1 godz. 34 min.
7,3 5 665
ocen
7,3 10 5665
4 650
chce zobaczyć
7,4 11
ocen krytyków
{"rate":7.3636365,"count":11}
{"type":"film","id":1119,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wszystko+na+sprzeda%C5%BC-1968-1119/tv","text":"W TV"}]}

W czasie realizacji filmu nie zjawia się na planie aktor kreujący główną rolę. Karkołomny skok do pociągu wykonuje za niego reżyser. Ela (Elżbieta Czyżewska) - żona aktora i dawna miłość reżysera oraz Beata (Beata Tyszkiewicz) - żona reżysera i dawna miłość aktora, starają się go odnaleźć. W trakcie tych poszukiwań dociera do nich wiadomość, że zginął, wyskakując z pędzącego pociągu. Reżyser nie wie, co zrobić z nieukończonym filmem.

W pierwszym dniu zdjęć nie pojawia się na planie aktor grający główną rolę. Jego żona (Elżbieta Czyżewska) i przyjaciółka (Beata Tyszkiewicz) rozpoczynają poszukiwania. Wkrótce dowiadują się o jego tragicznej śmierci. Zrozpaczony jest także reżyser (Andrzej Łapicki) - co zrobić z filmem, który miał być ich wspólnym dziełem? Czy i z kim kontynuować zdjęcia? Śmierć przyjaciela zmusza go do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę, co po sobie zostawił, jakim pozostanie w pamięci tych, którzy go podziwiali... jak długo żyć będzie jego legenda?

Beta
opis użytkownika

"Wszystko na sprzedaż" jest opowieścią o człowieku, który niespodziewanie odszedł. Jego śmierć zmusza do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę, co po sobie zostawił, jakim pozostanie w pamięci tych, którzy go kochali , i tych, którzy podziwiali go z daleka. Jak długo żywa będzie jego legenda? Nietrudno na ekranie dostrzec wiele faktów z życia Zbyszka Cybulskiego, ale nie jest to film o nim. Jest to - jak mówił Andrzej Wajda - opowieść o ludziach, którzy robią filmy - reżyserach, aktorach, asystentach, pomocnikach. Występujący w "Wszystko na sprzedaż" Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Daniel Olbrychski grają samych siebie, występują pod własnymi imionami, mówią swoje teksty. Filmowa fikcja miesza się tu z rzeczywistością.

opis dystrybutora kino