PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733405}

Wybawienie

Flaskepost fra P
7,0 21 599
ocen
7,0 10 1 21599
5,5 4
oceny krytyków
Wybawienie
powrót do forum filmu Wybawienie

No niestety

ocenił(a) film na 5

Nie czytałem "Wybawienia" Adlera-Olsena, ale obejrzałem ekranizację i nie żałuję. Mocna kryminalna intryga - walor pozostałych książek - rozchodzi się tu w szwach i absurdach na rzecz egzystencjalnego biadolenia o istnieniu/nieistnieniu boskiego pierwiastka i aury opiekuńczej tudzież duchowej ekspiacji w innym wymiarze. Należy pochwalić to, że konsekwentnie utrzymana jest ta stalowoszara konwencja, choć Mørk jest tu na skraju tak wielkiego załamania... że pozostaje mu w finale tylko otworzyć śpiewnik. Adler-Olsen chyba rozczarowuje, reżyser tej części na pewno. Średniak.

ocenił(a) film na 5
JaCze

Zgadzam się, średniak.

JaCze

Lepiej bym tego nie określił. Jeszcze porównanie wiary w boga do realnie istniejących czarnych dziur... Aż nóż się w kieszeni otwiera. Początek dobrze się zapowiadał, niestety potem było coraz gorzej.

ocenił(a) film na 8
Vindemi

Jakoś nie kojarzę takiego porównania. Translator od gogle tak mówił?

Vindemi

Mnie urzeklo zestawienie racjonalny muzulmanin vs ciemni, przyhukani, psychopatyczni chrzescijanie. Cos jak hollywodzka mantra ubergeje vs unterheterycy, albo szlachetni, pracowici i cywilizowani czarni vs zacofani, rasistwscy i ogolnie gowno warci biali. Wszystkie filmy sa dzisiaj nafaszerowane taka propaganda.do urzygu.

ocenił(a) film na 5
JaCze

Mi się wydało absurdalne jak nasz czarny bohater pogrywa sobie z policją. Akcja z przekazaniem okupu, albo wtargnięcie do szpitala w stroju lekarza i wykończenie jednego z policjantów w parkingu podziemnym. Wiadomo to film i trudno doszukiwać się logiki, ale momentami to irytowało. Spodziewałem się więcej, ostatecznie się bardzo zawiodłem,

ocenił(a) film na 4
Tethys

Dokładnie do momentu ze szpitalem, mógłbym dać 7/10, potem było gorzej i gorzej.

I jeden policjant wchodzący do "domku" nad morzem, litości, toż tam byłoby pełno "bagiet" w okolicy po zlokalizowaniu miejsca, ten człowiek był poszukiwanym nr 1 w kraju w tamtym momęcie.

ocenił(a) film na 7
MalinP

True. Nierealność glowna wada tego filmu. Z tego co wiem do tych grup policyjnych sa przydzielani z reguly bardzo ogarnieci policjanci...

ocenił(a) film na 4
Tethys

no mnie ta akcja w szpitalu a wczesniej w lesie tak zdenerwowała że juz nie miałem ochoty oglądać :| masa policjantów a ten robi co chce. I jeszcze strzelanina w samochodzie gdzie głowny bohater nie mógł trafic z odległości metra...
W ogóle jak zaczałęm oglądać film to na widok Johannesa powiedziałem "to on jest mordercą" :D

ocenił(a) film na 7
JaCze

To 'biadolenie' to poboczny wątek. Odbioru filmu nie psuje.

ocenił(a) film na 5
JaCze

A kto zagląda do butelek?

krzyyh

Każdy podnosi stare butelki z popłuczynami i patrzy co jest w środku i jak pachnie. Każdy wyciąga ze środka papierki. Nie wiedziałeś ?;)

ocenił(a) film na 5
JaCze

fajnie się oglądało, od akcji w szpitalu film po prostu głupieje... 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones