PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31918}
2 511
chce zobaczyć
7,0 9
ocen krytyków
Woyzeck
powrót do forum filmu Woyzeck

Gdzie szukać Woyzecka?

użytkownik usunięty

Gdy dowiedziałem się , że moj kolega, tzn. K. Swinarski , tak bardzo zafascynował się tą sztuką , wtedy wiedziałem , że muszę się z nią lepiej zapoznać.
I tu należy się króciutka wzmianka: nigdzie nie można zdobyć tej książki (we Wrocławiu) - biblioteki, antykwariaty, bibliot..., no dosłownie nigdzie!
Pozostał mi więc szklany ekran i czujne , ale i męczące, wyczekiwanie na pojawienie się filmu w programie telewizyjnym... na szczęście udało się.
Film dobry.Obsada bardzo dobra. A sam Woyzeck, z całym szacunkiem dla talentu Kińskiego, zbyt charakterystyczny! Brakuje mu lekkości w podejściu do wykreowanej postaci - ta mimika, źle, to spojrzenie... Człowiek upodlony, notorycznie "gwałcony" moralnie przez wszystkich, a w oczach skrzy się prawda z kłamstwem przez zbyt bliskie wzajemne obcowanie tych wartości ze sobą. Może to krótka , a zarazem trzeźwa , geneza aktorstwa, nawet tego na najwyższym poziomie, może...? Ale zawsze trzeba oczekiwać więcej i więcej, by nasz głód poznania wyostrzał się i stawał się coraz bardziej czujny na obecność Piękna......?!
Gdzie dziś spotkamy Woyzecka? Dobre pytanie, czyż ktoś uważa inaczej?
Już odpowiadam ( aha , ustalmy jedno- ja zawsze mam rację , nawet gdy się nie odzywam, jestem Pan Wszechwiedzący!) , bo pytanie jest błahej trudności.W nas ludzie, w nas - upodlonych ziemskim swądem , z twarzami łuszczącymi się regularnie od ciężaru czasu , który paradoksalnie jest naszym wybawcom, z wypadającymi włosami łonowymi w porównywalnym tempie co nieprzemyślane frazy...etc.
Dziwne spostrzeżenie , ale może być , co nie? Woyzecku nie gap się tak i nie staraj sie Mnie skrytykować , ale pogadać możemy , jeżeli Cię jeszcze do siebie nie zraziłem. Kontakt będzie łatwiejszy przez skrzynkę pocztową....


Radek P.

skoro jesteś Pan Wszechwiedzący, to po co oglądałeś Woyzecka?
A tak wogóle to jak ktoś jest wszechwiedzący to nie czuje potrzeby kontemplowania sztuki, bowiem nie dowie się od niej niczego co by zaspokoiło jego intelektualne potrzeby, jednym słowem wtedy życie nie ma sensu.
Upajanie się tym faktem, że się jest wszechwiedzącym, jest uznawane powszechnie za narcyzm, bądź za manię wyższości i z tego co wiem nawet psychoanaliza w takim przypadku jest bezradna.

Woland

To pycha. A pycha to grzech ! :)...............

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones