1 godz. 34 min.
7,3 5 716
ocen
7,3 10 5716
4 699
chce zobaczyć
7,4 11
ocen krytyków
{"rate":7.3636365,"count":11}
{"type":"film","id":1119,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wszystko+na+sprzeda%C5%BC-1968-1119/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wszystko na sprzedaż
 • bardzo dobra Tyszkiewicz, bardzo dobra Potocka, bardzo dobry Łapicki.
  Wajda - jak zwykle.
  Ponieważ instrukcja pod okienkiem informuje mnie, że tekst powyższy jest za krótki, będę chyba zmuszony coś wyjaśnić. Mój komentarz: "Wajda jak zwykle" nie należy traktować jako pochwały. Doceniam umiejętności pana Wajdy, ale w tym wypadku ma bardziej rolę producenta, który dobiera zespół. Rutyna i wyczucie, których mnie sposób mu odmówić zaowocowały decyzją o puszczeniu aktorów samopas na podstawie dość luźnego szkicu scenariusza. To się sprawdziło, bo dobrał dobrych aktorów. Spójność dramaturgiczna, zwłaszcza na początku, pozostawia natomiast wiele do życzenia. Tłumaczenie, że taka była koncepcja, to kiepskie usprawiedliwienie.

 • anthony1000 ocenił(a) ten film na: 9

  Mack_the_Knife_2 No ale jeżeli rzeczywiście była taka koncepcja? Brak ścisłego scenariusz i oczekiwanie, co się "urodzi" na planie? Uważam, że struktura filmu (czy jej brak) jest bardzo dobra i to jeden z najlepszych filmów Wajdy.

 • Mack_the_Knife_2 Fenomenalna Czyżewska, przy której bardzo słabo wypadła Tyszkiewicz. Czyżewska swoimi emocjami wypełnia cały ekran, a Tyszkiewicz gra tak, że aż od niego odrzuca -drętwo, bezemocjonalnie. Zdania przez nią mówione brzmią jakby je wygłaszała na kiepskiej szkolnej akademii, a nie na planie u wybitnego reżysera. Czyżewska kradnie jej każdą wspólną scenę, pokazując jednocześnie miejsce w szeregu.

 • Myszkin_filmweb ocenił(a) ten film na: 7

  Bolek84 Tak, Czyżewska zdystansowała Tyszkiewicz.

 • Myszkin_filmweb raczej zdeklasowała

 • flaker56 ocenił(a) ten film na: 8

  Bolek84 Dzisiaj po raz kolejny obejrzałem "Wszystko na sprzedaż". Czyżewska gra całą sobą, każdym niuansem, grymasem, gestem. Jest niebywała. Ten film należy do niej. Rzeczywiście, Tyszkiewicz obok Czyżewskiej nie istnieje. Nie ma jej... Przepaść.