniej oddać ducha tych czasów).
Reżyser dobitnie pokazał młodzieży żyjącej w czasach premiery filmu, młodzieży zbuntowanej, skonfliktowanej z pokoleniem swoich rodziców, mającej do nich żal za purytańskie wychowanie - Patrzcie, wasi starzy za młodu byli tacy jak wy!
I chyba problemem nie jest to, że młodzi muszą, czy wręcz powinni odpuścić swoim młodzieńczym, naiwnym ideałom, ale to, że rodzice nie pozwalają dzieciom dojść do tych wniosków samodzielnie. Działają w imię zasady - Nie popełniaj moich błędów!
A ja bym wolał usłyszeć - Dziecko, rób co uważasz za słuszne, myl się i wyciągaj wnioski. Tylko w ten sposób odnajdziesz swój sposób na prawdziwe szczęście.

wojtekrot

Zapominasz o postaci Ginny. Ona żyła po swojemu ale wciąż zabiegała o uwagę, zwłaszcza ojca. Jej wątek był dość koślawo poprowadzony. Nie dano jej wystarczająco dużo czasu aby mogła wykrzyczeć rodzicom o co jej chodzi. W pewnym momencie poprostu znika z ekranu. To mnie doprowadziło do zadania pytania: jaki był sens jej wątku, skoro został w pewnym momencie urwany?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones