PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=499338}

Wojownik

Warrior
7,8 98 069
ocen
7,8 10 1 98069
6,9 16
ocen krytyków
Wojownik
powrót do forum filmu Wojownik

Typowa amerykańska bajka. Rocky IV to przy tym arcydzieło. Film był bardzo przewidywalny - przez bardzo długą część filmu było oczywiste, że w finale spotka się brat z bratem - również to, że uważany przez ojca za słabszego, wygrał było typowe dla płytkiego amerykańskiego filmu. Nick Nolte w ogóle mnie nie przekonał. Pierwsza część filmu zupełnie nudna, w drugiej pozytywem bardzo emocjnoujące choć naciągane walki. Pełno też scen typowych dla filmów sportowych dla nastolatków typu "Potężne kaczory" jak np. gdy dyrektor przychodzi oglądać walkę swojego nauczyciela i przybija z uczniami piątke. Przepraszam, ale takie są moje subiektywne odczucia - spodziewałem się wiele, po dobrych recenzjach, a jestem kompletnie zwiedziony.

piotreksanok

Też spodziewałem się lepszego filmu. Tak jak napisałeś film BARDZO przewidywalny, scenariusz słaby (typowa amerykańskie kino sportowe)
Niemniej można obejrzeć, po względem technicznym i wizualnym film ok.

ocenił(a) film na 10
piotreksanok

A rola Toma?
Dla mnie ten jego mroczny charakter sprawia że oglądałem ten film setki razy na serio i nie nudzi mi się :)
Sama jego postać dodaje temu filmowi klimatu. Bez niego byłby to szajs ale z nim Arcydzieło. A czego się spodziewałeś?
Rocky IV hmm od 10 minut filmu wiedziałem że Rocky bd walczył z Rosjaninem i go pokona :)
Może i przewidywalny ale jest to kino godne uwagi i moim skromnym zdaniem Arcydzieło :)

ocenił(a) film na 8
piotreksanok

To nie jest film, w którym zakończenie ma być niewiadomą do samego końca. W tego typu filmach jak Pelastius wyżej napisał zakończenia można się spodziwać po 10min. Mimo to bardzo fajnie się to ogląda. Przykładowo po dobrym thrillerze/horrorze nie będę się spodziewał, że mnie rozbawi do łez.

Dla mnie to taki Rocky MMA
naprawdę dobre sceny walki (choć oczywiscie, że przesadzone)
fabyła ok (typowa w takich filmach)

piotreksanok

Dla mnie generalnie na plus (Hardy jest fantastyczny!), tylko jestem trochę niepocieszona zakończeniem. Od początku filmu oczywistym było, że bracia spotkają się na ringu, ale cholera, Tommy był nieporównywalnie lepszy, mógł go znokautować jednym ciosem i pozamiatane. A tymczasem twórcy uraczyli nas łzawą (amerykańską) historyjką o wielkim braterskim pojednaniu. E, nie kupuję tego, wolałabym żeby Tom go zabił w tej swojej mrocznej furii i wtedy byłoby ciekawie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones