PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 835
ocen
7,8 10 1 159835
7,1 41
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

W lutym 1943 roku UPA (Ukraińska Powstańcza Armia) rozpoczęła masową eksterminację ludności polskiej mieszkającej na Wołyniu. W wyniku „rzezi wołyńskiej” śmierć poniosło 50-60 tysięcy Polaków i około 2,5 tysiąca Ukraińców.

http://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/

Tylko dla osób powyżej 18 roku życia!!!

Inesita

Może tak, może nie, ale jak traktować ten spis poważnie, skoro link kieruje do strony, która bombarduje reklamami typowo narodowymi?

Autor musi też być nieźle niewyżyty seksualnie, skoro tyle razy używa wdzięcznych słówek pokroju "vagina", czy "anus".

Ketosz

Coś złego jest w reklamach "typowo narodowych" ? Natomiast "vagina", czy "anus" to łacińskie określenia części ciała ludzkiego i w ich stosowaniu nie ma nic z niewyżycia seksualnego...

mynio5

Zakładam, że punkt 44 został po prostu żywcem przepisany z opowiadania "Biesy polskie", z książki "Czarna Szabla" Jacka Komudy.

Ketosz

Nie wiem, nie ja redagowałem powyższą listę, aczkolwiek życie pisze różne sytuacje i jestem sobie wstanie wyobrazić przytaczaną scenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones