PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741913}

Wszechstronna dziewczyna

The Girl with All the Gifts
6,3 8 875
ocen
6,3 10 1 8875
6,8 9
ocen krytyków
Wszechstronna dziewczyna
powrót do forum filmu Wszechstronna dziewczyna

Anglicy znowu pokazali, że potrafią być bardziej kreatywni i odważniejsi niż Amerykanie. Choć wydawałoby się, że w temacie żywych trupów nie da się przemycić już żadnych ważkich refleksji i głębszej myśli, to twórcy filmu pokazali, że jednak można.
Na dużą pochwałę zasługuje scenografia. Surowe obrazy tchną grozą i budzą skojarzenia z dziełami Beksińskiego.

Zombie są równie przerażające jak te z REC-ka, po mimo, że są znacznie bardziej ludzkie a przyczyna zząbienia bardzo prozaiczna. Być może dlatego film pozostawia widza z uczuciem niepokoju. Trudno bowiem zaszufladkować do bezpiecznej strefy fantastyki...

ocenił(a) film na 10
i_tichy

Zgadzam się w całej rozciągłości. Jedynie o to się czepnę, że o jedną reklamę Nexta za dużo wtłoczyli w scenerie, no i pewna zasadzka średnia imo, ale poza tym 9,5/10. Genialne kino postapokaliptyczne moim zdaniem i mam nadzieję, że The Girl będzie wyznacznikiem standardów dla filmów o zombie na najbliższe lata. Dla mnie klimacior jak w 28 dni później i Drodze.
Więcej w mojej recenzji: http://www.grimfiction.pl/the-girl-with-all-the-gifts-recenzja-filmu/

ocenił(a) film na 9
i_tichy

Angole dali radę!

ocenił(a) film na 5
i_tichy

Moim zdaniem film o zombie bardzo średni. Polecam Zombie express (2016)
Boo-san-haeng - ten w porównaniu z angielskim filmem wypada o wiele wyżej.

ocenił(a) film na 8
i_tichy

No i ta rewelacyjna końcówka - 8/10 !!!

ocenił(a) film na 2
i_tichy

28 Days Later i wszystko w tym temacie. To coś tu nie ma w ogóle startu, to praktycznie najdurniejszy film o zombie/zakażonych jaki widziałem a to ogromny wyczyn.

ocenił(a) film na 8
bdt233

Gdzie jest ta durnota? Nie zauważyłem. Raczej film był mądry, stawiał ciekawe pytania natury filozoficznej tylko pewnie nie wyłapałeś :(

ocenił(a) film na 2
Rockman92

Pytania natury filozoficznej jakie postawiło wcześniej sto filmów bez głupiej murzyńskiej dziewczynki zombie, ale nie zupełnie zombie. A może faktycznie nie wyłapałem ich, zapomniałem od razu porażony miernotą tego filmu. Proszę wypisz mi je tutaj.

bdt233

Trafił żeś Pan w samo sedno. Gifted.. to jakieś popłuczyny przy 28 Days..

ocenił(a) film na 8
i_tichy

Ten JEDEN film był ciekawszy, mądrzejszy, bardziej dający do myślenia i lepszy niż wszystkie odcinki The Walking Dead xD

ocenił(a) film na 7
Rockman92

no nie bluźnij na The Walking :) wiadomo zrobiła sie z tego moda na sukces, ale pierwsze sezony wymiatały, kino drogi itd. A ten film o dziewczynce był, dobry. i jak zwykle ci którzy mu dają np 2 ocenę są albo gimnazjalistami albo jeszcze gorzej ;)

ocenił(a) film na 8
daniel84ch

może kilka pierwszych sezonów było ciekawych, zwłaszcza pierwszy, potem moim zdaniem strata czasu.

ocenił(a) film na 1
i_tichy

mnie rozwaliło to ze Murzyn zołnierz na filmie nie umie załozyć tłumika na broń palną xD

ocenił(a) film na 1
i_tichy

co w tym filmie niby fajnego ? ze promują przemoc nad zwierzętami

ocenił(a) film na 3
i_tichy

Kto wymyślił tę kosmiczną bzdurę, że nienarodzone (będące w brzuchach matek) dzieci zostały zarażone przez łożysko i następnie - nie mając zębów - "wyżarły" sobie drogę na zewnątrz?

NYPD

Zgadzam się, ten film to lekkie nieporozumienie. Pierwszą część filmu dało się oglądać, natomiast później to większych absurdów scenariuszowych nie widziałem w filmie o apokalipsie zombie. Jestem w szoku, że Gemma Arterton i Glenn Close zagrały w takim kiepskim filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones